Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 17.5.2018 11:54
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Snad by bylo vhodné...

.... kdyby pan Léko nemlžil a rovnou napsal, kdo to je ta "Malá agresivní a arogantní skupina lidí s obrovskou

finanční, mediální a politickou podporou pod záminkou pokroku, lásky a

tolerance denně ukazuje na něco, co je normální, lidské a za čím stojí

tisíciletá tradice, a označí to za škodlivé s tím, že to ode dneška už

nesmíme dělat."

"Nemocná a i.iotská západní civilizace" - Jak přesné!

Zdravý rozum na obou stranách, prosím

Jak napsal Ladislav Fuks: "Nezáleží na tom či na onom, nýbrž na tom, zda jsme při zdravém rozumu."

Ředitelka školy jím, zdá se, tak docela nevládne a její výrok, pokud je citován přesně, by byl směšný, kdyby ovšem neměla tato ředitelka a jí podobní ideologové v rukou nástroje, jimiž mohou ničit ostatní lidi.

Přesto bych však byl nerad, kdyby ve spravedlivém rozhořčení nad takovým ideologickým rozhodování o světě ztratila i zbývající část lidstva cit pro správnou míru. Bohužel, v současnosti pozoruji, že vyhranění proti něčemu extrémnímu vede k opačnému extrému. Přímá volba prezidenta zajistila druhý mandát Zemanovi, tudíž voláme po zrušení přímé volby. SPD prosazuje extrémní variantu referend, tudíž se vášnivě ohrazujeme proti instituci referenda jako takového. Několika náboženským fanatikům přeskočí a my začínáme posílat do plynu celou muslimskou populaci světa. Amerika to přežene s kampaní "Me too" a nám se najednou líbí představa, že ženin životní obzor bude "Kinder, Kirche, Küche". Atd. atd.<

Re: Zdravý rozum na obou stranách, prosím

Příkladem je i přístup autora článku. Jen kvůli tomu, že část společnosti prosazuje revoluční, neorganické změny, které mají vše postavit na hlavu, se zase nemusíme zastávat "tisíciletých tradic" a bránit se úplně všemu dobrému, co nám přinesla demokratizace. Kvůli tomu, že některé změny jsou nepromyšlené a jsou vynucovány přílišným společenským tlakem (podle autora "terorem"), se nemusíme bránit všem změnám, ať jsou jakékoli.

Problém není v návrhu, že by děti v dětských kolektivech měly víc držet pospolu a dospělí jim v tom měli pomoci. Problém je ve způsobu prosazování. Znepokojivá je právě formulace, kterou použila ředitelka školky (opět připomínám: pokud je citát přesný): „Místo toho, abychom děti povzbuzovali, aby měly nejlepší kamarády, což může vést k utváření klik a outsiderů, je pro vývoj mnohem užitečnější děti povzbuzovat, aby měly velkou skupinu kamarádů a pěstovat tak inkluzi.“ To zní jako schovávání za formulku. Tedy nejde o to, co je skutečně lepší a jaké scénáře mohou v praxi na

Re: Zdravý rozum na obou stranách, prosím

...a jaké scénáře mohou v praxi nastat, nýbrž o líbivou formulku (v tomto případě "pěstování inkluze"). Proti takové frázovitosti a ideologizaci života nechť si autor článku protestuje podle své chuti, ale tisícileté tradice ať nám prosím nevnucuje.

Článek pana Lékó je zkrátka mimo vaše chápání.

A zejména VÁM tady nikdo nic "nevnucuje".

Tyto texty jsou totiž jen pro bystré lidi, víte?

Inkludujte se laskavě tam, kde dokážete smysl psaného slova pochopit.

Re: Článek pana Lékó je zkrátka mimo vaše chápání.

A vy jste zřejmě nejen jedním z oběch bystrých, ale také velmi zdvořilý. Děkuji za to, jak přispíváte ke kultivovanosti českého veřejného prostoru. Píšete také na Novinkách?