Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 19
  • Poslední: 27.8.2018 14:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Podle vzoru Čalfa.

Naprosto jistě jsme tehdy neměli šanci okupaci zabránit. Tehdy jsme přece byli řízeni sovětskými agenty, kteří vývoj u nás v r. 1968 yyprovokovali a umožnili, aby získali záminku pro dosažení svých skutečných cílů. Těmi bylo dostat k nám sovětské vojenské posádky, rakety na Brdy a zajistit si i nadále náš uran. Zablokovat socialismus s lidskou tváří se také hodilo, protože věděli, že by z toho byla ostuda. A tak vymysleli kontrarevoluci a ohrožení socialistického vývoje. Ale to opravdu nebyl program politiků Pražského jara, byla to jen záminka KGB. Tedy 4 mouchy jednou ranou, kdo by tomu odolal? Při kádrování v souvislosti s okupací 68 nelze opomenout, že prvním polistopadovým premiérem s minulostí komunisty a StBáka není Babiš, ale Čalfa. Tak to zařídil V. Havel a stanovil tím jasný směr - skrytou koalici s komunisty (v jiných partajích než KSČM, která slouží jen jako strašák v parlamentu) a s StB, s jejichž pomocí se podařil SAMET k jejich obrazu i jeho volba prezidentem.

První byl Čalfa.

Při tomto kádrování bych připomněl, že prvním polistopadovým premiérem - komunistou a StBákem nebyl Babiš, ale Čalfa. Tak to nastavil V. Havel, tak čemu se divíte?

Re: První byl Čalfa.

Jestli tady podmínky pro zločinnou zlatou horečku někdo něco nastavil tak to byl Václav Klaus a jeho kamarádi z prognostických a ekonomických ústavů.

Kádrování k 50. výročí 68.

Panebože, ukažte mi nějakého normálního člověka, který v 68. plakal a skřípal zuby nad okupací naší země, který by teď toužil po tom, aby parlament přijímal nějaká usnesení o tom, že okupace byla okupace. Ti, co jsou dnes v PSP jsou stejné podagry (někteří s minulostí aktivních členů bývalé KSČ), jaké věrně sloužily v letech normalizace. My starší si dobře pamatujeme ty úlisné a snaživé svazácké a komunistické týpky, kteří věrně donášeli, hlídali a udávali. Když si pustím záznam ze zasedání PSP, tak kolikrát mám pocit, že nám tam chybí jen ten Urválek a bylo by to komplet. A nejhorší jsou právě takoví, kteří vyřvávají hesla za demagogický blog - jmenovitě viz výše - Udženia, Fiala, Farský,Gazdík, Němcová....atd. Demagogie a prázdná slova jen odkapávají, jinde slizovitě probublávají falešným hněvem.

...

... doufam, ze to jednani, na ktere jste musel, se tykalo Vasi neschopnosti zbavit okoli dalnic billboardu.

Intolerance a ževnivost

Máte pravdu... Zůstal jen špatný pocit intolerance, rozhádanosti a neobjektivity některých pseudo-demokratů, kteří se zmohli jen na napadání druhých. Kdo jsou ti noví bojovníci za pravdu, ale jen tu svou? Na ty, kteří invazi vojsk VS v roce 1968 vidí jako oni, jen formulují jinak, jinými slovy? Je to velmi smutné v roce 2018 - žijeme snad v občanské válce? I když zatím v té "studené?"

Re: Intolerance a ževnivost

Je nutno ovšem otevřeně říci, kdo jsou to ti pseudodemokraté., kteří se zmáhají jen na napadání druhých, obvykle těch, kteří mají na věci obecné jiný názor než oni. Jsou to naši politici z politických stran a téměř všichni novináři. Jsou to zejména Kalousek, Fiala, Pospíšil, Filip, Kováčik, Bělobrádek, Bartoš, Gazdík, Farský, Němcová, Benda, Chovanec, Hamáček, Sobotka a mnozí další, jim podobní. Jsou to téměř všichni představitelé všelijakých neziskových organizací, vynášení jako "aktivisté" hloupými novináři do nebes za jejich zcela zbytečnou činnost, která se nedá nazvat prací. A o tom to všechno je. O socialismu v naší zemi, stříknutém jako úlitba ovčanům klasickými prvky anarchie. O jakékoliv demokracii zde nemůže být ani řeč.

Re: Intolerance a ževnivost

Ano, politici typu Miloše Zemana, Tomia Okamury, Andreje Babiše ženou zemi do občanské války.

Re: Intolerance a ževnivost

Osobně to vidím přesně naopak. Kdyby nebylo Vámi tří jmenovaných, byli bychom občanské válce mnohem blíž. Jsou to totiž lidé, kteří se snaží uklidňovat rozjitřené emoce ovčanů. Rozjitřené jejich pastýři, politickými stranami a jejich vedoucími představiteli. Lidmi jako jsou Kalousek,Pekarová Adamová, Schwarzenberg, Fiala, Udženija, Baxa, Chovanec, Sobotka, Hamáček, Němcová, Filip, Kováčik, Bartoš, Bělobrádek, Gazdík, Farský a jim podobní.

Jak to vidím já.

"Je to tím vedrem, že se nedokážeme společně ani poklonit památce mrtvých?" Ne, není to tím vedrem!Je to tím, že v našem státě a jeho politickém systému převažuje nepřetržitá volná soutěž politických stran v jejich boji o moc mezi sebou a v konečném důsledku o moc nad občany státu. A tak jsme neustálými svědky toho, jak si politici politických stran neustále vjíždějí do vlasů, nadávají si a všelijak se navzájem dohonestují, místo toho, aby smysluplně pracovali ve prospěch státu Vzpomínka na události ze srpna 1968 byla takového nedůstojného počínání politiků a ovčanů politických stran plná. Obecně to všechno není vůbec znakem demokratického projevování názorů, ale anarchistického zneužívání svobody slova, shromažďování atd. Kdyby oni zavraždění ze srpna 1968 nyní najednou ožili, asi by dnešní politiky vypráskali bičem do mezí, kam patří a kam budou stejně v příštích volbách voliči posláni.

Re: Jak to vidím já.

Přesně tak, zdá se mi, že nejvíc piští ti, kteří v minulosti nejvíce kolaborovali s minulým režimem. Ty charakterové profily se neustále opakují. Nebo ti politici, kteří se v minulosti nabalili na domluvený majetkový převrat a ve spolupráci s komunisty ve vysokých podnikových funkcích "privatizovali" státní majetek. Taková např. Udženija, rodinní přátelé Klausovy rodiny....a tak by se dalo pokračovat. Zase piští takoví, kteří se drápou za každého režimu ke korytům. Shluky studentů a avargandních umělců jsou v podstatě buďto rodinnými příslušníky nebo příslušníky spřátelených rodin, které věrně slouží v každém režimu a hlavně slouží sami sobě.

Re: Jak to vidím já.

..."avangardních"...

Re: Jak to vidím já.

Avangardních - ani napodruhé se to nepovedlo.

Re: Jak to vidím já.

Avantgardních, bingo!!!

Re: Jak to vidím já.

A co jako napodruhé bylo špatně?....jo, to, že tihle umělci jsou "umělci" jen ve svých palicích, jinak je to pražská kavárna plná nichsmochrů a povalečů, že jo?

Re: Jak to vidím já.

...avanTgardních...

Re: Jak to vidím já.

Také si to myslím. Pouze ti "studenti" , kterým je na fotografiích z demonstrací něco kolem 40 let, jsou zde nějak navíc. Nejvíce ovšem "piští", jak říkáte, politici politických stran a jejich ovčané, podporovaní prodejnými novináři. Profesionální pražští demonstranti, kteří z naprostého nedostatku smysluplného naplnění jejich života"demonstrují" při každé možné příležitosti a je jim zcela jedno proč, za co a proti komu. Chápou se každé příležitosti, vyvolané obvykle t.zv. aktivisty z neziskových organizací a vyřvávají po ulicích stupidní hesla, mávajíc přitom neméně de bilními transparenty. To je ovšem klasickou ukázkou té naší české "demokracie".

Re: Jak to vidím já.

Jestliže v našem státě, jak píše pan Čech, "převažuje nepřetržitá volná soutěž politických stran", pak žijeme v demokracii a nemáme se čeho dosud bát. Až ta soutěž skončí a všichni začnou "smysluplně pracovat", ocitneme se v diktatuře. Tvrdit, že "svoboda slova je zneužívána", je sice obvyklá argumentace, ale kulhá na obě nohy.

Re: Jak to vidím já.

V našem státě převažuje ona volná soutěž politických stran a právě to je ukazatelem nikoliv demokracie (demokracie je demos kratos - vláda občanů a ne vláda politických stran), ale anarchistických tendencí v jinak zcela socanském státě. Politické strany v demokratickém státě totiž tam nejsou od toho aby vládly občanům na základě výsledků volné soutěže, ale aby občanům pomáhaly v jejich vládnutí. A o tom to všechno je.