Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 11.12.2017 11:22
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
dyznylend

máme tady disneylandu málo? v centru řičí z každého krámku s čínský mi suvenýry jiné dudducprásk, do toho party nametených němců a sandinávců, a on by pá z ameriky ještě chtěl nějaké další "tzatraktivnění prahy"? a běžné obyvatele do centra - to jim bude dotovat nájmy? protože ať si kdo chce blábolí jak che o zvyšování platů, stále jsme na úrovni 15-18 tisíc hrubého, pokud nejsme ajťáci nebo manažeři.

Ačkoliv s názory vě většině nesouhlasím,

v něčem dávám autorovi za pravdu. A sice té pasáži o roztříštěnosti vedení a z toho plynoucí nejednotě, chybějící vizi a zodpovědnosti za rozhodování. To poslední je ale problém celé ČR. Každý chce jen funkci a je výhodnější se schovat za bariéru papírů a předpisů, než jít s kůží na trh.

Když emeričan ví jak Prahu pozvednout

a zmíní že by se měly zapojit neziskové organizace,je to konečná.Radši ať kouká zarazit stavbu na rohu Václaváku a řízení o zastavění prostoru u Continentalu.

..............

V Praze dnes žije spousta lidí v nepříliš příznivých sociálních podmínkách přičemž kdekoliv jinde by byli se stejnou výplatou velmi spokojeni.

Znám například případ, kdy si pár 50+ musí koupit svůj byt, kde byli dlouhodobě v nájmu - původně regulovaném - přičemž hypotéka s krátkou dobou splatnosti znamená radikální zásah do financí v době, kdy jejich pracovní místa jsou ohrožena. Podobně mladé rodiny mají v Praze velmi obtížné podmínky.

Ceny bydlení v Praze porostou vcelku bez ohledu na ekonomickou výkonnost lidí, kteří v Praze pracují. bez ohledu na názory různých chytrolínů se Praha zeskazenovatí a bude z ní turistická atrakce a bydlení pro bohaté, kteří už nemusí pracovat. Koneckonců to tak bylo už před nějakými 500 lety.

Práce bude v menších centrech. S internetem a dodávkami zboží až do domu už velká města nepřinášejí žádnou výhodu.

No..

Neřekl bych,že zrovna v Londýně se to podařilo skloubit moderní a historickou. Praha nen jediná,co taková Budapešt. Jak chce vrátit život do centra,domy jsou vykopouné a nájmy obrovské,to má vykoupit město a dotovat? Navv většina turistů chce cestovat po světě a ne se vracet.

Re: No..

Zrovna v Londyne se to moc nepovedlo. Tak hnusne nahustene centrum, kde se strida historie a moderna. Nic moc. Byty jsou tam extremne male a drahe. A ta jejich specialita - kohoutek s horkou a se studenou vodou, jedna ruka promrzla, druha oparena. V Londyne bych nebydlel ani nahodou.

proč?

Nevím co je tak zázračného nacpat víc lidí do Prahy. Něco tak nehrabaného jako jsou města nad 1mega je jen zárodek budoucích problémů. Už teď v Praze žije příliš mnoho "zbytečných" lidí. Budoucnost je v menších co nejvíce soběstačných aglomeracích. Oslňující mrakodrapy jsou je dočasné pozlátko.

Udělat z Prahy New York, aby se sem vešlo

víc lidí ... vtipálek. A co kdyby to nechal na nás. Ostatně ten zákon o veřejných zakázkách, co neumožňoval vybrat jinou než nejlevnější zakázku, byl, co vím, už změněn. Tak proč o tom ta paní redaktorka neví?

Jo rusaku se sem vejde jeste hodne

uz ted jich je tu nasobne vic nez za sociku, prakticky vsechny nove byty kupuji vyhradne rusaci, maji na to, narozdil od nas a je to pro ne bezpecna investice, narozdil od penez v rusku kde s nima a jejich mafiema obcas Putzin udela kratky proces.

takze ano, je cas poradne zvysit ruskou populaci v praze dalsi vystavbou komercnich projektu, hlavne at nic nestavi mesto pro cechy, top delali komunisti a ti prece byli zly.

Re: Jo rusaku se sem vejde jeste hodne

Kolik je jich tady ? Myslím těch trvale bydlících . Dejte se odkaz.