Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 10.1.2018 20:45
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Rozevlátý kandidát a debatní hráč

Možná, že jste uhodli. Ano, jde o sociálního antropologa, pana dr. Michala Horáčka. Kandidát Horáček je elitní člověk dneška. Vezmu to impresivně: Nestojí rovnýma nohama na zemi, ale s hlavou v oblacích (jak praví básník) očekává nezadržitelný a zákonitý vývoj globalizace a nového člověka a nejen to, věří v jednotnou osvětu světa, který si musí (!) poradit s májovým deštěm masových migrací. Neví nic o možných mechanismech jak to vůbec zvládnout a není schopen lokalizovat ta zářná kulturní centra, odkud se k nám toto nové náboženství dere. Jeví se mi jako globální fatalista a kulturní internacionalista. Inu umělec. Domnívám se, že je v jeho zájmu, aby nebyl úspěšný. Lovil by totiž praktické hýly mezi těmi, kteří o vládnutí a politice vůbec něco vědí. Pokud si myslíte, že je to pomluva, tak to nechte smazat!

Kandidát do nepohody

Rád bych se také zmínil o kandidátovi, panu ing. Mirku Topolánkovi. Sledoval jsem ho ve všech dostupných diskusích a byl jsem mimořádně překvapen jeho odbornými znalostmi v oblasti ekonomických vazeb a mocenských mechanismů EU. Jeho nekompromisně kritický pohled a současně výčet rizik odchodu z tohoto uskupení. Jeho definice Eura jako politické měny je sdílen mnoha odborníky.

Kandidát Topolánek je provázen výčitkami ohledně politické minulosti, které jsou převážně upleteny mediálním kolotočem a línými voliči přejímány jako pohodlná nálepka odsudku. Dokonce i kandidát Drahoš byl schopen mluvit jen o „batohu minulosti“ a vágně připomenout jméno odsouzeného Dalíka. Neuvádí jak to dnes s Topolánkem vlastně souvisí. Zároveň se pan profesor panicky vyhýbá duelu s ním, protože nic konkrétního nemá a politickými zkušenostmi se blýsknou nemůže.

Na Topolánkovi je vidět, že ho dnešní politika jako bývalého politika štve a chtěl by do toho se svými zkušenostmi vstoupit a nabízí své služby. Je t

Re: Kandidát do nepohody

Jako ostravák dobře víme, co Tpolouš tropil v Energoprojektu, co by eSeSeM papaláš. Víme jak lezl Klauzovi do řiti a jak ho za to Klauz ohodnotil. Víme. Jak přivedl firmu Vae k bankrotu. A také víme jak dpjil tento stát, co by premiér. Je to gauner bez omezení. Jen blb bez paměti ho může voli. Je to posera,který si neumí ani sehnat podpisy lidí, tak uplatí pár senátorů. Che

Propadák jménem Fischer

Myslím si, že Fischer je nejhorší možný kandidát na prezidenta. Dokonce horší než Miloš Zeman, což jsem si ještě nedávno nedovedl představit. Jedná se o stejný trik jako při minulých volbách. Jasným favoritem byl Fišer, ale pražská kavárna rozhodla fedrovat do finále Karla Schwarzenberga. Většina lidí dala přednost menšímu zlu a volila Zemana, i když si byla vědoma jeho nedostatků. Do nastávajících prezidentských voleb šel jako favorit pan Drahoš, ale v posledních týdnech ho začala média dílem ignorovat a dílem zesměšňovat. Do popředí začala pražská kavárna ruku v ruce s maistreamem a zejména Českou televizí vystrkovat Fischera. Není nezajímavé, že ho podporují převážně nejasní zahraniční sponzoři a politickou podporu má v Karlu Schwarzenbergovi a Miroslavu Kalouskovi. S největší pravděpodobností se dostane do finálového souboje s Milošem Zemanem. Protože je však vítač, eurohujer, sluníčkář, a odpůrce referenda, budou opět občané volit menší zlo, tj. Zemana. Doufal jsem, že se Zemana k

Re: Propadák jménem Fischer

Bravo, Váš článek je úderný a konspirativní. Nepotřebuje to žádné kritické myšlení a vydoluje to i nepatrnou jiskru inteligence. Je tak možno udržet tradici permanentní ostudy.

Ta Shavitová to Švancenberkovi vyhrála, že jo?

Je to vůbec o volbách v Česku?

Unavená a bezbarvá prezidentská kampaň? Kdo ji dělá, snad unavená a bezbarvá Čt se svými „unavenými a bezbarvými“ redaktory? Na YouTube je možno vyhledat bohaté a zajímavé diskuse v různých místech po celé zemi i se solidárními názory mnoha jejich účastníků.

Ve všech těchto diskusích nesporně vyniká především pan Pavel Fischer hlubokými znalostmi a kompetentním vhledem do současné problematiky našeho státu, do naší společnosti i do kuchyně nebo spíše vývařovny pana prezidenta Zemana.

Ostatní kandidáti nesporně stojí za pozornost. Především politicky zkušený a osobnostně proměněný pan Topolánek. Ani patetický pan Horáček není rozhodně šedivou osobností, tu zcela nepřekonatelně představuje pan Drahoš. Tento kandidát může spoléhat jen na toleranci a nenáročnost voličstva, které hodlá za každou cenu volit Nezemana.

Re: Je to vůbec o volbách v Česku?

Mnozí novináři již od začátku P.Fischera ignorují, jako kdyby neexistoval. I v tomto článku novinář již dopředu předjímá ,kdo je hlavní favorit voleb. Jinak Fischer může být sečtělý, moudrý, akorát nevím, zda je i vlastenec. A společnost se rozdělila sama,pod vlivem médií, politiků a kulturní fronty. Antizemanovci používají Zemana jako beranidlo.

Re: Je to vůbec o volbách v Česku?

Ano, máte pravdu. Také jsem si toho všiml. U pana Pavla Fischera to rozhodně není pouhá sečtělost. Jeho diplomatické zkušenosti a nadání pro tuto službu z našeho možného politického výběru jsou mimořádné. I v osobním životě při dlouhodobé péči o své postižené dítě prokázal, že je empatickou osobností. Jeho analýza výhledových zájmů České republiky má jasně národní charakter. Získali bychom dobré postavení pro výchozí vyjednávací pozici v EU.

Re: Je to vůbec o volbách v Česku?

Slova, slova. Pavel Fischer, nikdo neví jestli se dá koupit či nikoliv. To platí pro všechny. Zemana nemusím, ale až na příliš nevyvážený vztah k Izraeli (mohu se mýlit) je o krok před EU a to se počítá.

Re: Je to vůbec o volbách v Česku?

„Slova, slova“, myslíte, že jsou také koupená? Jak to prokádrovat? Vždyť nemáme k dispozici nic než slova. Ovšem za nimi musí být zkušenost a důvěra. Zklamání riskujeme vždy, ale v tomto případě není riziko žádné. Rozhodně by k ostudám nedocházelo a na stud za chování hradní posádky bychom brzy zapomněli.

Re: Je to vůbec o volbách v Česku?

Takhle jsem se skoro spálil u Dienstbiera. potom jsem si řekl ať napřed ukáže co umí a co dokázal? Totéž by slušelo i řadě dalších zájemců o "trůn", včetně Fišer, jen bych jim přál větší úspěch.