Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 10.8.2018 13:38
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Jako jinde

V hodne mestech ve svete jsou vysoke najmy. Na rozdil od Ceska se tam do reseni nikdo moc necpe. Dost lidi se tam na stari stehuje jinam - to se jak se rika v Saturninovi nemuze v Praze ani naznacit.

Mimochodem v Cesku je nepredstavitelne mnozstvi prazdnych nebo skoro prazdnych domu a bytu a hodne statnich prispevku na to aby to zustalo.

Re: Jako jinde

Pane Pavlíku, mýlíte se v Německu v dotovaných nájemních bytech ve městech žije poměrně hodně lidí i ze střední třídy. Na tržní nájemné tam dosáhne málo kdo a pohádky o tom jak žijí ve vlastním bytečku jsou hlavně lákadlo pro české závistivce.

Ano i v pražských nejen obecních domech je hodně neobsazených kvalitních bytů, odhadem 10-20%. Problém jsou stoupající ceny stavebního materiálu, pozemků a klientela, která klidně koupí byt, kde stojí 1 m2 100 až 200 tisíc. Developeři v Praze mají žně. Vím o čem mluvím.

Re: Jako jinde

Co takhle USA, Kanada nebo Honkong?

Re: Jako jinde

Vaše příklady jsou skutečně povzbuzující. Zatím žiji v Evropě a proto srovnávám nám blízký civilizační okruh. Mohu však k vašemu seznamu doplnit celou Afriku a větší část Asie, případně Mars a Venuši.

Všichni holt nemůžou bydlet v Praze, někteří

třeba i na venkově.