Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 18.2.2018 11:25
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Potřebujeme zcela změnit

daňový a sociální systém přijatý vládou V. Klause v r. 1992 a to nejen kvůli penězům, ale zejména kvůli nízké porodnosti pracujícího obyvatelstva (slideplayer.cz/slide/2825793/). Andrej Babiš měl kompletní rozbor, včetně věcných návrhů změn, jako ministr financí na svém stole od června 2014 (sociologie.netstranky.cz/dite-a-ministerstvo-strachu.html). Nekonal, protože by tím snížil daně rodičům vychovávajícím děti. To opatření by vedlo ke zvýšení porodnosti ve věkovém segmentu žen 20 - 24 let na úroveň počátku devadesátých let, tj. 0 30 000 novorozenců ročně, podobně jako za G. Husáka. A. Babiš by tím ztratil budoucí klientky ve věku 35+. Klientky svých deseti klinik asistované reprodukce. Dohadoval jsem se o tom přímo s jmenovaným a když mu došly argumenty, tak mne odkázal na svoji ministerskou kancelář. Následně došly argumenty i úředníkům MF ČR. Jen ještě podotýkám, že současná daňová politika státu vůči pracující populaci naplňuje písmeno c článku II. vyhlášky č. 32/1955 Sb.

Má to cenu?

1. Každý z nás ušetří cca 200-300 Kč, těch nejchudších se to nedotkne.

2. Stát přijde o 15 miliard korun, za to se dá už třeba postavit 30 km dálnice, nebo 30-50km vysokorychlostní trati

3. Strašně moc lidí se bude muset učit nějaké změny (cca 1 milion, daňoví poradci, účetní, státní zaměstnanci, OSVČ a mnoho dalších, co má třeba jen příjmy z pronájmu a dělají si daně sami. Zapomeňme na to, že EPO je všespásné, loňské daňové přiznání jsem opravoval na FU, protože přes EPO nešlo uložit jinak než s chybou, viděla to osobně i správce daně). Jen ta změna v režimu bude možná stát další miliardu zbytečně.

4. jsme netransparentní pro zahraničí, protože prostě pořád něco měníme a nic se zde nedá předvídat = horší mezinárodní hodnocení, které ve skutečnosti prodražuje úvěr státního dluhu a to vlastně zase zaplatíme všichni z daní, takže možná o těch 300 Kč přijdeme jinde..

5. Nejen v IT platí, když něco funguje, tak do toho nevrtej... Vysvětlete to ministrům. Ale to by jsme museli být Holandsk