Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 11.1.2018 14:18
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Pokr. "Stačí zastavit v TV korupci"

Ten výnos však provozovatelé minimalizovali navyšováním vlastních nákladů tunelováním prakticky bez kontroly, protože Kalousek jim umožnil odvádět peníze do veřejně prospěšné oblasti dle vlastního rozhodnutí a ti je pak převáděli prostřednictvím nastrčených subjektů nebo osob sami sobě. To vše dopustili a podpořili podplacení vysocí úředních MŠMT, ať byli z ODS nebo ČSSD. Není nutno hýbat se škatulemi ani vytvářet škatule nové. V současnosti se na peníze z hazardu nevztahuje kontrolní kompetence NKÚ, protože se prý nejedná o státní prostředky, ale to lze snadno změnit. Protože odvody z hazardu mají charakter daní státu a jsou to tedy státní prostředky, které může a musí kontrolovat NKÚ. Stačí, aby politici chtěli postupovat podle zákona a přestali zákonu bránit.

Stačí zastavit v tělovýchově korupci.

Dnes již cvičitelé a trenéři mládeže nebudou pracovat zadarmo. Navíc mládež se "přestěhovala" na internet a sociální sítě a zahnívá. Většina rodičů nemá peníze na placenou tělovýchovu dětí. Korunou všeho je, že SAZKA, slepice snášející "zlatá vejce" do tělovýchovy, byla zašmelena a již předtím 90% jejího výnosu si přivlastnil Hušák. Ale pořád to bylo rizikové, statutem a.s. SAZKA byl zákonem č. 202 Sb. stanovený podíl z výnosu Sazky směrován do tělovýchovy. Původně prostřednictvím MŠMT, což se však Hušákovi podařilo zrušit a s těmi penězi pak disponoval neomezeně a bez kontroly. Sazku pak nechal zkrachovat a nově založená SAZKA s novým majitelem již neměla stanoveno odvádět peníze do tělovýchovy. Je to s podivem, protože stále platil zákon 202 o loteriích a podobných hrách, nařizující odvádět státu stanovený podíl výnosu z hazardu. Ten výnos však provozovatelé minimalizovali navyšováním vlastních nákladů tunelováním prakticky bez kontroly, protože Kalousek jim umožnil odvádět peníze d