Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 18
  • Poslední: 22.8.2018 8:14
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Chybí pozvánka Zemana

Novinář odsoudil Bakalu bez soudu. Ne že by mi byl ten pán sympatický, ale pořádný novinář by se měl podívat na problém nezaujatým zrakem. Začátek celé kauzy je u Zemana! Proč nebyl tento soudruh pozván ke komisi? Asi proto, že pirátský nezávislý předseda komise byl pozván k soudruhovi na instruktáž.

A co prachy?

Ty jsou kde, nejspíš tam, kde ty co zašantrošil Saša Vondra.

Gauner Bakala

Dobrý den,

Mezi námi tento podnikavec už měl dávno sedět. Neskutečně poškodil Ostravsko, potažmo Karvinsko; na jeho expolatační praktiky, neplést s pouhou těžbou černého uhlí, zde hned tak nezapomenou. Od oné, krádeže,počínaje, pardon privatizace bytů OKD, přes tunelování majetku, firem, které měl tu ne-čest být majitelem nebo být členem různých dozorčích rad konče.

Tím, že si koupil politiky, a média, financoval knihovnu VH, stal se členem spolku Lípa, o podivuhodných kreacích členů zastupitelstva třeba Karviné už pomlčím - ovšem z pohledu Bakalova, tam šly už jen drobky > stal se v podstatě nedotknutelným.

Já se dívím,že není na něj vydán mezinárodní zatykač.

Jenže ono ten parazit spíše podporuje ty správné politické formace, onen hnusákov zapadá přesně do anticivilizačního módu, který ovládá mainstream. Hlavně, že od nás stále vývádí nemalý peníz. Pecunia non olet. Kdybych použil slova antinárodního, budu označen asi za nácka, neboť toto je dnes sprosté slovo.

Re: Gauner Bakala

OK. A ten trestný čin tedy spočívá v čem ?

překvapení

Četl jsem v LN článek o panu Bakalovi.Několikrát jsem se musel přesvědčit, že skuteně čtu LN a ne Rudé Právo.

Preboha co se to děje v LN, že upadá styl komentářů( nejsem fanda pana Bakaly) ale ten intelektuální esprit jako kdyby mizel.Jsem čtenářem i přispěvatelem od roku 1946 . Patřím již ke druhé generaci a měl jsem možnost sledovat nějaká ta desetiletí redakční úroveň LN a tak doufám , že tento článek je jen nějakou provokací.

Béčkové LN

Tento výpotek pana šéfredaktora je jen trochu nešikovnou prezentací úrovně béčkových (tj. Babišových) LN. Sledujete-li pozorně LN již delší dobu nemohl jste si nevšimnout, že většina kvalitních novinářů už je opustila. Léko sám nebýval špatný (třeba v kauze Key invest odvedl slušnou práci), teď se ale především musí zavděčit chlebodárci. A snaží se zavděčit i Zemanovi, jinak si těžko vysvětlit, že dovolí LN zahnojovat patoky dezinformačního přeborníka Schneidra.

K věci samé: parlamentní komise je populistický tah, který Babiš podporuje, protože mu umožňuje prezentovat se jako bojovník proti těm co "kradnú" a odvádí pozornost od jeho majetků a způsobu jakým je nabyl. Nepamatuji, že by parlamentní komise někdy něco skutečně vyšetřila a jedná-li v souběhu se standardním vyšetřováním, je to předem odsouzené k nezdaru. Nepochybuji, že to aktéři dobře vědí, ale proč by si nezahráli v show, kde při troše šikovnosti mohou získat politické body.

Re: Béčkové LN

Parlamentní komise jsou populistickými tahy obecně a s Babišem nemají co dělat. Zvláště těch vyšetřovacích bylo již nemálo a nkdy nic nevyšetřily. Jsou vytvářeny jen proto, aby vytvořily zdání mezi ovčany, že poslanci skutečně něco smysluplného dělají. Stačí se podívat na jejich složení, které je vždy poplatné členství v politické straně. Jeden diletant vedle druhého, kteří se pletou do práce orgánů činných v trestním řízení. Do celého systému vnášejí jen chaos a zmatek.

Re: Béčkové LN

Těsně vedle. Komise o níž je tu řeč má s Babišem co dělat "jen" to, že kdyby on na ní neměl zájem, tak prostě nevznikla. Obdobně to ostatně bylo u všech komisí, jsou ryze politickým produktem.

V té souvislosti mi připadá daleko zajímavější hledat odpověď na otázku, komu se chtějí zavděčit Piráti, kteří se v té taškařici od počátku velmi vehementně angažují. Jejich poslední urputné výroky na adresu Bakaly dávají tušit, že jen politická naivita v tom tentokrát nebude.

Bakala se před parlamentní vyšetřovací komisi dostavit musí

Protože si to přeje váš šéf, pane Léko ? Stejně jako si přál vyšetřovací komisi, přestože A) v ní nesedí ani jeden schopný právník znalý českých zákonů, B) fušuje do procesu soudních institucí, které tuto kauzu již pečlivě vyšetřují, ovšem u nich není zaručen ten správný výsledek ?

Re: Bakala se před parlamentní vyšetřovací komisi dostavit musí

Podle všeho se zde vychází z předpokladu,, že každý zákon se týká všech. Tedy i ten, který konkrétně vymezuje oblast jeho působnosti tím, že se všech netýká. Celá příloha č.1 k danému zákonu je asi t.zv. přílepek. Aby mohla platit obecně, měla by být samostatným zákonem. Takto, jako příloha, jen znevažuje a zapleveluje sám zákon tím, že zde zavádí povinnosti pro oblast jíž se sám zákon netýká. Všechno je to asi tím, jak správně uvádíte. Zákony u nás schvalují obecní diletanti, t.zv. kandidáti, nadiktovaní občanům politickými stranami. Lidé občany přímo nevolení. To nejsou zástupci občanů, ale zástupci politických stran. A proto by vůbec neměli zákony schvalovat. Čistější by bylo, aby zákony schvalovaly subjekty, které byly občany zvoleny, tedy politické strany a hnutí. Potom by zase ovšem nebylo zapotřebí poslanců.

Lžete, pane Léko!

Bakala "dostavit se před komisi musí"??? Na základě jakého zákona to tvrdíte? Snad ne podle §12 Jednacího řádu Poslanecké sněmovny ČR? Tento jednací řád není zákonem a povinnosti může stanovovat jen pro poslance, nikoliv obecně pro občany ČR a tedy ani pro Bakalu. Něco jiného by bylo, kdyby jej předvolal orgán činný v trestním řízení. To ovšem nějaká trapná vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny ČR zásadně není a nic na tom nemění ani její jednací řád.

Re: Lžete, pane Léko!

Kdybyste blbě nekecal - jednací řád Poslanecké sněmovny je daný zákonem. (Zákon 90/1995). A tento zákon jasně ukládá každému poskytnout svědectví, pokud je k tomu vyzván.

Re: Lžete, pane Léko!

jednací řád je přílohou č. 1 vámi uváděného zákona. §1 tohoto zákona říká, čeho se zákon o jednacím řádu týká." § 1

(1)

Jednací řád Poslanecké sněmovny upravuje zásady jednání Poslanecké

sněmovny (dále jen "Sněmovna"), jejích orgánů a funkcionářů, zásady

jednání společné schůze komor Parlamentu, styky Sněmovny navenek,

postavení poslanců, orgánů a funkcionářů Sněmovny.

(2) Sněmovna upravuje v rámci tohoto zákona usnesením své vnitřní poměry a podrobnější pravidla jednání Sněmovny a jejích orgánů.".

Zde není nic řečeno o tom, že by se tento zákon týkal běžných občanů. Týká se výhradně poslanecké sněmovny a poslanců.

Re: Lžete, pane Léko!

Mohu se ovšem mýlit. Podle mne však, pokud zákon v úvodním ustanovení jasně říká koho a jak se zákon týká, nemůže potom v příloze stanovovat povinnosti kohokoliv nad rámec zákona. Celé je to přinejmenším sporné a zasluhovalo by výklad ́příslušných právníků. Odpovědných a kompetentních právníků, nikoliv nějakých novinářských expertů.

Re: Lžete, pane Léko!

Ono je hezké někomu nadávat do lhářů, když ve skutečnosti je to tak, že nic nevíte. Zákon platí vždycky pro každého. Jetsli se někoho konkrétní zákon v tu chvíli týká, záleží jenom na okolnostech. Když z nějakého důvodu půjdete na návštěvu jaderného reaktoru, taky se vás v tu chvíli bude týkat zákon. který se normálně týká jen zaměstnanců elektráren.

Pokud nějaký paragraf stanovuje, že vypovídat před komisí musí každý, kdo je tou komisí předvolán, týká se v tu chvíli každého, kdo je tou komisí předvolán.

Re: Lžete, pane Léko!

To by mohla být pravda, ovšem jen v případě, pokud zákon sám ve své preambuli nestanoví koho a jak se týká. Předmětný zákon toto stanoví. Týká se poslanců a poslanecké sněmovny. Nikoliv Vás či mne

Re: Lžete, pane Léko!

No, pokud nemluvíte pravdu pane Čech , bylo by na místě se panu Lékó omluvit.Urputná snaha vyvinit Bakalu je až neskutečně směšná.

Re: Lžete, pane Léko!

Vyvinit z čeho ?