Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 24.9.2017 20:14
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Skvělá analýza

Je to naprosto přesně zachycena německá mentalita, že když se rozhodnou a uvěří, že je něco správné, tak to ukázněně následují bis zum bitteren Ende. To platí nejen na státní, ale i na firemní úrovni. Měl jsem možnost se o tom osobně přesvědčit, pracoval jsem v USA i v Německu. Jen bych dodal, že tento způsob myšlení je hlavně v severních německých zemích, Bavorsko je našemu myšlení mnohem bližší.

Maly detail

Německo hleda kontakty s Ruskem, odbytište pro svoje vyrobky za ruske suroviny. Tedy hospodarska spoluprace s ne prilis kompatibilitnim Putinovym Ruskem. Anglosasove se chteji ruskeho nerostneho bohatstvi a trhu zmocnit. Otazkou je co je lepsi?

Re: Maly detail

A na to zmocneni se ruskych surovin jste prisel jak? Jakou historickou paralelu jste k tomu pouzil? Dekuji.

Re: Maly detail

Pad "zeleny opony", coz vitam, prinesl vyborny hospodarsky impuls predevsim pro zapadni zeme. Jak znamo, z nasi malicke zeme odchazi rocne 300 miliard. A to pracujeme jen rukama. Jak by to dopadlo s Ruskem? Nejvetsi zeme na svete, naprosto sobestacne co nerostnych surovin tyce. Ovladnout timto spusobem Rusko, tedy otevrit pristup zapadniho kapitalu i co se privatisace tyce, tento byznis je prozatim nepristupny. Odchodem Jelzina 1999 tato moznost skoncila. To je nas problem, nebot do teto "hricky" globalniho kapitalu muzeme byt zatazeni i my v Evrope.

Re: Maly detail

Jo, jo vidím to velmi podobně.

Škoda,

že Poliaci sú tak silno proamerickí. V článku nie je ani náznak kritiky americkej politiky, pričom sa vie, že americké sankcie proti Rusku sú primárne v prospech americkej hospodárskej politiky, a že EÚ prijala protiruské sankcie iba po silnom nátlaku Spojených štátov.

Re: Škoda,

Polaci jsou hlavne pragmatici. Proamericti jsou proto, protoze si uvedonmuji svou historii. A tu nemuzete nijak okecat, ta proste je. kdo ji nechce videt, je demagog. A polaci jsou vse, jen ne demagogove.

Ano Německo je kotel před výbuchem.

No smekám, takhle stravitelně předložené německé osudové kataklizma jsem ještě nečetl. Nepochopitelné německé veletoče končící v destrukci a krvi jsem dosud přisuzoval extrémní stádnosti Němců, kteří jsou schopni za svým vůdcem bezmyšlenkovitě napochodovat nejen do do ráje, ale i pekla. A tak umí nejen skvěle vyrábět, ale i likvidovat, jak předvedli sebedestrukčním "konečným řešením židovské otázky".

A dnes předvádějí v absolutizaci liberaizace přes tzv. lidská práva a ochranu prý utiskovaných menšin až tak, že tím společnost, i tu evropskou opět přivedou do krvavého mlýna destrukce.

A tak je dnes Německo nejen přehřátým parním strojem, ale dokonce spíš papiňákem, kterému Merkel do nefunkčna utáhla liberální pojišťovací ventil. Což nemůže skončit jinak než totalitním výbuchem.