Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 12.2.2018 11:15
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
EMH

Faktem je, ze tato firma ma sotva nejake reference. Nikde zadna zprava o jeji dalsi cinosti. Kdyz zprava, tak pouze se spojenim Cinovce. EHM zalozena v roce 2016. Existuje nejmene ducent spolecnosti, ktere aktivne pracuji na tezbe podobnych surovin. Priklad na nemecke strane Cinovce. Tam je vec vyresene transparentne, s jasnym podilem statu a se vseobecne znamou firmou, znamou, ze na tomto useku tezby surovin pracuje.

EMH -10,53% -21,79% -32,57% -49,29% akcie, den,tyden ,3 mesice a rok. Obrat EMH 2017-12.620 A$ 2016-12.650

A exministr Havlíček se směje.

je nepostižitelný, kolik melounů asi od australaků dostal. Cha,cha chá. Českému havlostánu zůstali oči pro pláč jako u Diagu Human. O tom ale již žádní zkorunpovaní pakážističtí novináři nepíší. Radši budou ukřižovávat Slezáka a Okamuru. Novináři jsou hrozná svoloč. Janek Kroupa nebo Kmenta jsou toho jasnou ukázkou.

Re: A exministr Havlíček se směje.

Ale o není za co postihovat. To že s někým dohodnu, že nebudeme nepřátelé, to přeci není nic co by bylo odsouzení hodné. A memorandum nic jiného než to, že budeme o další případné spolupráci jednat není.

Re: A exministr Havlíček se směje.

Pane Markvarte podnikatelé zvláště australští nemají čas dělat věci, které nejsou smysluplné. Kdyby Memorandum nemělo smysl šéf European Metals Holdings Keith Coughlan by ho nepodepisoval. Australáci vychází ze stejného principu jako pan Štáva při Diag Human. Proč musí pane Markvarte Český stát platit odškodné Diag Human. Chcete aby to u lithia dopadlo stejně? Patrně jste pane Markvarte velký vlastenec.

Re: A exministr Havlíček se směje.

U Diag Human nejde o to, že by byla porušena nějaká smlouva, nebo nějaké memorandum, ale o to, že dopis mající znaky pomluvy znevěrohodnil, dle firmy Diag Human neoprávněně, tuto firmu a důsledkem této pomluvy přišla o kšeft. Takže dnes se soudí de facto o odškodné.

Ostatně právě v této souvislosti mne napadá, že bude-li se p. Babiš vyjadřovat na adresu European Metals Holding dál tak jak se vyjadřuje, tak to může vyústit v totéž, resp. v arbitráž stejného typu. A nebude na to mít vliv žádné memorandum, ale jen a jen slovník páně Babišův. Ne každý si nechá nadávat do podvodníků a zlodějů do nekonečna, a to dokonce dost paradoxně zrovna od člověka, jehož důvěryhodnost je docela nic moc.

Re: A exministr Havlíček se směje.

European Metals Holding údajně prodává v Austrálii akcie odvolávající se na memorandum. Pokud těžbu nedostanou budou se tito akcionáři soudit za zmařenou investici.

zase podfuk, ach jo

jediný člověk nemůže bez vědomí vlády podepisovat tak závažnou věc, samotní Australané měli něco takového odmítnout

Re: zase podfuk, ach jo

Memorandum je ze své podstaty právně nezávazný dokument, kterým obě strany sdělují třetím stranám, že v dané problematice spolu komunikují. Nic víc. Takže nic závažného, jen vyjádření toho, že jsme kámoši.

Re: zase podfuk, ach jo

K čemu je dobré vykřikovat že jsme kámoši pane Markvarte? Vy to vykřikujete do světa když se s někým zkámošíte?

Re: zase podfuk, ach jo

Třeba proto, že pokud se najde někdo další kdo se daný konkrétní případ zajímá, tak dopředu počítá s tím, že bude jednat nejen s Australany, ale že u toho bude i Česká strana. Nebo třeba proto, že když přijde nabídka na odkup Lithia tzv. zvenčí, dává existence takového memoranda nabízejícímu najevo, že bude muset "přehodit" potenciální nabídku České strany. Nebo že když Česká vláda projeví zájem, aby nějaký jiný investor začal přepracovávat lithium v fabrice postavené na Českém území, takže Australani neudělají dlouhý nos. A pokud si budou chtít Australané zachovat pověst solidního obchodního partnera i do budoucna, tak bude i jejich zájmem vyjít takové dohodě vstříc.

A na druhou stranu to nemusí znamenat vůbec nic, resp. to nemusí mít vůbec žádný dopad, neboť se jedná právě o memorandum, nikoliv závaznou smlouvu.

Ostatně drtivá většina oněch tzv. obchodních smluv, které podepisuje Miloš Zeman na svých cestách jsou právě memoranda. Na základě některých dojde k uzavření faktické obchodn

Re: zase podfuk, ach jo

Vy ale říkáte že memorandum k ničemu nezavazuje, Tak to je všechno v rovině virtuální skutečnosti.

Re: zase podfuk, ach jo

Podle mě je Memorandum použitelné v právním sporu o zmařenou investici. Co Vy na to pane Markvarte?

Re: zase podfuk, ach jo

takže memorandum je nezávazné. A Diag Human získala prachy kvůli jedinému dopisu – ten byl závazný?