Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 16
  • Poslední: 24.5.2018 18:38
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Pěkné shrnutí možného kolem novičoku.

Přidal bych ještě svoji variantu. ta mne napadla po oznámení, že dojčlandi si nechali testovat již před léty ve Švédsku. Je zvláštní, že my testujeme ten novičok až v listopadu 2017, i když jsme jej museli znát z dob WS a hoši z VÚ Těchonín se něco museli v podobných sračkách babrat. Že bychom také na něčí zakázku, jako znalci věci, zkoušeli různé varianty koncentrací, složení, jak na ně reaguje živý organismus, myši, krysy a pod. Něco se odzkoušelo, výsledek předal do praxe. Teď jen je třeba dořešit, jaký měl být výsledek a zda skutečnost se shoduje s očekáváním. Jó, možná bude ještě sranda.....

Novičok, Češi a Britové

Výborná analýza, pane Schneidere. A nenechte se otrávit ani Brity, ani Čechy, ani psíkem paní ministryně - ostatně paní Šlechtová tu zanedlouho nikoho už odvolávat nebude. - A nedejte se!

Dobrý článek,ale

s křížkem po funusu. "Viník" byl jíž dávno nalezen, zostuzen a bez důkazů odsouzen. Pro ty co se chtějí dobrat pravdy jen další zklamání a pro ostatní důkaz o tom jak jsou Rusové proradní. S kamarádem v Anglii jsem radši na tohle téma přerušil diskuzi. Pro něj je rozhodující co píše Guardian.

O elasticitě odborníka Vila Mirzajanova svědčí jeho tvrzení, že 2 gramy novičoka usmrtí klidně 500 lidí aby následně napsal, že za sychravého počasí je prakticky neškodný.

U nás se to ovšem pojalo jako příležitost jak zostudit Zemana, proto je životnost této kauzy poněkud delší.

PS. Na tom bohužel nic nezmění, že pan Schneider o novičoku píše průběžně.

Re: Dobrý článek,ale

Je možno Zemana ještě vůbec zostudit?

Opět žádné překvapeni

Odborník na fake story opět promluvil! Člověk má dojem, ze pan Schneider toho ví víc, než všichní angličtí vyšetřovatelé dohromady. “Cui bono” příspěvku je ovšem v případě pana Schneidere více než jasné!

Díky za vaši negativní reakci,

kdybyste mě pochválil vy, se svou "trollí" historií, musel bych jít do sebe, co dělám špatně, jestli jsem již nepodlehl normalizačním tlakům. Že soudíte z "dojmů", svědčí o vašem "vnímání", které je nejvyšším intelektuálním výkonem vaší první signální soustavy. Rozum v tom procesu zapojen není, ani svědomí. A že pravdivost článku poměřujete podle toho, komu by se jeho vyznění mohlo hodit, svědčí o vaší nátuře. Nevzpomínám si ovšem, že by Mistr Jan Hus, když hovořil o hledání, ochraňování a mluvení pravdy, mluvil o tom, abychom ji přizpůsobili "konečnému uživateli". To o vás vypovídá víc než výmluvně a já jsem rád, že právě vy jste proti.

Re: Díky za vaši negativní reakci,

Chtěl bych Vám, pane Schneider, tak trochu pomoci, o co zde v Česku v kauze “Novičok” vlastně jde. I když si myslím, ze to sám velice dobře musíte vědět.

Po debaklu hradu v případě Nikulina a vyhoštěni ruských diplomatů, si prezident Zeman musel svoji pošramocenou pověst v Kremlu napravit, což se mu v kauze “Novičok” dokonale podařilo! A o tom to je, jak se v Česku říká. Všechno ostatní jsou jen hybridní tanečky!

Re: Díky za vaši negativní reakci,

Že vy jste s mateřským mlékem ssál články normalizačního Rudého práva - ?! Takhle přesně to tam psali. Ať člověk udělal cokoliv, vždy to měřili jenom tím, jestli to slouží zájmům imperialistů. Pravda, slovo "hybridní" tenkrát tak nezaplevelilo mediální prostor, ale jinak to bylo némlich stejné. Takže bych docela radil, abyste předtím, než budete projevovat tu dojemnou péči o mne, zkusil opečovat sám sebe. Fakta jsou jasná. Hybridní tanečník jste vy.

Re: Díky za vaši negativní reakci,

K té mé tézi o kauze novičok v Česku nemáte samozřejmě žádné protiargumenty, že! Místo toho se uchylujete k oblíbenému triku všech přátel Ruska v Česku, totiž vytáhnout na své kritiky normalizační pendrek!

Re: Opět žádné překvapeni

Pane Fohle, nechte si svá moudra na horší časy. Zatím jste kromě dětinského okopávání kotníků nikdy nedokázal poskytnout pro svá tvrzení jediný relevantní argument. Mně dodneška od vás chybí relevantní informace k vašemu tvrzení,, že ruská vláda obvinila ČR z výroby toxické látky kterou byli otrávení Skripalové. Pro vás platí, kde nic není ani čert neber. Nejspíš jste placen za počet negativních reakcí na vaše moudra a proto už na vaše příspěvky budu reagovat jen sporadicky.

PS Tak co vědí angličtí vyšetřovatelé to nám nedoložíte?

Re: Opět žádné překvapeni

U Vás, pane Křivane , já zase stále postrádám důkaz pro Vaše tvrzení, “ že ruská vláda na rozdíl od té anglické vlády nikdy netvrdila, že toxická látka, kterou byli otrávení Skripalovi pochází z České republiky” (!!!).

Re: Opět žádné překvapeni

Trolle, vytrženo z kontextu. Na rozdíl od vás jsem přesto věc uvedl na pravou míru. Pro vás který nerozumí psanému textu.

"Pane Fohle, nejen že neumíte doložit svá tvrzení primárním zdrojem, ale vy neumíte ani číst, nebo to děláte schválně. aby jste odvedl pozornost od své neschopnosti. Protože každý, mimo vás ví, že Angličané Rusko obvinili z otravy Skripalů s tím, že to nikdo jiný neumí. Vy nejste diskutér vy jste jen troll."

PS Tak kde máte ten primární zdroj, že Ruská vláda označila ČR z toho,že náš jed byl použit při otravě těch dvou????

Jediny rozdil

mezi socialismem do 89 a dneskem je ten, ze dnes muzeme cist tento clanek. Diky za nej. Otazka je jak dlouho jeste. To co tady pise pan Schneider, nosim uz mesice v hlave. Skripalovi se proste propadli do zeme a zeme se zavrela. Media jinak zhava na kazdou "blbost" ani pismenko. Pripad Skripal je dilo zapadnich rozvetek. To ale vetsina z nas nevidi.

Domnívám se, že tohle neplatí jen o armádě.

Naši zaměstnanci firem s majiteli ze západní Evropy by mohli vyprávět.

Citát:

Dlužno podotknout, že nejeden svědek byl již v bruselské centrále NATO přítomen tomu, s jakým despektem a pohrdáním mluvili západní důstojníci o těch východních, kteří jim lízali podrážky.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/schneider-fake-story-o-novicoku-kolabuje-fp1-/forum.aspx?c=A180521_153633_pozice-forum_lube#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Co dodat pane Schneidere?

Nebyl jsem žádný disident, vždy mě zajímal názor z druhé strany a proto jsem poslouchal Svobodnou Evropu . Pecháček, Medek, Rakušanová, Tigrid a další vysvětlovali jak tehdejší socialistická media zkreslují skutečnost a manipulují posluchači. Všechny tyto zásady dnes slyším z našich mainstreamových médií. Jak je to trapné, mě již pouze k smíchu.

Dekuji

Dekuji za vyborny clanek pan Schneidere. To ze se cesti politici usnaseji v Praze v parlamentu o tom co je a neni pravda v rozporu s dukazy a zaroven se odstranuji a umlcuji lide, kteri pravdu znaji opravdu pripomina normalizaci. Kdo jiny vi lepe, jak to s novicokem v Cesku bylo nez reditel vyzkumneho ustavu kde ho syntetizovali (vyrobili)? Me vsak zajima, proc Britove celou tu taskarici rozpoutali, zda-li za tim stoji pouze snaha o odvedeni pozornosti od domacich problemu tj. fiaska Brexitu, ktere vyrazne oslabi geopolitickou pozici Britanie v Evrope. Nebylo by to poprve ani naposledy. Obavam se ale, ze pravdu se nikdy nedozvime, protoze o tom co pravda je a neni ocividne nerozhoduji dukazy, ale politici a jejich ideologie. Nic noveho pod sluncem. Hlavne prosim piste dal.