Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 1
  • Poslední: 16.1.2018 7:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Ano, smráká se - hlavně díky křesťanským církvím.

Ano, nad křesťanskou civilizací se smráká. Ale hlavně díky křesťanským církvím. Ty se z organizátora křesťanského života a strážce původního křesťanství a morálky změnily v mocenské kasty, mezi sebou se rvoucí o pozemské požitky a statky. Nejde jen o pedofilní, majetkové skandály či přílišné se podbízení vládnoucím politicko-byznysovým uskupením, ale i o očištění křesťanství od nánosů mocenských rvaček mezi cca 4. století po Kristu, kdy křesťanství coby ne náboženský, ale mocenský prostředek pevzali římští císaři- koncem 19. století.

Zvláště v katolické a řecko-pravoslavné církvi v očištěni postavení ženy jako muži rovnocenného partnera a zrušení celibátu, jako dnes naprosto nepochopitelného přežitku starých dob. Též by měly křesťanské církve přestat vnucovat ústupnickou politiku před islámem. Jak předvádí sám papež podbízením se islámským prý nešťastníkům, přitom z většiny agresivních nájezdníků a mlčením k vraždění křesťanů v islámských zemích. O v podstatě podlézání socialistické de