Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 15.4.2018 10:16
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Babiš je extrémně nebezpečný

Babiš je extrémně nebezpečný. Náš premiér je zloděj, dotační podvodník, trestně stíhaný člověk, bývalý Stbák, co vědomě spolupracoval s Stb, a bude podporovaný komunisty. kam sme to za těch 28 let dospěli. Točíme se v kruhu.

http://www.epshark.cz/clanek/241/sivos-babis-byl-bures-a-spolupracoval-s-stb-vedome

Re: Babiš je extrémně nebezpečný

O takových, jako jste Vy se právě autor článku zmiňuje. Vše stavíte na domněnkách a osobní nenávisti. Tvrdíte, že byl estébák a pak zase, že spolupracoval s StB. Ale i to je postavené na domněnkách. A pokud jste žil za komunistů, pak jistě víte, že každý, kdo služebně vyjížděl na delší dobu do zahraničí, byl vydírán StB a musel o svých aktivitách v zahraničí informovat. I normální smrtelník musel v cestovní zprávě uvést vše, co v zahraničí dělal, pomalu hodinu po hodině. Byli vydírány ženy, které se legálně provdaly za zápaďáky atd. Musel byste odsoudit značnou část národa včetně některých ikon, které třeba kandidovaly na prezidenta. Jsou mně protivní "soudci", kteří dnes, kdy mohou dělat a říkat cokoliv, plivou špínu na každého, kdo jim nesedí. To je taky důsledek těch polistopadových změn. A jinak, řekněte, kdo je podle Vás ten pan Čistý, nebo tradiční partaj bez škraloupů. Vždyť on i ten Kalousek byl členem Národní fronty, jako mladý lidovec a jak známo, ta byla těmi opravdovými agenty prošpi

Re: Babiš je extrémně nebezpečný

a jak známo, ta byla těmi opravdovými agenty prošpikována, viz např. Sachr. Musel byste také odsoudit i mnoho katolických duchovních, protože i z těch si StB udělala pohůnky, zejména hnutím "Pacem in terris". Ta doba stála za h.. a ukazovat prstem na každého, kdo se jim zamazal je ne fér.

Re: Babiš je extrémně nebezpečný

"...že každý, kdo služebně vyjížděl na delší dobu do zahraničí, byl vydírán StB a musel o svých aktivitách v zahraničí informovat."

Jistě, a teď mi tedy vysvětlete jak je možné, že zrovna Andrej Babiš byl takovou výjimkou, tedy alespoň podle jeho vlastních slov, že zrovna on s StB spolupracovat nejenže nemusel, ale dokonce byl StB pronásledován.

Re: Babiš je extrémně nebezpečný

Něco jiného je podepsat spolupráci s StB a já netvrdím, že to Babiš neudělal, to fakt nevím, já tady zmiňuji povinnost uvést údaje v cestovní zprávě, a tu musel napsat každý. Že se to švejkovalo, to je pravda, tedy pokud jste odjel jen na pár dní. Pokud někdo byl dlouhodobě v zahraničí, a na bývalých PZO takových byli tisíce, pak na ně StB zaměřila svou pozornost mnohem více. Ale co s tím? Je vhodné každého kádrovat a zakazovat mu být veřejně činným? Bylo by absurdní, myslet si, že každý takový byl lump. V tom vidím podstatu debaty. Kde je míra kolaborace s bývalým režimem, tedy jestli byl někdo v SSM a byl na něj veden spis, který se ovšem nenašel, jako na K. Steigerwalda, známého bijce starých struktur, nebo když někdo pravidelně vyjížděl na západ na různá umělecká vystoupení. Já si to nedovolím soudit, ba ani nechci, jen doufám, že tato doba zmizí a už se nebude opakovat, což je trochu naivní představa.

Re: Babiš je extrémně nebezpečný

Milý příteli! Za kolik lidí ve sněmovně dáte ruku do ohně, že nebyli u STB? A především, máte vůbec tušení, jak se mohl člověk dostat do jejich drápů bez vlastního přičinění? Víte, kolik tisíc svazků bylo spáleno v příšerném chvatu po listopadu 89? A kolik jich tam těch, kteří dnes odsuzují druhé, zmizelo? Jaký je rozdíl mezi těmi, co byli ve svazcích dochovaných a těch spálených? Nikdo mu nikdy nedokázal, že by cokoliv dělal vědomě a cokoliv na kohokoliv bonzoval.

Suma sumárum: Radši bych mlčel, být Vámi.