Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 17
  • Poslední: 8.9.2018 19:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Základní poučka

Citováno z Britských listů:

První hodina žurnalismu:

Jestliže někdo říká, ze prší a druhý říká, že neprší, není Vaším úkolem citovat oba. Vašim úkolem je podívat se z toho zatraceného okna a zjistit, kdo z nich má pravdu!

Tento poznatek je ovšem v případě pana Schneidera naprosto bezpředmětný, neboť tento muž má zjevně zcela jinou úlohu.

Výborně,výstižné

Z vlastní zkušenosti,když jsem čt nychytal na cenzurovaní zprávy, nebo překroucení smyslu a napsal jim stížnost, tak odpověď byla vždy v duchu nepochopení podstaty, případně že jde malé zjednodušení zprávy.

Tažení proti ČT?

Vypadá to na podporu Zemanova tažení na Kavčí hory

Na TV nuda tak jsem omylem zabrousil na

Newsroom v ČT. To svazácké nadšení a zapálený výraz ve tváři, teď se podílím na na něčem úžasném, mně připomenulo dávnou minulost, průvody na 1. máje. Ty první, na kterých bylo možno zahlédnout třeba i Dienstbiera, Dobrovského a další, né ty poslední, které zaváněly už jen nudou. Jó čas oponou trhl a vstali nový bojovníci.

Přepnul jsem ČT asi po pěti minutách.

Náhodný kolemjdoucí je lhář

Ta historka z PedF UK je zcela smyšlená, nikdy jsem nic takového netvrdil. Tento anonym tak jen potvrzuje to, co ve svém otevřeném dopise uvádím - estébácké praktiky jsou zase v kursu. Jen už dnešní soudruzi nehájí výdobytky normalizačního socialismu, ale "liberální demokracie". Braňme se.

Re: Náhodný kolemjdoucí je lhář

Jak napsal a řekl Zápotonda - "Ikdyby padli všici, vstanou noví bojovníci!" a budeme se muset bránit až do smrti a naši potomci znova, protože tihle jsou nevymítitelní. Žel, ten Zápotockej měl pravdu! Budou se rodit noví odpůrci demokracie vždy a znova a těch anonymních bude nejvíc.

Re: Náhodný kolemjdoucí je lhář

Neosočujte, raději zpytujte svědomí, jste-li ve své pýše něčeho takového schopen.

Bylo to před první prezidentskou volbou v diskuzi na ČP, kde jste (po svém způsobu) použil proti Schwarzenbergovi dezinformaci jak vystřiženou z arzenálu StB. To se však v další diskuzi obrátilo proti Vám a vzešlo z toho to, co jsem uvedl. Rád bych sem přidal link, ale nemám k ruce žádného pasáčka, abych mu to zadal.

Severokorejske rakety

Podle raketoveho odbornika Schneidera by “severokorejské rakety by oblétaly zeměkouli opačným směrem, jak dnes ví každé vzdělavatelné individuum”. A to jako proc??? Co tem raketam brani letet na zapad, proc musi letet na vychod??? Jako ze rakety letaji pouze proti smeru hodinovych rucicek? Resp. ze by Kim chtel z raket vzdycky nejdriv zamavat kamosi Donaldovi?

Re: Severokorejske rakety

Možná proto, že je to o "cosi" blíže směrem na východ do USA, než směrem na západ a severokorejské nosiče nemají dost velký dolet i přesnost a mohly by se ztratit, nebo spadnout do oceánu, nehledě na to, že ve směru západním je nutný přelet Asie, Arábie a Evropy, kde všude může být nosič sestřelen. Možná proto USA nechtěly radarová zařízení stavět proti Severním Korejským raketám, protože z toho směru by neměly nejmenší důvod letět.

Je mi známo, že je řada lidí, kteří ještě neměli snahu se dívat na globus. Co kdyby jste to zkusil?

Re: Severokorejske rakety

Ale cílem útoku Koreje nemusí být USA (dokonce by to byla špatná volba cíle. v USA je největší riziko likvidace střely před jejím dopadem, navíc v takovém případě by Amerika rozhodovala sama za sebe. Co ale bránilo Trumpovi srovnat SK se zemí, bylo hlavně ohrožení spojenců. Ve chvíli, kdy rozhodujete o životech jiných lidí, je to náročnější. Ohrožení Japonska a jihu poloostrova je dostatečný nástroj pro vydírání. samozřejmě, že chtějí USA bránit hlavně sebe. Navíc, v případě radaru nešlo šíření o desinformací, protože právě takové bylo oficiální stanovisko k tomu projektu. Nevšiml jsem si, že by kdy někdo relevantní v USA řekl, že je systém plánován kvůli Rusku. Jeho koncepce popravdě nepředstavovala pro Ruský arzenál vážnější ohrožení. Sami Rusové to prohlásili a v USA jim dali za pravdu. Kromě toho, ve fázi projektu obranného systému argumentovat stávající technikou nepřítele nedává smysl. Ukázalo se, že dosah raket SK se zvětšil a tady zatím nedošlo ani k dohodě. Očekávat, že za dvace

Re: Severokorejske rakety

Pravda. Z Kimovy pozice nemusí dávat smysl bombardovat přímo Spojené státy, když za rohem má Japonsko nebo své jižní sousedy. Ale i v takovém případě by byl američanům zmiňovaný radar v Čechách platný jak mrtvému zimník. :)

Re: Severokorejske rakety

Pane Jansene, vy máte zřejmě jakési humanitní vzdělání, ale fyzikou jste zjevně nepolíben. Ty rakety sice mohou letět na západ, leč - pokud se bavíme o mezikontinentálních balistických raketách - tak do hry vstupuje zemská rotace. Vypalovat rakety proti ní znamená mít podstatně silnější motory a větší zásobu paliva, protože se prostě od rychlosti rakety odečítá rychlost rotace Země, která má opačný směr. Zatímco při odpalování ve směru rotace, tedy na východ, se tyto rychlosti sčítají. Zjednodušeně řečeno. To se ví už od prehistorie raketových pokusů. Račte se podívat, kde jsou všechny významné kosmodromy (co nejblíže k rovníku - pročpak asi Rusové platí za pronájem Bajkonuru) a kterým směrem odpalují rakety. A možná se za letních nocí i můžete podívat na to, jakým směrem létají družice na noční obloze...

Co lze čekat od práskače disidentů

Schneider, jako jeden z hlavních představitelů dezinformační scény je pochopitelně pohoršen, když někdo jeho či jeho kolegy do této kategorie zařadí. Celý jeho výpotek lze odbýt poukazem na Gottwalda a jeho soukmenovce za první republiky. Taky měli plnou hubu svobody (svého) slova.

Skoro zajímavější je Semínův dopis. Už dlouho jsem od něj nic nečetl a teď žasnu nad stupněm degenerace. To má být text katolického intelektuála? Vždyť v něm plete páté přes deváté jak tetka z hor. Co si z toho ti poslanci mají vybrat?

A jen tak mimochodem: Semín sice rád upozorňuje na estébácké praktiky, ale byl jsem svědkem, že pod tíhou argumentů byl v diskuzi nucen sám připustit, že při svých aktivitách v době studií na PedF UK byl nejspíš řízen StB. Takže ví o čem mluví.

Díky

Sám bych nedovedl charakterizovat své pomlouvače lépe, než tak činí oni sami. Anonymně, samozřejmě, jsou to velcí hrdinové, v lepším případě. Anebo to jsou také lidé, kteří agresivně útočí, aby odvrátili pozornost od své hnusné minulosti. Přesně takto o nás psalo Rudé právo, bez jakéhokoliv argumentu, s tím, že můžeme být "lehce odbyti" (a ještě můžeme být rádi, že jen takto). Takže ano, díky, to je přesně to, o čem jsem psal.

I já děkuji,

naposledy jste reagoval na moji poznámku v ČP před lety (to jste ještě s Lékem zatloukali, že vás pase Babiš). Musí to být hodně frustrující, že Vaše intelektuální skvosty nechávají čtenáři bez povšimnutí, když Vám stojí za "odpověd" ́jediný příspěvek pod článkem. Její obsah nestojí za komentář, jen že jí charakterizujete sám sebe. Nic nového, ti, co sledují Vaši tvorbu si na Vás beztak svůj názor udělali již dávno.

Tak hodně zdaru a ať Vám to Vaši současní řídicí důstojníci dobře zaplatí. Oni Vám možná tvrdí, že Vám Vaše dnešní aktivity vynahradí později, až se tu zase usadí (asi už ne v Milovicích), ale to bych Vám (a hlavně svým vnoučatům) nepřál.

Re: Díky

Jsou to lidé, kteří nikdy nepochopí co jste napsal. Spíše však nechtějí pochopit. Je to dáno jejich životním stylem, který si vžili u alibistických ideologických sedánků, nebo i v rodině s pokroucenou hierarchií hodnot, kde dítě nemá šanci dohlédnout k významu demokracie.

Jsem velmi rád za váš článek.

Re: Co lze čekat od práskače disidentů

Pokud chci někoho nařknout ze spolupráce, tak se alespoň podepíšu, jinak je to úder pod pás ! A taky čtenáře přesvědčte svými argumenty, tak nějak si totiž představuji diskuzi, bez zbytečného urážení !