Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 10.10.2018 9:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Případ Skripal vyřešen!

Na vyřešení případu Skripal pracovaly ve Velké Británii dlouhé měsíce stovky špičkových bezpečnostních odborníků a jak je vidět s výbornými výsledky. Ovšem celá řada českých hnidopichů, rádobyznalců a samozvaných expertů, je jaksi nespokojená, výsledky totiź neodpovídají jejich proruské impregnaci!

Kde jste se flákal, člověče?

Za co vás platí? Já už se začal obávat, že se mnou mlčky souhlasíte, a že mě slušní lidé přestanou zdravit!

Takto, ano správně, bez argumentů, ideologicky zprudka, zaujmout neochvějně a nerozborně angažovanou pozici, nezklamal jste mě. Vaše dštění je lepší, než nějaké doporučení. Myslím, že vám to mohou započítat. Sice nic moc, ale snaha velká!

Re: Kde jste se flákal, člověče?

Pan Jan Schneider si zřejmě neumí představit, že někdo může mít svůj názor na věc, aniž by byl někým placen!

Re: Kde jste se flákal, člověče?

Vy ale názor nemáte. Vy používáte jen propagandu. U vás ani žádný náznak myšlení nevidím.

K těm otázkám bych rozvinul tu čtvrtou. Ono ten Skripal musel i nabonzovat i nějaké Brity, ti pak byli postižení a měli i proto na něj pifku. No a okud Skripal něco zase chtěl zpět, tak na něj nasadili ty nakakáné Brity, no a je to! No ta Majovic to tak trochu pohnojila, když hned obvinila z toho Rusy, no ale jaksi prozradila , jak to celé zpytlíkovali. No, kde asi soudruzi briti udělali chybu?!

Komentář k nově sděleným informacím

mi přijde logický a věcný. Co mi ale na celé té kauze od začátku podivně vadí je ta Skripalovic dcerka. Jednou z verzí bylo, že novičok nevědomky přivezla v pohance či v čem právě ona, ale ta zpráva rychle zhasla, takže hloupost. A dál už nic. Otázkou je, zda by agenti nebo bývalí agenti (kterékoliv) tajné služby přibrali k likvidaci Skripala i jeho dceru nebo případně další rodinné příslušníky, pokud by se zrovna připletli? A dcera se jen tak nepřipletla, o té se vědělo, že se v otcově blízkosti nachází! Naštěstí se nám oba uzdravili, ale od toho okamžiku se velmi podezřelým zdá být ticho, které kolem jejich osob panuje: kde jsou, co dělají, co k celé záležitosti vypovídají. A zajímavé je mlčení jak Britů tak i Rusů ohledně skutečnosti, že se jedná o občanku Ruska možná neoprávněně zadržovanou cizím státem ...?

Re: Komentář k nově sděleným informacím

Paní Dudková jen doplním. Jedna z prvních verzí byla, že se "novičok" nacházel právě ve voňavce dcery Skripala., která přiletěla vlastně ve stejnou dobu jako ti dva podezřelí z otravy Skripalů. Není úplně pravda, že Rusko ztratilo zájem o svojí občanku, jenom to už nemá tu publicitu. Naopak velmi agilně se chová v Rusku její teta, která požaduje od Angličanů vízum a pokud ho nedostane a Skripal se neobjeví myslí si, že už je dávno nejspíš mrtvý.

PS. Za otravou, alespoň podle známých informací a dezinformací mohl být kdokoliv. Jenom s údivem sleduji až hysterické chování některých anglických politiků a návaznou demonstrativní podporu dalších států. Za to ten incident skutečně nestojí. Takže cíl zatím neznámý. Již první dny jsem psal, že to celé připomíná těch "sedm kulí v Sarajevu".

Re: Komentář k nově sděleným informacím

Díky za doplnění, pane Křivane. Těch informací je tolik, že se v nich našinec docela ztrácí, zvláště pokud celou kauzu sleduje už více méně jen okrajově. A ten podivný cirkus okolo, v tom s Vámi souhlasím a jen nevím, co to vlastně znamená: buď jde o lišácky vymyšlenou operaci, kterou obyčejný smrtelník nemůže pochopit, protože holt je to geniální maistrštik, anebo se jedná o frašku z kategorie "... to je blbý, to se bude líbit...". To druhé mi přijde pravděpodobnější, ale mírnou nevolnost způsobuje představa, že ti účinkující deprivanti mají v rukou osud světa ...

antidota

Antidota proti Novicoku neni nutne vynalezat. Ta jsou jiz desitky let znama a nevuzaduji znovuobjevovani.

nutno dodat

že ten knihovník je znám podle přezdívky "skutr" skládající se ze slov zku...ený trpaslík...

Selský rozum

Použijeme-li selský rozum ke komentování situace s novičokem, tak musíme hledat odpověď na otázku – komu to prospělo, resp. prospívá. Anglické úsilí očernit Rusko je zcela evidentní. Rusko je viněno z ohrožení svobody a demokracie, nejenom v Británii. ale i v USA. Jde o podivný souzvuk aktivit amerického „deep statu“ se současným anglickým establishmentem. Ti všichni se již po desetiletí snaží nastolit v Rusku demokracii a svobodu a dostat se Putínovi na kobylku. Zatím marně. Znovuoživená aféra Skripal a nedávné tanečky Mayové jsou dobrou reflexí současné anglické politiky. Škoda, že am. dvojčata spadla. když Putin za to ještě nemohl.

Podle řady informací

Skripal si přivydělával v různých zemích jako poradce tajných služeb. Píše se o ČR, Španělsku, Itálii a pobaltských zemích. To ovšem možnosti značně rozšiřuje. Je třeba připustit, že existuje snad jen jediný důvod pro zásah GRU a to je výstraha všem podobným. Jestli by jim to stálo za to neumím posoudit.

PS. K těm dvěma podezřelým. Falešná jména, falešné pasy, nejspíš i falešní Rusové i falešné otisky prstů na žádosti o vízum. Spíš překvapuje jak poměrně přísný britský vízový režim umožnil těm podezřelým do VB vůbec vstoupit. Také není jasné za jakým oficiálním účelem do VB přiletěli, když hned zase odletěli.