Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 17
  • Poslední: 28.2.2018 18:36
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Pokrok na mizině

Články autora oceňuji, protože vybočují z konformně korektní předpodělanosti, která je výraznou hnací silou různých petičních nabádačů a chlácholičů, což bylo možno historicky zaznamenat i u některých předválečných Židů, kteří do poslední chvíle nevěřili v nějakou nacistickou bestialitu. To dnešní Izraelci jsou odhodlaní a bez iluzí vědí, koho mají v sousedství. Evropa byla zvyklá bojovat, ale pro její branné síly není rovnocenného nepřítele na vlastním kolbišti vidět a navíc jsou výrazně slyšet určité akademické a jiné státem uspokojované kruhy, že osvětová chybička se vyskytuje pouze u domácí nepoučené a neusměrněné veřejnosti. Vzápětí to však v politickém klání popírají jako malí kluci, přistižení na záchodcích při kolektivní masturbaci.

Re: Pokrok na mizině

Překvapuje, že výše zmíněný jev dokáže paralyzovat i vědeckou vybavenost vedle oborů humanitních i poznatky přírodovědecké, včetně popření evoluce. Zaostalá kultura s barbarskými projevy může rozsvítit skomírající evropskou kulturu, údajně bez hodnot, a sama vrátit islámu slávu z dob jeho největších kořistí? Mentorující akademická veřejnost žije v omylu, že svět a život už pokročil na jejich „úroveň“ a žádá od ostatních poslušnost a respekt k jejím vizím. Bohužel, „život je jinde“ a tak to nutně nevychází. Jeden známý popleta tady dole jásá nad tím, že se konečně islám „vrátí“ do zemí, které pomohl kulturně vytvářet. Strach vytváří děsivé iluze.

Hezky napsáno,teď ještě co s tím

Nic jiného než volit SPD mě nenapadá."Demokratický blok" alias předhadráková Národní fronta to asi nevyřeší.

jako

kdybych to napsala já sama. Celou dobu říkám, že teroristické útoky jsou jen tragická "třešnička na dortu", skutečné nebezpečí spočívá v rozpínavosti islámských pravidel do naší společnosti. No, Němci už mají polygamii... A co my?

Výzva - Drahoš

My, zde podepsaní vědci a vědkyně, pracovníci akademických a výzkumných institucí, jsme velmi znepokojeni prudkým nárůstem xenofobie ve společnosti. Mnozí politici i média užívají rétoriku strachu z cizinců a lhostejnosti k jejich utrpení, dříve považovanou za extrémní a nepřijatelnou. O imigrantech, lidských bytostech, se píše, jako by šlo o škodnou zvěř či parazity valící se do naší vlasti, aby vysávali sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali. Cizinci žijící v Evropě jsou vykreslováni jako pátá kolona, podvodníci a zločinci. Muslimové jsou házeni do jednoho pytle s teroristy, bez ohledu na jejich skutečné názory či nepřebernou rozmanitost náboženských směrů, které vyznávají. Dennodenně se z našeho údajně holubičího národa ozývají hlasy přející té či oné skupině cizinců smrt. Nic z toho neodpovídá realitě a neodráží ani tak skutečnou migrační krizi, jako nemoc naší vlastní společnosti, která ztrácí lidskost a zdravý rozum.

Nesmíme podlehnout

To jsou přesně ty důvody, proč musíme vyvíjet neustálý tlak na parlament, na vládu a politické strany, aby nepřipustily přijímání islámských migrantů, kteří nedělají nic jiného, než že si hledají nový životní prostor, který později ovládnou tak, jak popisuje autor. Je současně třeba rázně odmítnout jakýkoliv projev toho, co se nedá nazvat jinak, než zbabělostí tváří v tvář islámu, to znamená ústupky, přehnanou toleranci, přiznání nadřazenosti práva šaríja atd., tedy všechno to, co hájí lidé postiženi syndromem defétizmu vůči této cizí a nekompatibilní kultuře. A co zde také předvádí pan Jan Schneider.

Naprosto přesně vyjádřeno

Děkuji autoru za vyčerpávající shrnutí problému dnešní Evropy!

Autor to má trochu popletené

Jak může představovat islám odlišnou civilizaci, když spoluvytváří Evropu přes tisíc let? Opakovat přínos islámu evropské kultuře je nesmyslné, jestli o tom autor nic neví, tak ať na toto téma radši nepíše. Ostatně maurský vliv je zřejmý na několika pražských architektonických skvostech, které jsou magnetem pro turisty. Ti také, když navštíví Andalusii, kochají se skvosty islámské architektury. --- A pokud jde o oddělení světského a profánního, není to referenční znak odlišnosti křesťanské a muslimské, potažmo židovské společnosti. Tento boj probíhá uvnitř společnosti, a je-li separace úspěšně dokončena, pak to vítězství vypadá ve skutečnosti tak, že se politici vyznačují náboženskou devótností, a ledva vyjdou z kostela, chovají se jako dobytek, protože ty dva světy byly "úspěšně" odděleny. Takže ta interakce oddělování a ovlivňování probíhá cyklicky ve všech společnostech, ovlivněných monotheismem. --- A pokud jde o netoleranci umírněných k urážkám, je to zcela v souladu s Desaterem,

pokračování

A pokud jde o netoleranci umírněných k urážkám, je to zcela v souladu s Desaterem, protože rouhání je hřích. --- Zajímavý je názor Hatema Berrezougy (blog idnes.cz), že extremistické muslimy produkuje především evropské prostředí! --- Pokud jde o roli žen v muslimské společnosti, pak jsme zase papežštější než papež: pamatuje si někdo nějakou českou premiérku? Na rozdíl od turecké či pákistánské žádná nebyla. Takže zpátky na zem! --- A pokud jde o zaplňování a ovládání prostoru, v tom si křesťané s muslimy nemají co vyčítat, takže aspoň jednou vidí, jak to vypadá z druhé strany. --- A další věc - muslimové se ze střední Asie masově nevydali sami od sebe, ale až poté, co jim Západ roztřískal domovy, a k tomu ještě další z Afriky přímo pozval a ještě jim likvidací sekulárních států (Sýrie, Libye) umetl cestičku.

pokračování

A pokud jde o neslučitelnost "některých" projevů islámu s evropskými hodnotami (které to proboha jsou? Jandovy hambaté?), tak "některé" projevy křesťanství i židovství jsou v podobné kolizi, a často je to kolize velmi chvályhodná! --- Jak kdysi pronesl Petr Piťha, a autor se k tomu také klopotně dopracovává, Evropa nehájí své hodnoty, protože žádné nemá (Janda je opravdu výmluvným příkladem totální vyprázdněnosti a ochoty dělat za peníze cokoliv).

Re: pokračování

Oni se také muslimové do té Evropy nevydali poprvé, že! Vlad III, kdyby žil, by mohl vyprávět a neřekl bych, že příčinou byl rozvrat tehdejších "muslimských" území! Nehledě na to, že základy mnohých původních muslimských stavebních "skvostů" v Evropě, byl postaven na základech staveb Byzantské říše!

Chyba na chybu!

Přirozená migrace, víceméně obchodní, je tu k oboustrannému prospěchu doloženě známa skutečně tisíc let. Stejně tak putovali křesťané do zemí Orientu. To je přirozené. Masovou migraci však vyvolala destrukce tamních států Západem.

Co se pak týče staveb, například ve Španělsku muslimové mnoho kostelů citlivě upravili na mešity, kdežto křesťané v dobytých územích mešity bourali. Ostatně v Istanbulu je Hagia Sofia zářným příkladem, nezaznamenávám ale případy, kdy by byla kostelem bývalá mešita.

Re: pokračování

S panem Schneiderem v tomto odstavci souhlas!My brečíme,že k nám lezou, přitom lezeme my k nim,po zuby ozbrojeni!!!

Já vyznávám zásadu "Já pán,ty pán" .Jenže euroatlantická civilizace si myslí že má patent na rozum a pokouší se vyvážet tzv.demošku.Demokracie není pro všechny státy vhodná!Některým státům dokonce škodí!!!!!!...To co se dneska děje spoluzavinil Západ svým mistrováním,šikanou a podporou zkorumpovaných vládců!!!

Re: Autor to má trochu popletené

Popletené to máte vy, pane Schneider. Pokud muslimové postavili nějaké "skvostné" budovy, bylo to hlavně k oslavě Allaha a utlačování kafirů, t-j- všech nemuslimů. Jde hlavně o to, jak se s nimi dá žít, a to je jasně vidět, že ne s nimi, ale jen za vysokou zdí.

buďme ve střehu a nenechme se unavit

ANO NEKOMPROMISNÍ OCHRANĚ VLASTNÍ KULTURY, ANO OBRANÉ A BEZPEČNOSTI VLASTNÍ ZEMĚ A VLASTNÍCH LIDÍ bez ohledu na členství v té či oné organizaci či uskupení států, NE KVÓTÁM, NE "PÁTÉ KOLONĚ" POLITICKÉHO ISLÁMU, NE ŘEŠENÍ MIGRACE A BEZPEČNOSTI NA VLASTNÍM ÚZEMÍ, NE NEKOMPETENTNÍM A VLASTIZRÁDNÝM POLITIKŮM. V říjnu budou komunální volby, v roce 2019 budou volby do Evropského parlamentu!!!

Re: buďme ve střehu a nenechme se unavit

Muslimové si v Evropě a tudíž i zde vytváří zázemí a nakupují nemovitosti, zejména z Kataru, Saúdské Arábie, Kuvajtu.

Skvělá analýza

K tomu nelze dodat nic než, že je třeba za každou cenu zabránit plíživé islamizaci aspoň v zemích, kde ještě nejsou islámské komunity rozlezlé. V tomto světle jsou nějaké dotace nebo cla naprosto podružné. On si totiž výhodný obchod cestičky vždycky najde.