Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 14
  • Poslední: 25.12.2017 2:47
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Je to problém islámsko - etnický.

Jistě, ten problém byl již 1000 let před Mohamedem. R. 480 př.n.l. to byl perský král Xerxes, bitva u Termopyl a následné vítězství Řeků. Problém pak na několik staletí vyřešil Alexandr Makedonský. Mohamed pak částečně to etnikum sjednotil islámem, který ve své dominantní radikální nábožensko - společenské formě vychází vstříc i odvěkým světovládným choutkám toho etnika i jejich pocitům nadřazenosti nad ostatním světem. Přidáme-li nenávist a pohrdání ostatními včetně jejich práv a životů, zneprávnění a vyhubení (genocidu) nevěřících, máme tady současný brutální středověký islámský fašismus, oproti němuž byl ten křesťanský německý lidumilnou záležitostí.

Jinak vše podstatné bylo v diskusi řečeno, jen bych upřesnil jejich IQ. Islámské etnikum je v důsledku křížení blízkých příbuzných degenerované podobně jako byla evropská šlechta. Díky jejich zkázonosné porodnosti, ke které je rovněž vede islám, jsou jich téměř 2 miliardy a najde se tam dost osob, schopných ovládat mobily, IT, zbra

Pokr.: Je to problém islámsko - etnický.

..., zbraně, auta a další produkty křesťansko - židovského demokratického světa, který oni z duše nenávidí a kterým k smrti pohrdají. Také se umějí efektivně organizovat pomocí sociálních sítí a hromadné korespondence.

Ten migrační tlak je vyvolán tím, že při jejich zhoubné brutální porodnost v součinnosti s globálním vysycháním jejich regionu není jejich ne-ekonomika a nepracovitost schopna ty miliardy mladých uživit. Zisky z ropy se k těm miliardám mladých nedostanou.To je v souladu se záměrem Koránu vyhání islamizovat Evropu.

Vidíme, že islamizace invazivní migrací a explozivní porodností se daří, jejich roztahovačnost a panovačnost eskaluje geometrickou řadou a s multikulti přístupem je nutno skončit, jinak nás během pár let v našich zemích převálcují. Po dobrém to s nimi nejde. Ale pro účinnou deislamizaci Evropy máme mohutnou oporu v deklaraci lidských práv, která nepřipouští náboženství, strany a hnutí, propagující, natož nastolující fašismus. A oproti současnému islá

Re: Pokr.: Je to problém islámsko - etnický.

... islámskému fašismu z doby Mohameda by ten křesťanský německý byl jen lidumilnou záležitostí. Ta naše genocida by totiž neprobíhala v nějakých vyhlazovacích táborech, nýbrž by byla živelnou zábavnou atrakcí v našich příbytcích, parcích, ulicích a náměstích. To chtějí multikulti sluníčkáři v čele s papežem a Merkelovou?

Měli jsme štěstí, že "císař zvítězil nad papežem"

a proto jsme mohli číst více než jednu knihu, bádat a myslet si, co jsme chtěli. Vynalézat, rozvíjet filosofii a vědy a proto máme lepší výsledky a jsme v celku bohatší. Zajímavé je, že pokud jejich "velikáni" musí emigrovat, tak si vyberou tu "ďábelskou" Evropu a ne nějakou spřátelenou islámskou zemi. Např. Chomejní byl emigrantem ve Francii, ostatně i Arafat jel raději umřít do Paříže, než třeba Islamabádu.

Islám možná ne, islámská ideologie ano.

No samotný islám možná ne, ale islám coby tvrdě totalitní a zpátečnická ideologie ano. Faktem je, že islám - tedy jeho náboženští i světští představitelé cca do 13. křesťanského století nebránili studiu a aplikaci znalostí řecko-římské civilizace. Dokonce právě díky tomu vůbec jejich znalosti a a fylozofie přežili, protože křesťanští vůdci je jako hříšné nekompromisně ničili - viz likvidace alexandrijské knihovny.

Ale pak islámské elity v obavě, že by další rozvoj znalostí a věd ohrozil jejich moc, za využití konkrétních kapitol Koránu, zakázali jakékoliv další bádání a rozhodli, že vše již bylo v časech vzniku islámského učení vymyšleno a jakékoliv zněny toho co tenkrát vzniklo, tedy toho co je v koránu, je smrtelný hřích.

No a od té doby, s výjimkou Atatyrkova odislamizovaného Turecka, to s islámem a regiony kde vládne jede z kopce. Tedy až do nedávna, kdy islámské regiony začaly za ropu a plyn kupovat západní, tedy žido-křesťanské techlogie.

Prof. Richard Flynn: IQ a globální nerovnost

Arabové mají nízké IQ, Afričané ještě nižší. JZ Asie má vyšší IQ, než běloši. Proto jsou naše obchody a domácnosti plné asijských výrobků, kdežto arabské a africké výrobky zcela chybí.

Re: Prof. Richard Flynn: IQ a globální nerovnost

blbost. Za tím, že jsou u nás ( v poslední desítce let) asijské výrobky může levná pracovní síla na východě Asie. Dokus tam neinvestovcaly USA a Evropa, měli jsme v Evropě a USA kvalitní vlastní výrobky a z JV Asie rýži a kaučuk.

Pořád z toho čouhá islám

Problém se může nahlížet z mnoha úhlů, analyzovat ze všech stran, ale nakonec z toho stejně čouhá islám jak sláma z bot. Islám v arabských (a nejen arabských) zemích ovlivňuje naprosto všechno. A dokud to tak bude, tak snad i Univerzita Karlova vyprodukuje za rok více vědeckých prací, než všechny arabské země dohromady.

Re: Pořád z toho čouhá islám

Ano, autor si protireci, je to hlavne islam co nese vinu za stredovek na blizkem vychode. Islam je neomluvitelny, a trvat na nem naznacuje IQ<80.

Problém společností Blízkého východu

je mimo jiné daný i společenským zřízením tzn. povětšinou silně zakořeněným klanovým společenstvím - roztříštěnou společností. K tomu musíme připočíst většinově společensky zavedené náboženské vzdělání, které je prosazováno na úkor klasického vzdělání, pojímaného v západním světě jako základ k následným vědním oborům. Autor také zmiňuje, zřejmě mimoděk, časovou konsekvenci nástupu islámu a počátek úpadku Blízkovýchodní společnosti v souvislosti s expanzí islámu v této společnosti. Náboženské autority v Evropě totiž fungovaly, na rozdíl od těch islámských, vzhledem ke snaze monopolizovat si vědění, zároveň také jako jeho ochránci a udržovatelé a posléze i šiřitelé. Suma sumárum, pokud si dáme dohromady kmenovou společenskou roztříštěnost, rigidní náboženství, které brání rozvoji intelektu a vzdělání ve společenství, je 100% postaráno o dlouhodobé nezanedbatelné společenské nepokoje, které minimálně odčerpávají společenské prostředky, jež by se daly jinak využít ke společenskému rozvoji.

Takže problémem blízkého východu není islám, ...

... ale neprovedená odluka státu od církve. Takže vlastně, ehm, působení islámu uvnitř státu, takže pardon, ale islám.

Argument s roztříštěností regionu podle mne selhává, Evropa je také slepencem velmi roztříštěných uskupení. Podívejme se na regiony Španělska, spolkové země Německa, .. a tak lze pokračovat dál.

Dále, k uváděné dominanci blízkého východu nad západem v různých historických epochách, tady je to hodně záležitost interpretace historie a různé studie se minimálně velmi rozcházejí v tomto hodnocení.

Re: Takže problémem blízkého východu není islám, ...

Pane Jedličko, ta roztříštěnost regionu je zhruba na úrovni našich Přemyslovců a Slavníkovců, tedy něco co už známe jen z dávné historie. Jediným pojítkem je potom islám, jeho teorie a praxe. Výsledek je očividný.

Re: Takže problémem blízkého východu není islám, ...

Jinak kmenová společenství. V západním světě toto de facto nahradili politické strany a tím se uvolnili prostředky na společenský rozvoj. Problém je násilné mísení takto rozdílných společností se všemi negativními aspekty, tak jak jsme toho nyní svědky. Jenže to bohužel evropští vládnoucí primitivové buď nechápou, nebo ještě hůře chtějí!

Re: Takže problémem blízkého východu není islám, ...

Součástí kmenové kultury na blízkém východě je krutě trestané porušování kmenových rituálů, včetně krevní msty, vyhlazování příslušníků nepřátelských kmenů do čtvrtého kolene a znásilňování jejich žen. Tohle vše v té oblasti nejspíš bylo i před islámem. Islám to jen sjednotil a možná i trochu kultivoval. Srovnejte s politickými stranami a rozdíl je patrný. Otázka zní jinak. Co z toho více odpovídá přirozeným přírodním zákonům. Kdybych na tuhle otázku znal správnou odpověď nebyl bych jen diskutujícím na ČP.