Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 26.10.2017 14:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Neobjektivní a zavádějící hodnocení

Pravicová radikalizace, což je opravdu velmi zavádějící označení výsledku rakouských voleb, této zemi jenom prospěje. Ovšem za předpokladu, že chce Rakousko a Rakušané zůstat tím, čím jsou, i nadále. Německu by výše uvedený trend prospěl ostatně rovněž. Merkelová se zjevně řídí známým úslovím "Po mně potopa", což jí jako bezdětnou trápit jistě nemusí.

Politologové a komentátoři straší

Označovat výsledky rakouských voleb jako příklon k radikální pravici je holý nesmysl. Názor, že kdo není politicky korektní podle norem Bruselu, je radikální a kdo si nehraje se stejnými bábovičkami jako Merkel s Junckerem, je pomalu fašista, je důsledkem nepochopení změn, které ve vnímání EU politiky nastaly u Evropanů v poslednich dvou letech. Evropané mají prostě plné zuby těch, kdo ovládali po desetiletí evropskou politiku a naprosto selhali, když měli řešit první vážný problém. Komu uvěří, že je schopen se od nich odpoutat a změnit obludnou politiku eurosocialistů, toho volí. Co je na tom divného?