Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 26
  • Poslední: 23.5.2018 10:50
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Skripalovi žijí po otravě "nepřežitelným jedem".

Logicky lze usoudit, že 1) byli otráveni něčím jiným, 2) nebyli otráveni a celé to bylo nahráno, 3) byli otráveni "nepřežitelným jedem" - a Britové je zachránili, ergo mají k dispozici velmi účinné antidotum.

Vynechám-li body 1) a 2), pak je zřejmé, že britští odborníci v Porton Downu (velmi vhodně umístěného pár kilometrů od místa otravy Skripalových, resp. Skripalovi byli otráveni velmi příhodně kousek od zdroje antidota) s novičokem museli dost intenzivně pracovat. Případně s ním pracovali hoši ve Fort Detricku, což je ale fuk, neb spolupráce Porton Downu a Fort Detricku je vysoce nadstandardní, takže co znají jedni, znají druzí taky.

Nevím jak panu Fohlovi, ale mně z toho vychází, že zdroj Nowwichocku mohl být mnohem blíž, než v Rusku nebo v Česku...

Příběh "O otrávě dvojitého agenta Skripala"...

Přistoupit na jakékoliv komentování otravy dvojitého agenta S.Skripala, znamená přistoupit na zpravodajskou hru, jakých jsou v současné politice desítky, možná stovky. A je úplně jedno, jakých subjektů se tyto zpravodajské hry dotýkají. Jejich skutečným cílem, podobně jako v případě jakýchkoli jiných desinformací, je ovlivnit veřejné mínění, postavit občany voliče proti sobě a vyvolat chaos. Chao typu Libie 2011, březnové protesty na Slovensku, nebo demonstrace "školní mládeže" v Praze. Momenty, kdy politici, novináři a samozřejmě dotčené subjekty začnou reagovat a rozvíjet "příběh" jsou pravým cílem jejich tvůrců. Pan Shabu podobně jako další novináři a politici, kteří se ke kauze vyjadřuji a plní jimi stránky medií, těmito příběhy žijí. Mnohdy z dobrého důvodu problém objasnit, jindy právě proto, aby pozornost veřejnosti odvedli od skutečností často mnohem špinavějších. Podobně jako kauzy neobjasněných teroristických útoků z 11.září 2001, sestřelení letu MH17 malajských aerolinií nad

Uvaha

Mozna se mi vsichni budete smat. Podle me cele to klickovani, polopravdy, protichudne informace ukazuje jen na jednoho, na toho kdo z teto afery tezi, cemu afera slouzi. Stvani proti RF, vytvareni noveho nepritele. 73 let na nasem kontinentu nebyla poradna valka, to je nekomu trnem v oku, zadny poradny kseft. Pad komunismu se obesel bez jedineho vystrelu. Kdo by si to tenkrat pomyslel? Pripad Skripala a jeho dcery muze byt klidne dilem zapadnich sluzeb prave za ucelem rozmichavat protiruskou naladu. Co je na cele veci podivuhodne? Je to, ze jak dcera, tak i Skripal se nikdy po svem uzdraveni nedostali do kontaktu s novinari. Zvlastni, jako by se do zeme propadli a at mi nikdo nerika ze tim stoji nezajem zdelovacich prostredku.

Dobrý

Na počátku téhle šarády bylo prohlášení v Londýně, že toxickou látku která otrávila Skripala umí vyrobit jen Rusové. Tahle primitivní lež prostě neobstála. A my že sebe jen děláme hlupáky pro větší slávu Albionu

Re: Dobrý

Zvláštní logika: Už proto, ze novičok tedy umí vyrábět i jiní, než Rusové, z toho tedy vyplývá, že ruský exšpion Skripal, kterému a jiným zrádcúm Putin veřejně vyhrožoval trestem, byl zřejmě otráven českým nebo švédským novičokem. A kým a proč? (možná i na Putinův rozkaz, aby ten guláš byl správně okořeněn!). Celý ten tyátr je přece jen známá ruská taktika na odvádění pozornosti a vytvářením neprůhledné mlhy (v Rusku je tato taktika už velmi dlouho známa pod jménem “maskírovka”).

Re: Dobrý

Pane Fohle, používáte neověřené informace, když se vám to hodí. Ruské vláda na rozdíl od té anglické nikdy netvrdila, že toxická látka kterou byli otráveni Skripalovi pochází z České republiky. Pokud chcete seriozně diskutovat, tak doložte své tvrzení prvotním zdrojem. Rusko jen tvrdí, že tu látku umí vyrobit kde kdo včetně ČR.

Re: Dobrý

Není nad serióznost, pane Křivan, že? Tak anglická vláda na rozdíl od té ruské tedy tvrdila, že novičok pochází z České republiky, jak doslovně a do písmene píšete!! A to máte odkud? Vrchol ruské metody, zvané “maskírovka”!

Re: Dobrý

Pane Fohle, nejen že neumíte doložit svá tvrzení primárním zdrojem, ale vy neumíte ani číst, nebo to děláte schválně. aby jste odvedl pozornost od své neschopnosti. Protože každý, mimo vás ví, že Angličané Rusko obvinili z otravy Skripalů s tím, že to nikdo jiný neumí. Vy nejste diskutér vy jste jen troll.

PS Tak kde máte ten primární zdroj, že Ruská vláda označila ČR z toho,že náš jed byl použit při otravě těch dvou-

Re: Dobrý

Konstatuji jen, že ani nevíte, co jste napsal! To svědčí o všem!

Re: Dobrý

Na vaše konstatování kálí pes. Kde jsou argumenty trolle?

Pane Fohle -neumíte číst nebo toho blba jen hrajete?

1) Rusko nikdy netvrdilo, že látka, jíž byli Skripalovi otráveni, pocházela z některé ze jím jmenovaných zemí.

2) Ani to tvrdit nemohlo, protože v době, kdy Britové halasně ukazovali na Rusko, nebylo známo (a to ani velkohubému Johnsonovi), o jakou látku konkrétně se jednalo, bylo jen podezření, že o cosi ze skupiny, které na Západě říkají novičok (now we chock).

3) Johnson lhal, že Porton Down jednoznačně určil Rusko jako jediný možný zdroj, postupně byl donucen přiznat, že PD nic takového neuvedl a dokonce i to, že v PD s takovou látkou pracovali.

4) Skripal potrestán byl, odseděl si dost dlouho v "koloniji strogogo režima", kde musel mt specuální ochranu, protože basmani bývají velcí vlastenci a zrádce nemají rádi vůbec. Kdyby se mu chtěl Putin pomstít, stačilo ho této ochrany zbavit.

5) Maskírovka je něco jiného.

Re: Pane Fohle -neumíte číst nebo toho blba jen hrajete?

Panu Novákovi budiž dík za jeho příspěvek! Opět se totiž ukazuje, že tam, kde chybí argumenty, nezbývá nic jiného, než vulgární podpásovka! Mimochodem, i panu Novákovi lze jen doporučit kurz českého jazyka a českého pravopisu!

Re: Pane Fohle -neumíte číst nebo toho blba jen hrajete?

Pane Fohle, argumenty chybí především vám. Zatím tu místo argumentů trousíte jen nepoužitelná moudra.

byl to chemik kalousek

smíchal ocet se sodou....

Zase vám to nevyjde!

Marná naděje, že tímto znemožní Zemana u jeho voličů. Objektivní pravda vyšla najevo zase jen díky Zemanovi. On rozhodně nehodnotil naši "výrobu" novičoků jako výrobu pro chemickou zbraň. Kdo to slyšel, ten ví a žádné novinářské překroucení ho nepřesvědčí o opaku. Zeman pouze používá objektivitu a tím získává sympatie. Pochopitelně ne vždy. I on má občas špatný den a plácne hovadinu. V zásadě však nikomu nedělá agenta.

Veřejnost nemusela být vůbec informována,

protože veřejnosti bylo od počátku jasné, že Rusové mají pravdu. Tedy krom té části veřejnosti, která je přesvědčena, že jedna z nejlepších protichemických jednotek na světě má povědomí toliko o hypermanganu, ethanolu a odvaru z babskýho ucha. Takže celou dobu až do oznámení pana prezidenta hráli Šlechtová+Stropnický+smečka loajálních s veřejností něco na způsob "... chodí pešek okolo... " a můžou si gratulovat - jak se dalo očekávat, vyšli z té šlamastiky jako stupidové

Re: Veřejnost nemusela být vůbec informována,

Takže z logiky věci, Rusové měli pravdu, Češi vyráběli novičok a tímto novičokem byl pak otráven Skripal. O to tu Rusům hlavně šlo, neníliž pravda? Je fascinující, jaké hybridní tanečky se kolem této kauzy v Česku provádějí!

Re: Pane Fohle, vy jste marnej!

Nemá význam se s vámi dohadovat, jestliže nejste schopen pochopit smysl textu. Logikou se moc neohánějte, ta taky není zrovna vaší silnou stránkou. A o co šlo Rusům, to se můžeme dohadovat, ale jedna věc se jim povedla znamenitě: kdekdo si novičokem parádně nadělal na hlavu a žádné hybridní tanečky, jak to tajuplně nazýváte - to jen u našinců v plné kráse a nebývalé šíři rozkvetla tupost a prolhanost.

Otázka

Zásadní otázka: Proč by vlastně měla česká veřejnost být informována o “výrobě” nebo syntéze takových látek, jako je novičok a spol.?

Jenom proto, že si to přeje Moskva?

Re: Otázka

Zásadní otázka: Proč by vlastně měla česká veřejnost být lživě informována o tom, že takové látky, jako je novičok a spol. u nás nikdy vyráběny nebo syntetizovány (což je totéž) nebyly?

Jenom proto, že si to přeje Londýn?

Není důvod k hysterii

Základním problémem je, že politici a zejména novináři míchají technologické a právní termíny. Zatímco technologicky je i syntéza malého množství látky výrobou, z právního hlediska podle Úmluvy o otravných látkách není za výrobu považována produkce vojensky nevyužitelného množství (až jedna tuna). Když to pak nějaký mediální propagandista začne patlat a matlat dohromady, vytvoří jen ideologickou břečku. Takže pro všechny novináře a jiné zmatkaře: Novičok byl v České republice vyráběn a testován, ale nebyla tím nijak porušena Úmluva o výrobě otravných látek! A už vůbec to nemá nic společného s estrádou kolem Skripalových, která proběhla jen jako záminka pro vyhoštění ruských diplomatů!

Re: Není důvod k hysterii

Úmluva říká zhruba, že za výrobu se považuje chemický proces, kterým chemická látka vzniká a nestanovuje množstevní omezen. Za výrobu chemické ZBRANĚ se však nepovažuje vojensky nevyužitelné množství, které v dalším specifikuje. V mediálním prostoru nejspíš úmyslně zamlčuje rozdíl mezi výrobou chemické látky a výrobu chemické zbraně.

Co nám chce pan Shabu říci?

Proč vládní hlupáci na čele se Šlechtovou nepředběhli Zemana a na specielní tiskovce národ a Evropu neseznámili se stavem. Neměli odvahu, strkat psa na pomník na to odvahu má. Odvolat nevinného ředitele Šafáře na to odvahu má. Směšná ministrině.

Re: Co nám chce pan Shabu říci?

Proč by to proboha měli dělat? Kvůli Rusům, že! Dělali to Švédové a ostatní?

Re: Co nám chce pan Shabu říci?

Protože lež má krátké nohy. Navíc obdobnou informaci již na nižší úrovni zveřejnil Bohuslav Šafář který v té době stál v čele Vojenského výzkumného ústavu. Doslovně pro ČTK uvedl "Nemám povědomost, že by se někde u nás jakékoliv otravné látky ve větším množství vyráběly. Pokud se vyrobí malé množství, je to jen pro výzkumné účely"

Česká republika připomíná v kauze "NOVIČOK"

onoho kohosi, kdo jako slepý k houslím přišel, a pak na ně o své újmě i několikráte falešně zaskripal....