Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 17
  • Poslední: 18.1.2018 17:59
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
tak tohle je na uváženou.

Pokud je pravda, že Drahoš nosí brýle bez dioptrii, jen jako zdůraznění intelektuální nadřazenosti, tak to o něčem svědčí.

PS. Dal jsem si tu práci a několik jeho foto pečlivě prohlédl a skutečně tam není na obličeji žádné zkreslení které zanechávají dioptrické brýle. Porovnal s foto Horáčka a Moravce a tam to zkreslení je patrné. Pokud se mýlím, tak mne opravte.

Re: tak tohle je na uváženou.

Nejste úplně informován. Drahoš trpěl silnou krátkozrakostí (cca 10 dioptrií). Měl však před jistou dobou operaci šedého zákalu s výměnou čoček. Vedlejší efekt je, že se dá krátkozrakost značně zkorigovat, ale obvykle ne 100%. Zůstane tam typicky 0.5 až 1 dioptrie. To znamená, že při běžné činnosti nejsou brýle zcela nutné, ale jsou třeba na řízení, při nedostatku světla a ve věku pana Drahoše i na čtení. Člověk, který předtím nosil brýle celý život je však často nosí i nadále, je na ně zvyklý a připadá mu to pohodlnější.

Re: tak tohle je na uváženou.

Drahoš sám uvedl, že brýle nepotřebuje s tím proč by je nemohl nosit jako určitý modní doplněk vytvářejíci image, že to dělají i jiní

Re: tak tohle je na uváženou.

Nic jiného nepíšu. Jen jsem chtěl říci, že to ze strany pana Drahoše není žádná póza, že by chtěl najednou pomocí brýlí vyjadřovat nějakou nadřazenost.

Pane Zimo, brýle nenosím, ale když chci vypadat důležitě, tak si je vezmu, zabírá to. A to mám několik málo dioptrii.

Velká chyba,

Drahoše tkví v tom že v euforii vyzval Zemana na pokec před televizní diváky,kde Zeman už se pohybuje 20. let. Debata nic nového nepřinese ani nemůže ta hodinka něco kloudného přinést,bude se skákat s tématu na okecávání hanobení,lži které nebudou moci být vyvrácené,polopravdy a tady je Zemanův píseček,Drahoše si prostě namaže na chleba. Škoda Drahož měl čekat a volit to v čem je silný i kdyý po pravdě nikdo neví v čem! Škloda!!

Re: Velká chyba,

Pane Šarino, Drahoš, jak jste sám napsal, je silný v tom čekání. Když se hne je sám sobě nebezpečný. On i Zeman je někdy nebezpečný sám sobě.

Zemanův problém

Mám dojem, že se debaty přeceňují. Po 1. kole se v zemi vytvořila atmosféra mírné euforie, vzniklá z překvapení, jak vysoké množství voličů Zemana odmítá. Nerozhodnutí nedali hlas Zemanovi, zůstalo mu pevné jádro. Většina má jasno už nyní. Nevím, co by se muselo stát, aby statisíce voličů náhle přešly k Zemanovi.

Rétor a populista

Už vidím obhájce prezidentského stolce, jak se pomalu zaklání, otočí hlavou trochu doleva, doprava a velice pomalu a nudně ze sebe souká perly svého pohrdavého intelektu. Zeman si nebere jen slovo, ten přímo uzurpuje prostor a čas svého okolí, což frenetickým ctitelům vůbec nevadí. Je devótní k početně silné veřejnosti, jakoby pro něho znamenala jen početní kalkul, protože často říká věci, kterým ani sám nemůže věřit.

Třeba to společensky dost toporného a nepohotového Drahoše nerozhodí, ale zásadně by to neměl tomu mazanému rétorovi, který velice zdatně pracuje s časem, jehož limit dovede zahubit kdejakou pohotovou myšlenku, baštit. Chce to zhluboka dýchat a snažit se neposlouchat pohrdlivý akcent sokovy mluvy. V poslední době náš milý pan prezident používá zvláštní jakoby laskavě úlisný úvod se sklonem hlavy na stranu. To bych opětoval stejně laskavým a trochu přehnaným přitakáním, na což asi pan Drahoš nebude mít. Ale hlavně neskočit na špek, kterým se před pěti lety jistý protikand

Re: Rétor a populista

Pane Hanzlíku, jak jistě jako pamětník víte, ten špek na světlo tenkrát vytáhl všem známý to moderátor Moravec. Nejspíš z obav aby se mu podobný kousek nepovedl i napodruhé radši se té pocty moderovat vzdal. Vcelku rozumné i lidsky pochopitelné.

Re: Rétor a populista

Ano, pane Křivane, známé obhroublé reportérské eso, které už srostlo s Českou televizí, o to zavadilo, ale rétorský řezník sudetské téma náležitě naporcoval a veřejnost to spontánně zkonzumovala. Zeman velice tehdy toužil zahojit to bolavé místo, že byl dříve jako kandidát na prezidenta odmítnut. Sám však jako inteligentní osoba věděl, že podle současných mezinárodních konvencí měl pravdu jeho protikandidát.

Tady však musím podotknout, že naopak dnes se ujímá opačný extrém, že masovým přesunem etnik vzniká jakési jejich právo osídlit cizí zemí a měnit jeho historickou kulturní povahu, a to je nakonec i téma současné kampaně v souvislosti s obavami české veřejnosti.

Jen taková nepodstatná informace

Jiří Drahoš začal objíždět republiku před druhým kolem prezidentské volby. Nejprve zavítal na sever Moravy, kde navštívil rodný Jablunkov. Na radnici se tady setkal s obyvateli města, se kterými strávil asi dvacet minut. Poté odjel na utkání hokejové Ligy mistrů do Třince. Fanoušci ho tam ale z velké části vypískali.

"Přímo na zápase se ale Drahoš přesvědčil, že mezi sportovním publikem nejspíš moc příznivců nemá. Divákům zamával z velkoplošné obrazovky při třetí třetině. Valná část z nich jej ale vypískala.

To publikum v kavárně bylo přeci jen vstřícnější. Když tam došlo na pár otázek z publika, jeden z Drahošových známých se zeptal, jak to vlastně v Praze funguje, v kolik musí vstávat a jestli mu manželka chystá do práce svačinu.

Re: Jen taková nepodstatná informace

A co? Kdyby se Zeman objevil v Praze, byla by reakce mnohem horší.

Re: Jen taková nepodstatná informace

Ale to přeci nic nemění na tom, co jsem napsal výše, že? :-)

Re: Jen taková nepodstatná informace

Nemění. Jen, že to není názor ale informace.

Re: Jen taková nepodstatná informace

Pane Herejku, takovou chybu nejspíš Zeman na rozdíl od Drahoše nikdy neudělá. Už vidíte ten rozdíl?

PS. Je až tklivé, jak o tom incidentu skoro všichni svorně mlčí. No není se čím chlubit několik dní před druhým kolem, kdy je všude plno titulků jak Drahoš "útočí na bašty Zemana".

Re: Jen taková nepodstatná informace

Ještě jedna maličkost: v tom Jablunkově se potkal s necelou stovkou svých příznivců, které nemusí přesvědčovat aby ho volili.

Celková bilance dne: spíše minusová