Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 15
  • Poslední: 2.9.2018 8:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Přesná charakteristika

Článek paní Procházkové je přesnou charakteristikou imperiální politiky Ruska od 16. století dodnes. Bylo by třeba ji často opakovat, aby si lidé nedělali o Rusku iluze.

Mesiášský komplex?

Spíše snaha rozšířit svou vládu na celou Euroasii a to jak za cara, tak za CCCP a tak za Putina. Ruské území je všude tam, kde žiji Rusové. Dokonce i tam, kde tamžijící Rusové o ochranu vůbec nestojí.

Demagogie pi Procházkové, známe od oslavného článku o největší teroristické svini Basajevovi. Křeč ve slučovaní SSSR s dnešním Ruskem je stejně přiblblé, jako Hitlerovo Německo spojovat se současnou BRD. Je přímo zázračné, že ona ví nejlépe co si současní Rusové myslí, co chtějí a podepírá to zase míněním lidí, nerusů. Na závěr, není to také absolventka komančské fakulty žurnalistiky? Pak bych se nedivil, komanči byli v demagogičtí mistři a tam mohli "studovat" jen ti co hořeli.

A čím sú

motivované americké invázie?

Saturnin

Čta tento příspěvek, mám pocit, že čtu Saturnina. To je ten strýc, co s klidem laika plácal strašlivé odborné nesmysly. Chybí mi jen ta kyselina.

Muslimové, nikoliv Rusové.

Překrucování historie je vlastní všem mocným. U Rusů je podivné, že ačkoliv pojem Rusové není starší než 200 let, existovala prý "Kijevská Rus" knížete Vladimíra, který tam přivedl křesťanství již v 11. století. Vzhledem k tomu, že jejich řeč byla podobná spíše ukrajinštině, zdá se, že ta Rus byla spíše Ukrajinská a Rus z ní udělali až Romanovci. Imperiální chování Rusů je stejné, jako u jiných mocných národů v dobách jejich "slávy". Roztáhli se až k Děžněvovu mysu, až za Labe, zabrali všechny šikmooké a muslimské národy na své jižní hranici, Pobaltské země, kus Finska, Ukrajinu a střední Evropu, což nás postihlo. Bohužel neplatí, že Slovani jsou všichni bratři, protože se naopak bezpříkladně jebou, a to např. největší slovanské národy Rusové, Poláci a Ukrajinci. Po pádu komunismu a rozpadu SSSR již Rusové nepředstavují ohrožení světa, jsou v současnosti v defenzívě. Což však neznamená, že se nechají rozdrobit a vymazat jako za Zlaté hordy. Nejsou ani nebezpečně fanatičtí, imperiální

Re: Muslimové, nikoliv Rusové.

Bingo! Ale pojem Rusové je přece jen poněkud starší, zavedli ho Romanovci. Jde asi o nějaké místní označení lidí v Pobaltí (tam též přece žili Prusové - také Slované). Předchozí pojmenování asi bylo Rusénové - Rasénové - Rasové. Ostatně i my k nim patříme a jejich dějiny jsou hóódně staré. Ale na 'ukrajinštinu' zapomeňte, to je dílo Rakouska-Uherska a Německa, to je jen hodně špinavý pokus ve 20. století odtrhnout od Ruska kus země.

Re: Muslimové, nikoliv Rusové.

Nevím, nevím jak jste došel k názoru, že Kijevská Rus má blíže k Ukrajině, než k Rusku, již proto, že pojem Ukrajina je sám podstatně z doby nedávné. I K. H. Borovský ještě obyvatele tam žijící nazývá Malorusy. Jejich písmo je vlastně směs azbuky a latinky. Obdobně to je i s náboženstvím, a to pomíjím skutečnost jak se tam hranice měnily velmi často v průběhu dějin ve prospěch momentálně silnějších sousedů. Jako státní strukturu Ukrajinu paradoxně vlastně legalizoval až Lenin.

S ostatním souhlas.

Překrucovačka Procházková

Heslo "Proletáři všech zemí spojte se!" není heslem ruským, jak se domnívá autorka, ale bylo ústředním heslem Komunistického manifestu, který v roce 1848 vyhlásili židovský novinář Karl Marx a německý podnikatel Fridrich Engels.

Re: Překrucovačka Procházková

Tě jsi ji to nandal, kašpárku :D! K článku víc nemáš? Mimochodem - Česku je Engels znám spíš pod jménem Béďa ;). Ke trolení v cizích zemích je vhodné znát i tyhle drobnosti :P

Re: Překrucovačka Procházková

Jasně, ve Stručných dějinách proletářského hnutí, které jste se biflovali ve VUMLu, bylo Bedřich a tak bude Engels prostě Béďa a basta! Nějak jste zapomněl ústřední heslo vašeho plešatého guru: "Učiť sa, učiť sa, učiť sa!" A ještě na závěr. Ve vaší stranické organizaci si sice vy, bolševici, tykáte. Ale nezatahujte prosím vaše manýry do zdejší diskuze,

Co nato Cesi?

Pokud se pamatuji, tak skoro cely cesky narod po celou dobu totality s Ruskem kolaboroval. Rusky clovek byl nas vzor. Se Sovetskym svazem na vecne casy se skandovalo. Komuniste na rozkaz kremelskych soudruhu vrazdili a cast naroda jasala. Po vzoru SSSR po roce 1948 soukromy majetek byl rozkraden a cast naroda jasala. Burzoasie byla fyzicky znicena. To podle vzoru SSSR. Kdyby SSSR nezbankrotoval, meli bychom totalitu jeste dnes. Dnes u nas mame proruskeho prezidenta a premier je cizinec exkomunista, ktery zalozil stranu ANO z naprivatizovaneho majetku. Mensinovou vladu podporuji komuniste, kteri maji k Rusku velmi blizko. Takze Rusko kritizovat jsou prazdna slova. Kristus rekl: "Ne podle slov ale podle skutku poznate je.

neobjektivní

Pokusme se být objektivní - velmocenský šovinismus není zdaleka vlastní jen Rusům, ale řadě dalších velmocí. Kontrolní otázka - například kdo má několika set krát více vojenských základen na cizím území než Rusko ? Které další velmoce bojují na cizích územích ?

Re: neobjektivní

Článek se o nic pokoušet nemusí. Objektivní je. Odkazy na “bití černochů” holubice z rusáků neuděláš :P

Re: neobjektivní

Víš, jaký je rozdíl mezi americkou a ruskou mírovou holubicí? Ta americká má plochou dráhu letu. Mýtič - to jako vybíráš u tunelu Blanka nebo jenom popelnice?