Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 15
  • Poslední: 29.4.2018 12:04
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
smesne USA

o cem to je? usa jsou uz mimo toho aby byly velmoci, uz jen kopou. potencial si znicli tim ze si mysleli ze kapitalismus vse vyresi a v cine jsou levni otroci. ted je cina na jejich technologii na vzestupu.

Tak jsem se zase ochytřili.

Jen je třeba si uvědomit kdo uvalil sankce na Ruskáky. To nebyl Trump ale US kongres. A těm byl ekonomický prospěch US úpně ukradenej. Trump tak jen žehlí průšvih s obchodním deficitem. Žádná obchodní válka nebude, protože válčit proti státu kam vyvážíte hromady zboží je holej nesmysl. Tak hloupá není snad ani EU. Čína sice udělala trapnej pokus, ale k ničemu jí to nebude.

Re: Tak jsem se zase ochytřili.

US kongresu že je ekonomický prospěch US úpně ukradenej?

Tak to je kandidát na pitomost desetiletí!

Re: Tak jsem se zase ochytřili.

EU, především její čelní politici, hloupí jsou a lze od nich očekávat cokoliv.

Tomu se říká

střelit do nohy kamaráda.

Re: Tomu se říká

Ne, tomu se říká nenechat si sr.t na hlavu.

Re: Tomu se říká

Ne, tomu se říká nasr.t kamarádovi na hlavu.

Takže jestli tomu dobře rozumím:

Toužili jsme zajistit si bezpečnost a blahobyt, a tudíž jsme se cpali do NATO a EU. Z dnešního pohledu je zřejmé, že i kdybychom se tam necpali sami, byli bychom tam nacpáni, protože do obou spolků je žádoucí zaháčkovat co nejvíce států přísahajících věrnost, aby s tak vytvořenými celky bylo výrazně jednodušší manipulovat. Momentálně to tedy vypadá tak, že v NATu je ředitelem americký prezident, náměstky Angličan a Francouz a ostatní jsou spojenci. Vedoucí trio uskuteční na základě i té nejstupidnější blamáže cokoli si zamane a spojenci za nadšeného jásotu souhlasí a vyjadřují podporu. Na hospodářství máme EU. Evropa + Rusko mohlo být nejsilnějším hospodářským partnerstvím, takže jsme poslušně udělali co? Nakopali Rusy do .... no prostě někam a poslali je kamarádit s Číňany. Čili teď a v budoucnosti budeme jen koukat a poslušně nakupovat a prodávat co se nám dovolí, kde se nám dovolí a za kolik se nám dovolí. No jestli to není nádhera! Třeba taková paní Šiklová může být konečně spokoje

Re: Takže jestli tomu dobře rozumím:

"ostatní jsou spojenci" - Američania nemajú spojencov, iba nepriateľov a vazalov.

Re: Takže jestli tomu dobře rozumím:

V tom případě by mě zajímalo kolik přátel má taková ČR. Dlouze přemýšlím o Slovácích...

Re: Jo, ale říkat nahlas se to nesmí.

Půlku národa by trefil šlak.

Re: Takže jestli tomu dobře rozumím:

Rusko je ekonomický trpaslík a EU mělo sice historický náskok, ale posledních pár desetíletí kulhá na obě nohy. Co se týče ČR, tak to sice kulhá jen na jednu nohu, ale bolševik nás zruinoval, takže ty v předu asi nikdy nedoženem.

Re: Takže jestli tomu dobře rozumím:

Ekonomiky EU a Ruska se mohu výborně doplňovat, zatímco EU a USA prostě jsou a budou konkurenti.

Trump to aspoň nezastírá, takže je naděje, že si toho EUpolitici všimnou.

Re: Trochu nadměrečný trpaslík, když už.

Jenže právě v Rusku jsou nedozírné ekonomické možnosti jak v obchodu tak v investicích, což třeba Němci moc dobře vědí a náležitě toho využívají.

Zmena nazoru?

Mozna si pan Machacek zacina myslet ze Trump prece jenom neni tak pitomy. Aby v tom nebyl sam tak se na to zeptal "odborniku".