Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 29.10.2017 13:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Pane Pavle Kohoute

Na adresu lidovců píšete: "Spolupachatelé EET, kontrolních hlášení a dalších zvěrstev". Nejsem lidovec, ale většina z nás, kteří jsme zaměstnaní celý život, a celý život je nám poctivě odváděna daň z příjmu (z platu), tak jsme konečně šťastní, že po zavedení EET a kontrolních hlášení začnou plnit státní pokladnu také ostatní, a ne jenom zaměstnanci svými odvody z platu.

Měl byste si to uvědomit, než zase budete pomlouvat zavedení EET a kontrolních hlášení.

Pane Macháčku,

Zdá se, že se tragicky mýlíte. Žádné probyznysové strany a hnutí ve sněmovně teď většinu neutvoří. Jsou totiž zabedněné a zakopané příliš hluboko (ODS, TOP 09, KDUČSL a STAN). Chovají se naprosto nelogicky a ničí tím především z ideologických důvodů samy sebe. Nehledě na to, že o sobě prohlašují (všechny) že jsou státoitvornými subjekty a přitom dělají vše pro to, aby nevznikla většinová vláda. To si pak příkře odporuje. Situace, pokud strany nedostanou rozum, spěje k novým volbám, na kterých ovšem výrazně vydělá ANO 2011, která jako jediný zvolený subjekt se chová státotvorně a v zájmu občanů. KDUČSL, STAN a TOP 09 se buď všechny a nebo přinejmenším jedna z nich do sněmovny neprobojují. ANO 2011 získá nadpoloviční většinu poslaneckých křesel a utvoří následně jednobarevnou, většinovou, demokratickou a smysluplnou vládu. Konečně! konečně bude moci ANO 2011 prokázet skutky, že lze stát řídit jinak a lépe. Aspoň v to doufám.

Re: Pane Macháčku,

Zdá se, že vám nevadí, že to vaše státotvorné ANO vede trestně stíhaný miliardář, který za 4 roky co se věnoval politice, zdvojnásobil své jmění, chlubí se z velké části cizím peřím, a který zavedl až šikanózní postupy finanční správy vůči daňovým plátcům. Jeho rétorika se posunula o 180 stupňů a člověk si není jistý, že to co říká, bude v platnosti ještě druhý den.

Vámi zmíněné strany v koalici nemají nadpoloviční většinu v poslanecké sněmovně. Minimálně ODS by byla ochotná jednat o vládě, kdyby jejích účastníkem nebyl p. Babiš.

Pokud vaše představa lepšího řízení státu zahrnuje represe, neustálou regulaci něčeho a nabírání stále nových úředníků, aby byly schopni všechny nové regulace kontrolovat a vymáhat, tak to asi budete mít nejspíše pravdu. Jen nevím, kdo ten stát pak bude živit.

Re: Pane Macháčku,

Trestně stíhaný miliardář mi opravdu nevadí. Trestně stíhaný totiž neznamená vinný. To Vám asi nějak uniká. Pokud by byl soudem uznán vinným, můj pohled na věc by se určitě změnil. Trestně stíhaným u nás může být kdekdo. Stačí jen jedno anonymní udání a je to zde. Postupy vůči daňovým plátcům nejsou vůbec šikanózní. Jsou to logické postupy vůči neplatičům daní a podvodníkům. Nesmíte tolik věřit novinářským kecům, které vycházejí z per Kalouska, Fialy a Sobotky. Nevíte, kdo "ten stát pak bude živit"? Je to velice jednoduché. Státní rozpočet. Státní rozpočet očištěný o všelijaké socanské dávky, pobídky a příplatky vč. různých přídavků. Státní rozpočet, který může vzrůst až o 200 miliard Kč poté, kdy bude zrušeno cca 8 zbytečných ministerstev a jejich přímo řízené organizace. Státní rozpočet, který nebude financovat stovky zbytečných neziskových organizací. A tak bych mohl pokračovat.

Re: Pane Macháčku,

Paní Veroniko,

pan Babiš je pouze obžalovaný a ne odsouzený, což ani v případě Čapího hnízda nemůže být. Pouze využil podnikatelskou chytrostí předpisů, které vydala, tuším Nečasova vláda. Je to spíše vina té vlády, že neošetřila možnost čerpání peněz z EU takovým způsobem jak to udělal p. Babiš a lidé z jeho okolí.

Obvinit může dnes kdykoliv, kdokoliv, za cokoliv. Je pak na soudech, zda uznají vinu.

Takže ještě jednou, p. Babiš je obžalovaný, není odsouzený a 100% bude i zproštěn obžaloby. Pouze ta obžaloba přišla do voleb, ať už to někdo udělal nebo neudělal záměrně.

Re: Pane Macháčku,

A ještě bych doplnil. Jakákoliv obžaloba, vykonstruovaná na základě anonymního udání je hnusná, odporná a zavrženíhodná. Pokud se totiž někdo pod trestní oznámení nepodepíše, orgány činné v trestním řízení by se jím vůbec neměly zabývat. Takový a podobný projev zbabělé snahy komunkoliv uškodit je odsouzeníhodný. A je zcela nedůležité, jestli se jedná o Andreje Babiše a nebo Frantu Vopršálka z Horní Dolní.

Re: Pane Macháčku,

... jéžišmarijá ...

můžete napsat něco podle svého názoru a neopakovat kecy z veřejnoprávních médií ? :-)

Re: Pane Macháčku,

... jéžišmarijá ...:-)

Paní Pavlíčková,

můžete napsat něco podle svého názoru a neopakovat kecy z tzv. veřejnoprávních médií ? :-)

Re: Pane Macháčku,

Nedivte se, takových lidí je mnoho, snad až 30%. Přečtou si v novinách co řekl Kalousek a to přece musí být pravda, když to píší v novinách. Skutečnost, že novináři již dávno neříkají pravdu a utápějí se ve spekulacích a jitření emocí jim jaksi uniká.