Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 1
  • Poslední: 9.2.2018 8:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Kysilka blábolí jako vždy.

O jaké produktivitě se vlastně mluví, když ceny, za které se realizuje naprostá většina tuzemské produkce stanovují mateřské společnosti zdejších montoven, tzn. zpravidla německé koncerny. Skutečné realizační ceny na trhu jsou úplně jiné a z nich je třeba odvozovat produktivitu, která není jiná, ba je spíše lepší než v tom Německu nebo ve Francii. Po třeceti letech už by bylo záhodno se naučit jinou neoliberální mantru.

A co se týká "přebujelé" státní správy. Lze souhlasit s tím, co všechno za pitomosti se dá vymyslet a čím se lidé mohou živit, aniž by je to příliš bavilo a uspokojovalo. Ale docela by mne zajímalo, kam by pan Kysilka umístil tu polovinu "přebytečných" úředníků (to už tu bylo - 70 000 úředníků do výroby), když zároveň volá po vyšší robotizaci. To, že aktuálně zaměstnavatelé brečí o nedostatku pracovníků nelze řešit stejně jako před 60 - 70 lety. Tenhle nedostatek je dočasný a za pár měsíců budeme zase řešit rostoucí nezaměstnanost. Pořád je lepší zaměstnávat lidi jakous