Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 16.5.2018 16:24
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Akademická svoboda znamená: dejte nám tolik

peněz, co chceme, ale neptejte se, co s nimi uděláme.

Kdo vidí trochu za kulisy musí se smát.

Kecy a bláboly.

Z veřejného vysokého školství tečou peníze jak z děravého sudu a čím více jich tam nalijete, tím více potečou. Je na čase se zamyslet na základním paradigmatem vysokého školství - opravdu je v zájmu státu platit z veřejných peněz vzdělání lidem, kteří je ve valné většině využijí pro svoje soukromé kariéry nejen v tuzemsku (dalo by se pochopit, že to jsou budoucí plátci daní s vyššími příjmy - hahaha), ale kdekoliv celosvětově?

Není to takhle náhodou o tom, že investice do vzdělání je věcí každého znás a pokud stát má nějakou potřebu, nechť si zavazuje stipendisty k tomu, že za ně školné uhradí a oni budou po stanovenou dobu pro ten stát pracovat?

Jenže veřejné VŠ se školného bojí jako čert kříže (pod heslem omezení přístupu ke vzdělání), protože by se ukázalo, kdo je skutečně kvalitní - i bez akreditačních úřadů a "moudrých" komisí. Rohlíky si také nekupujete u pekaře, který je má ošizené a připálené.

Citát...A lékaři začínají v nemocnicích hodně chybět.

Možná by bylo lékařů dostatek, kdyby nešli do zahraničí....

Re: Citát...A lékaři začínají v nemocnicích hodně chybět.

Možná by byl lékařů dostatek, kdyby se na lékařských fakultách věnovali jejich vzdělávání a ne svým soukromým kšeftům a kšeftíkům. A byli odpovědni za výsledky svojí práce - pokud mrhají penězi za to, že vyhazují studenty ve čtvrtém, pátém, ba i šestém ročníku, tak kde to jsme?

Jenže ty lidi na fakultách skutečnost, že je málo (?) lékařů v nemocnicích naprosto nezajímá a nepálí.