Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 23.11.2017 11:08
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Wall Street

Privatizace OKD 23. března 2004

„Ovládnuté firmy svědomitě vedeme, restrukturalizujeme a případně prodáváme nadnárodním a renomovaným firmám. Čili toto je Penta,“ varoval Špidla.

Amerika v 80 letech minuleho stoleti. President Reagan, Margaret Thatcher u moci, deregulace bankovnictvi. O tom vypráví perfektni film, režie Oliver Stone „Wall Street“, Gordon Gekko hrany Michaelem Douglasem kupuje dobre prosperujici firmy, ktere nasledne rozprodava s velkym profitem po castech kde komu. Pracovni mista mizi. V roce 1987 je fim "Wall Street" (2 roky po smrti otce Olivera Stoneho, ktery cely zivot pracoval jako Broker na burze) poprve s velkym ohlasem promitan. Zvlastni, ze prave v techto dnech zatyka FBI manazery, kteri jsou zapleteny do insider machinacim na Wall Streetu. Insider informace je zakazany postup, ovsem honba za stale vetsim profitem neustava a rozsiruje se i na cinost ostatnich US velkych bank. Docileni profitu ne vyrobou ale predevsim manipulaci s penezi na financnim trhu, (c

Re: Wall Street

Docileni profitu ne vyrobou ale predevsim manipulaci s penezi na financnim trhu, (coz vlastne neni puvodni ucel bank) vede nakonec k situaci ktera je dnes pro USA typicka. Pracovni mista jsou fuc, vse se vyrabi nekde jinde, stredni vrstva obyvatelstva chudne. Dnes celosvetovy problem, ktery nas tahne dolu. ECB kvantitativní uvolňování, zadlužena 18 biliony euro, USA 20 bilionu. Dluhy které jsou nesplatitelné. Jak dal? Co bude následovat?