Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 11.6.2018 18:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Alternativou k ekonomii,

která zná jen finance a pracovní sílu, je sociální ekonomie. Stačí zadat: světlo na konci tunelu II

Re: Alternativou k ekonomii,

nezdá se mi, že by byl článek o ekonomii. Spíše o všem a přitom o ničem.

Na rozdíl od písně "bogár, bogár, sárga cserebogár, ..."

Re: Alternativou k ekonomii,

kedves László, lehetne magával kózlemúkódni? Ha igen, kérném a kedves címéet. Hozzám a kotoc hoz egy at tot hozzá kel tenni, osztán a volny t és a czeh végét.. Elóre kószónném. Ózdiak vagyunk.

západ v krizi?

lze o tom pochybovat, protože růst životní úrovně se celkově v průměru neustále zvyšuje spolu s délkou života, snižuje se dětská úmrtnost, zvyšuje počet lidí s vyšším vzděláním atd. Nebezpečím je plíživá islamizace Evropy s možností útlaku až jejího zotročení církvemí (roste i moc křesťanských církví). Mimořádně nebezpečná je velká porodnost na straně imigrantů a nepřizpůsobivých etnik, parazitujících na sociálních dávkách. Je to časovaná bomba, protože za několik let se právě tím musí stávající sociální systém zhroutit. Nebezpečím pro celou Evropu je i vojenská účast na agresivním zasahování do výsostních zájmů cizích zemí v světovládních zájmech USA s hrozbou opětovného zavlečení i do války s Ruskem. Evropa nemá reálného nepřítele a nemá tedy důvod vynakládat obrovské finanční prostředky na "obranu". Veškeré vojenské akce NATO jsou výhradně jen útočné v zájmech USA a Evropa z nich nemá žádný užitek, jen ztráty a to i na životech. Pro Evropu skončila každá válka katastrofou a dnes se do

Re: západ v krizi?

a dnes se do války s Ruskem evidentně opět žene, či je do ní hnána.

Re: západ v krizi?

Mimořádný problém je evropská fertilita. My vymíráme i bez válek a co víc vlastně dobrovolně. K tomu žádnou alternativu nevidím. Skoro to vypadá, že mezi fertilitou a životní úrovní je nepřímá úměra.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/86/Total_Fertility_Rate%2C_1950_-_2100%2C_World_Population_Prospects_2015%2C_United_Nations.gif

Re: západ v krizi?

myslím, že daleké extrapolace podle současných a nedávných výchozích podmínek je jen blouzněním. Již pan J. Clavell předvedl názorně, jak se bezobratlí explozivně množí právě pří velkém nebezpečí. Nemluvě o epidemiích mystické povahy, jakými jsou všemožná náboženství a -ismy.

Re: západ v krizi?

Problém je vtom, že my se necítíme ohroženi, naopak, máme pocit, že jsme pupek světa. Ač ateista, tak některá křesťanská podobenství jsou inspirativní. Třeba ta o Babylonu a Sodomě s Gomorou.

Re: západ v krizi?

dobrý člověk nepotřebuje podobenství a sám může být vzorem. Ale k tomu, aby se stal zločibcem, potřebuje náboženství (Weinbeg). To se dá i dokázat. Podobenství o Sodomě však pokračuje biologicky neodůvodněným incestem, kterému Bůh lhostejně přihlížel. Těžžko se to dá dnes posoudit, o vymírání lidstva se nejednalo..