Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 24
  • Poslední: 28.6.2018 8:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Oslavování západní Evropy vyplývá z něčeho úplně jiného.

Jde o podnebí. Přímořské podnebí a krátké zimy jsou obrovskou výhodou, žije se tam podstatně jednodušeji a s menším úsilím. Na polní práce je podstatně více času a je menší riziko neúrody, jsou podstatně menší nároky na zajištění tepla, v důsledku toho je větší hustota obyvatelstva, které snadněji vybuduje svoji infrastrukturu...

ano

Pěkný článek autora, který se dokáže povznést nad některá klišé. V dobách socialismu jsme si vytvořili nějaké mínění o Západu, ale po roce 1989 zjišťujeme, že ten Západ už neexistuje a změnil se v další socialismus svého druhu se vším všudy, byť na vyšší úrovni. Asi proto fandím Trumpovi či bavorské CSU a dalším, kteří se snaží zachovat ohrožené kořeny naší křesťansko-židovské civilizace.

Re: ano

Ta křesťansko-židovská civilizace způsobila 2 světové války a spoustu konfliktů před a po nich. Takže neutrácet miliardy na zbrojení neexistující armády a nebýt jen donaldovým poskokem...

Re: ano

Pokuď nebudeme mít moderní a hlavně funkčí armádu, tak budeme záviset na USA. Nikdo nemůže Trumpa poslat do zadele, protože když on řekne, že se máme o sebe postarat sami, tak do roka je Putin minimálně na Polských hranicích a pobaltské státy sežere tak za týden. Tohle evropští politici opravdu zvorali.

Re: ano

Strašíte virtuální realitou. Co by tak asi Rusko v současné situaci z toho mělo. Jen neřešitelné problémy a těch má doma i tak dost. Islámská menšina, Čína ke které jí tlačíme, stále velký rozdíl mezi venkovem a městy, na export surovin orientovaná ekonomika, bouřlivý Kavkaz...V číslech vyjádřeno jsou výdaje na zbrojení evropských členů NATO asi tak 3x větší než RF. Pokud se Evropské země nepoperou mezi sebou, nebo nevzniknou gerilová povstání třeba muslimů tak je válka v nedohlednu. Rozpad SFRJ ukazuje jak rychle lze národy rozeštvat. Zeptejte se řidičů kamionů, kdo co v té době tam dodával.

Re: ano

Jste nevidomý a hluchý? Krym? Ukrajina? Pokus o převrat v Černé hoře? Podněstří? Gruzie? Atomvé rakety na Baltu?

Re: ano

A vy to přesně víte, kdo, co, kdy a jak ? Jenom opakujete neověřené nesmysly od Štětiny a dalších... Já nevěřím ničemu, dokud si něco neověřím ze zdrojů z obou protipólů...A i kdybych věřil čemukoliv, k čemu mi to bude ? Budu se jen užírat a zkracovat si život.... Teď jsem koukal na pohádku " Hrátky s čertem" . A v jedné pasáži, kdy Martin jde do pekla pro úpisy, R.Deyl, jako čert, mu ukazuje pekelné lože. A Martin Kabát (J.Bek) mu krásně říká věty, které platí pořád i dnes,že "... napřed strašíte, děsíte, aby lidi byli povolnější, a pak si s nimi můžete dělat co chcete ..atd" Vy jste také takový Belzebub....Opakujete žvásty šiřitelů zla...

Re: ano

Co na to odpovědět? Musíte zvednout zadek z gauče a vyrazit kousek do světa. Mluvte s lidma, po Evropě se jich toulají miliony a každý má svůj příběh. Pokuď nechcete nebo nemůžete, tak si na FB najděte třeba Romana Mácu. To je sice

“ sluníčkář “ každým coulem, ale svoje přispěvky ohledně Ruska důkladně dokládá odkazy na ruské zdroje, nejčastěji státní televizi, ruský statistický úřad, nebo twitter ruských politiků. Život není komunistická pohádka a zlo existuje.

Re: ano

Pane Hlásku nevím proč mne urážíte. Vyvracet vaše argumenty je nad možnosti diskuze na ČP. Tak alespoň ke Krymu si dovolím volně citovat slova amerického prezidenta Trumpa "To Obama zapříčinil aby se Krym VRÁTIL Rusku".

PS Kdy Američané vrátí Guantanámo Kubě, Angličané Gibraltar Španělsku a Malvíny Argentině? A tyhle do očí bijící příklady lze jen stěží porovnávat s Krymem, kde skuteční Ukrajinci tvoří jen zanedbatelnou minoritu. Doporučuji všem měřit stejným metrem.

Re: ano

Sice nevím, čim jsem Vás urazil ale podívejte se co jste mi napsal Vy. Argumentujete slovy jednoho politika, kterého většina ostatních pokládá spíš za blázna. Vytahujete Falklandy, kde už několik generací Argentinci nežijou a nemají s Ruskem absolutně nic společného. Jestli se vám to hodí do jiné diskuse, poradím ještě jeden osvědčený argument, použitelný kdykoliv někdo kritizuje Rusko, nebo cara Putlera. “ V Americe bijou černochy”. :)

Re: ano

Jste zaslepený a negramotný? Dávám jen obdobné příklady, to jste si nevšiml.? Při nejmenším z jakého titulu mají patřit Malvíny tisíce kilometrů vzdálené Anglii. Neznám žádného Putlera, asi nějaký váš příbuzný. Co se týká Trumpa, kterého se bojíte i jmenovat, tak si přečtěte celou diskuzi a zjistíte co si o něm myslím. Jestli je blázen, o tom nerozhoduje pár politiků, ale historie. Viz pár bonbonů pro Merklovou.

PS “ V Americe bijí černochy” tuhle zhovadilost jste do diskuze přinesl vy, tak se s ní nějak poperte.

Re: ano

To chce klid a nohy v teple. Vaše “obdobné příklady” jsou fakt logické. Když dá v Praze někdo někomu po hubě, je to pro Vás argument taky jí někomu vrazit? Nebo proč sem taháte Falklady?

Re: ano

On není slepý ani hluchý. Vaše příklady nesedí. Nejkřiklavější je to u Gruzie: ta začala agresi bombardováním jihoosetinského města Čchinvali . Pak teprve Rusko přetrhlo začínající genocidu. Evropská unie uznala Gruzii za agresora. Krym ? Nebýt Ruska, došlo by k témuž. Precedens by tu byl - volyňský masakr POláků. Najděte si polské prameny, je to ale jen pro silné žaludky. Podněstří a Černá hora : i pokud to tam probíhalo jak věříte, není to nic jiného, než co udělal Západ v severní Africe a na Blízkém východě, akorát ve větším měřítku. Atomová není raketa, ale hlavice. Nevím sice, odkud víte, co mají ty rakety - asi Iskandery - nasazeno, ale atomovou výzbroj má a měl dřív Západ. Na vaši předpojatost existuje dobrá mantra. Opakujte po mně: "Jedinou zemí v lidských dějinách, která neváhala použít atomovou zbraň na 2 nepřátelská města (Hirošima, Nagasaki) bylo Rusko! " Že něco nesedí ?

Re: ano

Podívejte se na mapu a mezinárodně uznané hranice Gruzie. Gruzie zahájila palbu na separatisty a na vlastním území.

Pokuď si snad myslíte, že separatisté byli v právu, prosím, ale potom uznáváte právo sudeťáků na rozbití Československa a Minichovskou dohodu. Saakašvili se prostě přecenil, mohl tušit, že Rusko to využije jako záminku k okupaci a odtrženi. A opět opakujete nesmysl “není to nic jiného, než co udělal Západ v severní Africe a na Blízkém východě”. Když mě pražák vykradl sklep, tak já teď můžu taky vykrádat sklepy? A co máte na mysli tou atomovkou?

Tak mi odpovězte na 2 otázky. Myslíte si, že kdyby tu bombu měl Stalin v lednu 45, že by jí nepoužil? A jak by jste se zachoval Vy v roli presidenta USA. použil by jste bomby, nebo dobýval ostrov po ostrovu?

A v Kaliningradu právě modernizovali sklad zbraní. Ty metry betonu tam dali asi proto, aby brambory nezmrzly, protože

co jiného skladovat v blízkosti raket. 

Re: ano

Pane Hlásku, dovolím si odpovědět na vaše dvě sugestivní otázky

1. Stalin by nikdy nepoužil atomovou bombu jako první.

2. V roli amerického prezidenta bych nikdy nedovolil použít atomovou bombu.

Tak co jste spokojen?

PS. Prezident Sakašvili v den zahájení OH 2008 bez upozornění bombardoval hlavní město Jižní Osetie raketami Grad. Jedná se o zbraň, která plošně likviduje zasaženou oblast. Ještě se tím chlubil v TV. Myslíte si že je důležité kdo si na to území dělá nároky? Každopádně pokud nějaké měl,tak je tímhle bezohledným ostřelováním spícího města nenávratně ztratil. Teď se toulá světem jako bezdomovec s nepochopitelnými cíli.

Re: ano

Jsem spokojen, teď vím, že radši obětujete vlastní lidi, než nepřitele. 

Re: ano

Vaši poněkud kryptickou odpověď jsem si rozšifroval v ten smysl, že tematem je americký jaderný úder, nepřítelem pak Japonsko. Ani to nesedí - v době uskutečnění úderu už tento nepřítel nemohl "vlastní" lid ohrozit.

Re: ano

Pane Hlásku a ještě něco k tomu gruzínskému bombardování civilních objektů v Jížní Osetii by nebylo? Nebo jen papouškujete špatně okoukaná moudra.

Re: ano

Jelikož podobně jako v mém příkladě reagujete tuším i u p. Křivana stejně na argumenty o podobném počínání druhé strany, pokusím se uchopit Váš argument o vykrádání sklepů. Snažíme se Vám říci něco jiného " jako přítel a obhájce notorického vykradače sklepů byste měl, pokud jste se s tím nějak v sobě srovnal, kritizovat měrou stejnou všechny vykradače sklepů, a tedy přestat hájit Vašeho (domnělého) spojence , který je vykrádá rovněž. POkud ho hájit nepřestáváte, tedy přestat kritizovat jiné, kteří se dopouští téhož.

Tou atomovkou mám na mysli, že mám-li se někoho bát, tedy toho méně skrupulozního.

Pokud masakr civilistů raketometem hodnotíte slovem přecenění , pak ani polská dokumentace obětí volyňského masakru by Vás neprobrala.

Způsobu ukládání jaderných hlavic a raket Iskander rozumíme oba asi tak stejně málo, takže v otázce modernizace skladu zbraní zůstaňte u těch brambor.

Re: ano

Předně nejsem přítel a obhájce pražského vykradače sklepů. Usekl bych mu ruce, stejně jako soudci, který mu za několik sklepů se škodou minimálně 50 tisíc dal opět podmínku. BYL TO JEHO 18 SOUD. Já jsem původně jen napsal, že by jsme měli být vyzbrojeni na obranu před Ruskem. Tudíž Falklandy a další skutečné, či domělé hříchy západu jsou v této věci jen klasické trolení rusofilů. Až dojde na diskusi o válce v Iráku, nebo o Lybii budu kritizovat USA, VB , Polsko atd. Rozhodně ale nehodlám vyvažovat průsery jedné strany, hovadinama té druhé. Navíc my jsme poslední dobou čím dál více stranou třeti. (EU).

Re: ano

Pane Hlásku na ČT tomu říkají svět v souvislostech. K vašemu tvrzení "Já jsem původně jen napsal, že by jsme měli být vyzbrojeni na obranu před Ruskem" jste nepředložil žádný relevantní důkaz, že se Rusko chystá nás napadnout. Navíc, v článku o Rusku není ani zmínka, jde jen o váš přílepek, neseriozní konstrukt. Jinak to, že by česká armáda měla být připravena bránit naše území s vědomím toho kdo si na nás již v minulosti brousil zuby, považuji bohužel za ušlechtilý ale nedosažitelný cíl. Bohužel, stát bez přístupu k moři si jen těžko hájí svojí samostatnost pokud nemá přátelské vztahy se sousedy. Proto například Kurdové jen těžko budou mít někdy samostatný stát.

Vaše "Až dojde na diskusi o válce v Iráku, nebo o Lybii budu kritizovat USA, VB" je jen výmluva, protože tohle téma bude trvale opomíjeno. Viz příspěvky ke článkům pana Turečka.

Re: ano

Když napíšu, co jsem napsal, tak od nesouhlasicích očekávam argumenty, proč se mýlím, proč nemám pravdu. Místo toho mi tu píšou, že Falklandy prý patří Argentíně. Jinak jsem nereagoval na článek, ale na pana Vojvodíka. S Kurdama máte pravdu, to je ostuda civilizovaného světa. Na idnesu už jsem se serval několikrát, když šlo o Irák a podobně.

A co se týká relevantních důkazů, tak ve válce už jsme několik let. Hackeři, desítky špionů, dezinformační kampaně, atd. atd. Jen zatím nelítají kulky.

Re: ano

Pro vás je válka jen obezlička kterou se snažíte radikalizovat to čemu nerozumíte. O skutečné válce nevíte vlastně nic. V TV, teď běží seriál z honosným názvem Válka skladů, jo to sedí. Takže pro upřesnění.

"Válka je stav organizovaného násilí mezi dvěma nebo více skupinami lidí. Násilí je ve válce použito válčícími stranami jako mocenský prostředek k prosazení politických, náboženských, ideologických, ekonomických nebo jiných cílů. Válka je opakem míru. V mezinárodní politice se jedná o extrémní nástroj prosazení cílů vojenskými prostředky a vojenskou silou".

Re: ano

Občas mám pocit, že Trump je jen jiná obdoba Gorbačova. Systém už neodpovídá realitě, změna se očekává. Imploze východního bloku vlastně proběhla velmi uspořádaně. Co bude se západním blokem je ve hvězdách. Pokud budeme srovnávat kultivovaného Gorbačova s hulvátem Trumpem, nemůžeme očekávat nic moc positivního.