Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 23.1.2018 12:11
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Na desinformace lze reagovat rychle!

NSS SE OHRAZUJE PROTI MYLNÉ INFORMACI --- Nejvyšší správní soud se ohrazuje proti nepravdivým tvrzením uvedeným v článku zveřejněném na www.blesk.cz dne 19.1. 2018 ve 14:20 hod nazvaném „Drahošová se uřekla: V ČT nám fandí, ale nesmí to říct. Co na to televize?“ (http://www.blesk.cz/clanek/volby-prezidentske-volby-2018/519391/drahosova-se-urekla-v-ct-nam-fandi-ale-nesmi-to-rict-co-na-to-televize.html), podle kterého se měla manželka prezidentského kandidáta paní Eva Drahošová setkat během své čtvrteční návštěvy Pardubic "s exposlanecem a nynějším soudcem Nejvyššího správního soudu Miloslavem Veselým", cituji:„který se svými sympatiemi k Drahošovi netajil.“ V článku je údajný soudce NSS Veselý zmiňován několikrát. --- Soudce uvedeného jména na Nejvyšším správním soudu neexistuje. Soudcem NSS je pouze JUDr. Miloslav Výborný, který se ale žádného takového setkání nezúčastnil. --- Sylva Dostálová, tisková mluvčí Nejvyššího správního soudu

Souhlas pane Schneidře

Ono je v dnešní době opravdu dost těžké rozkrýt nějaké dezinformace. Ale popravdě, kdy to bylo lehké. Já ke svému životu většinu tzv. informací nebo dezinformací nepotřebuji. Rozhoduji se podle vlastního úsudku a jestli má J. Drahoš nedioptrické brýle nebo Zemanovi právě vyřízli nádor v puse, mě nezajímá a na mé názory to má pramalý vliv. Jen mě pohoršuje, když se mě nějaký trouba ve veřejnoprávní televizi snaží primitivně manipulovat, pak tuto televizi vypínám.

ČT prý porušila zákon

Pane Schneidře porušila ČT zákon vysíláním pořadu https://byznys.lidovky.cz/rrtv-naprava-ceska-televize-rusky-serial-zapomenuti-vudci-poruseni-zakona-1b3-/media.aspx?c=A180118_170325_ln-media_rsa. Co myslíte Co s tím?

Re: ČT prý porušila zákon

Z toho, co jsem četl, rozhodně neporušila. To se jen nějací ideologové bojí, že jejich chatrné pravdy se skácí pouhým závanem větérku. Je zřejmé, že třeba Berija je běžně pojednáván zcela v souladu se stranickou linií doby po-berijovské - to Radě ČTv nevadí? Každopádně jeho role třeba při budování sovětských jaderných kapacit bývá opomíjena, a nejde o nic ideologického. Myslím, že Rada ČTv působí cenzorsky, přesně ve stylu toho, před čím občany (jakoby) varuje.

Re: ČT prý porušila zákon

Děkuji pane Schneidře, chtěl jsem si ověřit svůj názor. Dnešní propaganda /ne informování/ v mainstreamovém tisku mi stále více připomíná 70. léta s opačným znaménkem. Uvědomují si to ti mladí redaktoři?

a jen doufám,

že stejně bude posouzena i další, stejně "úžasná a nadčasová" ambice ČSSD, tedy zavést podobné "útvary" ve všech státních institucích, zejména pak na ministerstvech. Místo jednoduché úvahy se tu utrácí peníze daňového poplatníka za nesmysly, vědomě se vytváří další a další složité úřednické hierarchie - rozuměj legální politické trafiky pro "zasloužilé straníky a podporovatele" - je přece zcela jasné, že jediným účinným nástrojem proti šíření nesmyslů z jakékoliv světové strany (lidově řečeno hovadin) je vzdělanost národa, vzdělaní a dobře materiálně a společensky odměňovaní učitelé a také, samozřejmě, vzdělaní politici :-)

Národní institut pro obranu a bezpečnost, z.ú.