Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 44
  • Poslední: 3.12.2017 21:19
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
nelze použít necenzurovaná slova

Autor této hrůzy je ...píp! K tomu se nedá říci nic jiného.

Naprosto přesně

Autor rozebral situaci velmi dobře a navržené řešení je pro Rusy i všechny, kdo žijí v jejich okolí, jedinné dobré.

Propagandistický blábol

Obdobně by bylo možno psát například i o USA, jejichž rozdělení a rozdílné zájmy jednotlivých oblastí se velmi dobře projevily v posledních prezidentských volbách.

Dotaz

Vševědoucí autor tohoto článku také jistě ví, jaký je vliv růstu ředkvičrk na vývoj chrousta!

Pravda bolí, jak z diskuze vidno.

Autor vcelku reálně popsal aktuální Rusko i s tím nepěkným co v něm je. Hlavně to, že nejděsivějším Putinovým snem jsou prosperující a k řadovému občanstvu vstřícné státy na ruských hranicích. Proto anexe Krymu, proto přepadení části Ukrajiny a dalších států na ruských hranicích. Však i v našem Česku Putin škodí jak to jde, zvlášť když má svého poskoka i na Pražském hradě.

No a samotnou kapitolou je EU, která Putinovi vadí ne jako válečná, ale obchodní hrozba. Jeho suroviny musí takovému gigantu prodávat mnohem levněnji než osamoceným zemičkám, které mnohem snadněji zatlačí do kouta. Stejně jako mu vadí EU sankce, které mu rozvrací ani ne tak hospodářství, ale loajalitu těch, bez kterých nemůže vládnout.

Dobře napsáno, proto taky ten vztek v dskuzi.

Hezké zhodnocení, autor bude potěšen, teď ješté vyjmenujte ty prosperující státy na ruských hranicích a bude to dokonalé.

):-O

Co je to za blábol? Dostal za to autor honorář? Jestli ano, měl by ho vrátit.

Ne prilis chytry clanek.

Rusko nikdy nebylo kolonialni velmoci. Nedobyvalo cizi drzavy jako Britanie, Francie a Spanelsko. Rusove proste zabrali uzemi, kde zadna civilizace nebyla a pripojili ho ke sve risi. Neco na zpusob USA.

Jinak autor udelal zasadni chybu ve zpracovani zadani. Eurohujersky koncept jde smerem k integraci, ne rozdrobovani.

Geopoliticky by rozdeleni Ruska na vic samostatnych casti byla katastrofa. Behem par let by doslo v vyprovokovani nepokoju jak na Majdanu, destabilizaci a obcanske valce. A to ve statech vlastnicich jaderne zbrane.

Poslední říše?

Nevím, z jakých relevantních zdrojů čerpal autor informace ke svému článku. Podle mého mínění, článek je pouhopouhou propagací západní demokracie a svobody, výpotku euroatlantické kultury (s multikulti, genderizmem, ekologickým náboženstvím ...), jehož výsledkem je celosvětový chaos s obrovskými ztrátami na majetku a na životech milionů občanů.

Re: Poslední říše?

Všechny koloniální mocnosti vytvářely kolonie, které měly nějakou míru samosprávy. Bylo to způsobeno tím, že mezi kolonií a mateřskou zemí leželo moře. Rusko naopak kolonizovalo zejména země kolem sebe a místo vytváření kolonií je připojovalo ke svému území. Takže autor rozhodně není mimo.

Respektuji Váš názor, ale nemyslím si, že "koloniální" politika RF způsobila tolik ztrát na majetku a životech, jako koloniální politika západních velmocí, včetně USA.

Re: Poslední říše?

Autor je totalne mimo. Kolonizace a anexe jsou hodne rozdilne veci. Obyvatele anektovaneho uzemi se stavaji obcany se vsemi pravy a povinnostmi. Navic k rozsirovani Ruska bylo vesmes nekrvave, proste cestovatele nekam dojeli a prohlasili to za zemi cara.

To je taký

podobný článok, ako ten pred rokom, kde si tento autor pochvaľoval, že migranti nie sú v Taliansku žiadny problém, ba naopak, pozdvihujú ekonomiku.

Viď http://ceskapozice.lidovky.cz/migranti-maji-pozitivni-dopad-na-italskou-ekonomiku-f9v-/tema.aspx?c=A160623_174127_pozice-tema_lube

Chevron Texaco ExxonMobil BP Royal Dutch Shell

iráckého režimu, bez ohledu na to, zda je Saddám Hussein hodný či špatný nebo zlý hoch. Byl to první krok v přesunu amerických ozbrojených sil k místu „kde čeká skutečná výhra“.....Vojenská okupace Iráku byla prvním podstatným krokem v americké strategii. Konečnou „hlavní výhrou“ Washingtonu je ovšem kontrola energetických rezerv Ruska. Washington ze zjevných vojenských a politických důvodů samozřejmě nemůže otevřeně připustit, že jeho strategickým záměrem od pádu Sovětského svazu je vytouženou „hlavní výhrou“ rozpad a rozložení Ruska a efektivní kontrola nad jeho obrovskými zdroji ropy a plynu. Ruský medvěd však nadále disponuje impozantní vojenskou silou, jakkoli polorozpadlou, a stále má své nukleární zuby. Konec citatu. Pan Autor stoji asi na vyplatni listine techto zajmovych kruhu, nebo ne?.

Re: Chevron Texaco ExxonMobil BP Royal Dutch Shell

Chápu, že je pro někoho těžké to připustit, ale budete muset už konečně

hledat nějaký jiný než ropný argument. Situace se v tomto ohledu za

poslední roky dost změnila, což se mimochodem odráží i v dlouhodobém

cenovém poklesu. Zbytečné to tady rozvádět, relevantní informace jsou

všude kolem, tak pokud chcete účinně manipulovat ve prospěch Ruska,

musíte přijít s nějakým novým principem, na kterém postavíte touhu

západu ovládnout širokou dalekou zaostalou a nepoddajnou rus. S plynem si fakt nevystačíte ;-)

Re: Chevron Texaco ExxonMobil BP Royal Dutch Shell

S tim nesouhlasim. Geopoliticky zapas nad kontrolou energetickych zdroju a prepravy techto komodit pokracuje dal. Konkretni udalostu na strednim vychode jsou toho dukazem. "manipulovat ve prospech Ruska" Doporucuji se seznamit s pojmem- PSA: Production Sharing Agreement / Dohoda o sdílení výroby uzavrene za vlady Jelzina, posleze Putinem zrusene. To rika vse.

Re: Chevron Texaco ExxonMobil BP Royal Dutch Shell

Klidně si v tom žijte, mě to nepálí a chápu, že na olvádání takové masy je nějaký falešný princip ve smyslu pravoslaví a vlastenectví postavené na základě budování vnějšího nepřítele velmi potřebný. Rozhodně to dá méně práce než po dlouhá nekonečná desetiletí něco smysluplného budovat a potýkat se s realitou nastaveného pravdivého zrcadla.

Re: Chevron Texaco ExxonMobil BP Royal Dutch Shell

Pane Sauere, dovolím si oponovat. Současné cena ropy 60$ za barel je na dvouročním maximu. No 100$ to ještě není to máte pravdu, ale určitě také ne trvalý pokles.

Re: Chevron Texaco ExxonMobil BP Royal Dutch Shell

Zmíněný pokles ceny je pouze nejviditelnější důsledek širších souvislostí, které nastaly v posledních pár letech v ropném průmyslu. Dvoluleté maxima jsou prostě jen dvoluleté maxima a ty na věci nic nemění. Rozvoj těžby z břidlic resp. technologie umožňující realizovat takovou těžbu jako rentabilní, mění ropnou mapu světa od základů a zřejmě navěky. Jestli toto někdo dnes popírá, tak je buď směšně neinformovaný nebo záměrně ignoruje známá fakta za účelem manipulace veřejnosti v Brežněvovském stylu, ale chápu, že Kreml zatím ještě nevypracoval jiný princip, tak bude ještě nějakou dobu zpívat tuto písničku pro přesvědčené pošetilce.

Re: Chevron Texaco ExxonMobil BP Royal Dutch Shell

Pane Sauere, vzhledem ke svým znalostem jistě pro Vás není problém poučit nás při jaké ceně je těžba z břidlic rentabilní. Pro vaší informaci v RF jsou náklady na těžbu 10-15$ na barel. Těžba z břidlic v USA je tak trochu "letadlo". tak snad doletí.

Re: Chevron Texaco ExxonMobil BP Royal Dutch Shell

Pane Sauera, dneska už je ropa za 64$ za barel a Američané vesele nakupují laciný ruský zkapalněný plyn, který pak vozí do EU

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/soir-americke-tankery-dodavaji-belgii-zkapalneny-plyn-koupeny-v-rusku/

Je tam i odkaz na původní zdroj, jenže za ten se musí zaplatit, to už je na vás

Re: Chevron Texaco ExxonMobil BP Royal Dutch Shell

a sibiřské zlato a diamanty jsou nic?

Chevron Texaco ExxonMobil BP Royal Dutch Shell

Září 2000, do víru volební kampaně Bushe a Cheneyho, získá Cheneyho poznámka, že „ropa zůstává v základě státním, ne soukromým obchodem“, nový význam. V tomto měsíci vydali Cheney, Don Rumsfeld, Paul Wolfowitz a mnozí další, kteří se připojili k nové Bushově vládě, politický manifest pod názvem „Přestavba americké obrany“ (Re-building America’s Defences). Dokument vydal subjekt nazvaný Project for the New American Century (PNAC).

Cheneyho skupina PNAC po novém prezidentském kandidátu požadovala, aby našel vhodnou záminku k vyhlášení války Iráku, umožňující jeho obsazení a převzetí přímé kontroly nad druhými největšími ropnými rezervami na Středním východě. Zpráva nepokrytě uváděla, že „okamžité ospravedlnění poskytuje nevyřešený konflikt s Irákem (sic), přičemž otázku režimu Saddáma Husseina převyšuje potřeba výrazné americké vojenské přítomnosti v Zálivu...“ Cheney se v září 2000 přihlásil k politickému dokumentu deklarujícím, že klíčová je „americká vojenská přítomnost v Zálivu“ a změn

Re: Chevron Texaco ExxonMobil BP Royal Dutch Shell

Místo kopírování postarších prefabrikátů si radši nastuduj aktuální skutečnosti týkající se těžby ropy a rozložení sil v dnešním světě a souvislosti s jeho pravděpodobným budoucím vývojem.

Autor je B.L.B.

Kdo má zájem na tom, aby se další část Zeměkoule stala doménou warlordů, aby upadla do chaosu, lokálních válek, aby nadnárodní společnosti mohly vydrancovat nerostné bohatství,...?

Re: Autor je B.L.B.

Pokud z toho drancování mají něco i občané státu v podobě slušné životní úrovně a za plnění nějakých základních ekologických norem, tak je to pořád lepší než drancování oligarchů ala Rusko a Venezuela, to je teprve to pravé drancování, po kterém zem lehá.

Re: Autor je B.L.B.

Třeba Chodorkovskij, který ni daně neplatil...

Neměl bys čumět do zrcadla, když píšeš komentáře.

Každému je pak jasné s kým má tu čest, b.l.be. Ve srovnání se 40 miliardovým megazlodějem puťkou je Chodorkovskij poctivý jako Mirek Dušín.

Re: Neměl bys čumět do zrcadla, když píšeš komentáře.

VypotíTE alespoň jednu krátkou větu bez vulgarit, nebo je to nad možnosti vašeho mozečku?

P.S.: jaký smysl má srovnávat dle vašeho názoru dva dle vás obdobných zlodějů ? Proč do všeho taháte Putina? On asi může i za to, že zítra začne pršet...

Re: Neměl bys čumět do zrcadla, když píšeš komentáře.

Vlastní medicína ti smrdí, vylízanče. Nedí divu. No tak se příště drž reality a nikdo ti tvoje vlastní žvásty, neotluče o pysk.