Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 14.11.2017 19:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
No to je hrůza

Já nejprve myslel, že je to ironie, ale on to autor myslí vážně.

No to je perla -

"A nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že příčiny současné migrace statisíců Afričanů do Evropy najdeme zejména v bezohledném a dlouhodobém drancování a vysávání Afriky."

Nevím jestli je to prozíravé pane Léko, takto propagovat ekonomickou migraci.

Pánové Hošku a Chalupo,

on ale Ištván Léko píše v zásadě to, co namítáte vy!

Pan Chalupa kdyby si laskavě přečetl, že patříme mezi NE-kolonialistické státy, brzy by mu došlo, že se skutečně s nimi o migraci z jimi vydrancované Afriky dělit nehodláme! Že popsaný návrh též umožňuje, aby konkrétně ony státy vrátily část "odkloněného" bohatství do původních zemí, a tak zmírnily migrační tlaky, přesně jak on píše pouze v obecné rovině.

Pan Hošek by to asi neměl přehánět se záměnou příčiny a důsledků. Ti migranti jdou za bohatstvím i bez četby České pozice, protože Západ jim tam laskavě dodal satelitní spojení, aby viděli, jak si lidé na Západě žijí.

Když ti toto pánové uvědomí, že holt toto je jistý způsob akceptování historické spravedlnosti, mohli by předpovědět, že když se (nejen podle ekonomky Švihlíkové) naše země stala kolonií, z níž opět Západ vyváží zisk, bude muset za čas čelit zvýšené migraci odsud ...

Re: Pánové Hošku a Chalupo,

Určitě si nemyslíte, že bych předpokládal, že afričtí migranti čtou Českou pozici, ale čtou ji lidé jako je paní Šabatová, Diensbier a podobně smýšlející a myslím, že jich je již dost. Pokud pan Léko s nimi souzní, tak již není novinář, ale politik. Zrovna, tak již paní Švihlíková není ekonom, ale také je politička.

Re: Pánové Hošku a Chalupo,

Bob si to, Honzo, přečetl dost důkladně a nemůže za to, že článek je poněkud nešikovně napsán... Jinak s Tebou naprosto souhlasím a z mé strany šlo o mé jasné, neuhýbající vyjádření k trvale se zhoršující situaci...měj se

Re: No to je hrůza

Příčiny současné migrace statisíců Afričanů do Evropy najdeme v demografickém výbuchu a frických států. Tečka.