Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 18.1.2018 15:22
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Technická poznámka

Pane redaktore, píšete: " Potíž nalézám i v tom, že ústavní soudci rozhodli, že při placení kartou se nemusí vystavovat účtenka. Nechápu, jak o takové věci může rozhodovat ústavní soud. Kamkoli člověk dnes vyjede po Evropě, při placení kartou účtenku dostává." Živnostníci mají povinnost vydávat daňový doklad a díky EET i doklad o přijaté platbě. Někteří vydávají doklady dva (pokud nechtěli zasahovat do původního účetního programu), ti co si zakoupili chytřejší programovou licenci nebo nový účetní program, který umí oba doklady tisknout na jeden papír, vydávají doklad pouze jeden. Ústavní soudci zajisté mínili doklad EET a ne ten daňový. Pokud tedy platí kartou, nemusí tisknout doklad pro EET, daňový bude tisknout dál. To jen, abyste pane Macháčku uvedenou větou nemátl veřejnost. V tom novém dokladovém pořádku pravděpodobně trochu plavete. Pokud by zavedli i novináři platbu v hotovosti, nepochybuji, že by jste se v tom rychle zorientoval.

O co šlo?

Soud je od toho, aby rozhodl nějaký spor. O co šlo v tomto případě? Pokud vím o to, zda EET narušuje ústavu. Ti soudci mínili, že narušuje. Někoho to těší, někoho ne. Mně ano.

Re: O co šlo?

Mě to netěší. Alternativou k EET je zachování systému převzatého z Rakousko Uherské monarchie, kdy mužíci v buřinkách (kontroloři finančního úřadu), lstivě obíhají provozovny a snaží se nachytat drobné podnikatele při podvodech. Tak fungovala finanční kontrola doposud. TOP 09 a Kalousek chtěli a navrhovali znovuzavedení registračních pokladen. To byl pokrok zavedený někdy v šedesátých letech. Dnešní svět je jinde a postupná digitalizace všech databází státu, daněmi počínajíc, recepty k lékaři konče je nevyhnutelná, pokud se nechceme stat naprostým skanzenem.

Je až komické, že např. ODS je pro zrušení EET a zároveň by chtěla digitalizovat státní správu.

Re: O co šlo?

Je i jiná alternativa, Taková, kdy bude všude plno malých podnikatelíčků, řemeslníků, prodavačů všeho možného, takže mezi nimi bude velká konkurence - a jistě víte, k čemu je konkurence dobrá. Pro spotřebitele ráj na zemi. Zmínění podnikatelíčkové vyrostou jako houby po dešti, když je nebude nikdo kontrolovat, když nebudou muset vést účetnictví natož nějaké EET. Když je prostě stát nechá žít i bez daní - stejně by si na nich moc nevzal. a také se o ně nebude muset starat různou sociální a jinou péčí - oni o to ani nebudou stát nemajíce rádi úředníky a policajty obecně. Najednou nebudete muset shánět instalatéra a zedníka - všude jich bude plno.

To by se mi líbilo - tahle alternativa.

Re: O co šlo?

No nevim, co uz plati, to zustava, takze tak kriticky to ustavni soud rozhodne nepojal. Zrusil jen start dalsich fazi (ktere ale jeste vubec nezacly) a ma je ministerstvo lepe oduvodnit, pripadne zmenit. To je cele. EET ustavu nenarusuje.