Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 15
  • Poslední: 28.9.2017 19:53
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Správně nekorektní´= upřímný

Může tím být někdo překvapený? Vždyť se většina politiků velkých stran i bojí vyslovit slovo ISLÁM. Jsou tak politicky korektní, že si myslí, že když se o něčem nemluví, že se to nestane nebo neexistuje.

další věc je, že jsme si celou totalitu idealizovali Západ, a oni tam už mezitím vybudovali socialismus s atraktivní sociální peřinkou. Pořádně jsme naletěli. EU už ani nepředstírá demokracii a svobodu. Čím víc regulací a zákazů, tím jsou politici spokojenější. Voliči ovšem ne.

Beseda Seznamu ve Znojmě

Beseda seznamu ve Znojmě https://www*seznam.cz/zpravy/clanek/debata-plna-emoci-okamura-proti-vsem-vsichni-proti-okamurovi-chapu-ze-vas-to-tahne-na-vychod-ale-ja-bych-z-eu-nevystupoval-37268?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp jasně ukázala jak se Okamury bojí Kalousek , Fiala i Stropnický. Kdyby nebyl Okamura tak silný nedělali by tito pánové to co dělali. Kromě toho tato beseda ukázala pokrytectví Stropnického. Fuj.

Okamura pracuje se strachem lidí

Dobrý politik se pozná po ovoci, buď už něco dobrého dokázal, nebo jen šíří negativní zprávy a skutek utek.

Okamura současnou krizi v Evropě nevyřeší, ani ji nepomáhá řešit. Proto také jednou zhasne.

Volím takové strany, resp. lídry, kteří mají pozitivní program, který sice nepřináší rychlé body, ale jdou poklidně ke konečnému úspěchu. Dlouhodobý pozitivní program mají demokratické zavedené strany a když provedou vnitřní očistu, jejich fundamenty zase zazáří. To je pravý směr vývoje politiky v Česku. Jen vytrvat ! A bude líp.

Re: Okamura pracuje se strachem lidí

Okamuta nešíří negativní zprávy, pouze pojmenovává věci jejich pravými jmény. Vyhýbá se politické korektnosti a přibližuje se tím lidem. Skutek utek? Jaký skutek máte na mysli. Co jste Vy v životě dokázal. Pan Okamura toho dokázel nemálo. Dokonce vyhrál volby do senátu hned v prvním kole. Jsem zvědavý, kolik hlasů byste dostal Vy, pokud byste kandidoval u voleb. Okamura tady není od toho, aby vyřešil problémy v Evropě. EU je sama tím problémem a nejlepší by bylo ji zrušit. Kam nás dovedl "dlouhodobý pozitivní program" našich "zavedených, demokratických "stan vidíme sami. K téměř 5 bilionovému dluhu. Na něm se ovšem výrazně podepsaly všechny ty "zavedené a demokratické" politické strany. Jediné tři programy politických subjektů v ČR, které ukazují cestu, jak ven z tohoto zapáchajícího rybníku v ČR jsou programy ANO 2011, SPD a Realistů. Ostatní zde máme již bez větší změny od roku 1993, ale nikam nevedou Pouze nás směrují na cestu zpět.

Re: Okamura pracuje se strachem lidí

Na čem staví Ano ? Pouze na negativní náladě. Zkuste si odmyslet to negativní a vyjmenujte 3 věci, které se po revoluci tady povedly a co tady udělá Ano ? A pak zkuste domyslet, jak na to a s jakými stranami. Také jsem pracoval v Senátu, již před panem Okamurou. Vím, o čem mluvím a nenechám se tak lehce ovlivňovat propagandou a rádo by zaručenými zprávami. Přeji úspěch Česku ve volbách, podobný jako v Německu.

Re: Okamura pracuje se strachem lidí

Věc, která se po listopadu 1989 povedla je jen jedna. Bylo dosaženo vyšší míry svobody než za socialismu. Ať přemýšlím jak přemýšlím, nic jiného mne nenapadá. Jediné totiž, co může výrazně zlepšit život občanů je zákon o obecném referendu, změna volebního systému na většinový obecně, Nese to sebou nutnost vypracování zcela nové ústavy. Takové, jejíž články jsou naprosto jednoznačné a které není třeba jakkoliv vykládat. Nezaplevelovat ústavu články, které pouze konstatují jisté skutečnosti a články, které očividně lžou jako např. čl. 2 odst.1. Pokud toto nebude nastoupeno, nebude ani nastoupena cesta ke skutečné zastupitelské (parlamentní) demokracii. Ve skzutečně demokratické společnosti musí mít občané ve svých rukou nástroj, pomocí něhož budou moci přímo prosazovat svou většinovou vůli. Politické strany a hnutí musí mít pouze poradní roli, nikoliv moc. Moc musí bát v rukou občanů a k tomu nestačí jeden článek v ústavě, který je navíc nepravdivý. Já také přeji ČR úspěch ve volbách, p

Re: Okamura pracuje se strachem lidí

pouze si jej představuji zcala jinak. Tak, že občanská hnutí zvítězí s co největším ziskem poslaneckých míst a na druhé straně zásadní propad politických stran, které za posledních 24 let naprosto jasně prokázaly, že řídit stát neumí a tudíž nemohou. Jedinou politickou stranou, která by podle mne měla být účastna v poslanecké sněmovně jsou Realisté. Zásadně a viditelně by měly propadnout (nejlépe zmizet z PS) ODS, ČSSD, TOP 09, KSČM a KDUČSL.

Tohle přiznání muselo hodně bolet.

Však už taky Kalousek s Fialou a Sobotkou kují pikle, jak ho nepustit k volbám. Lidovci je dokonce fyzicky napadli v televizní debatě.

šance

Moje volební filosofie je taková, že velké strany typu ČSSD, ODS, Lidovců, TOP09 už vládly v minulých letech a předvedly co umí a neumí, jak plní předvolební sliby, co nechaly rozkrást.Jen naivní člověk může doufat, že předvedou něco lepšího.

Takže by měly dostat šanci jiné strany, ať ukáží jak to udělají lépe. Proto držím palce Realistům s Robejškem, SPD s Okamurou a ANO s Babišem - mají solidní programy i kandidáty. Ať dostanou co nejvíce hlasů do uren.

Doufam, ze uspeje

Neni uplne vylouceno, ze dostane muj hlas.

Okamura nesílí,

Okamura je pouze vidět a slyšet. Mluví jednoznačně a srozumitelně, nepoužívá politicky korektní vyjádření k věcem obecným. Říká jen to, co občané chtějí slyšet a ne to, co říkají lídři politických stran ev. pražští anarchisté. Proto má důvěru mnoha lidí a proto se občanské hnutí SPD probojuje do poslanecké sněmovny. Jakkoliv s politilogy obvykle zásadně nesouhlasím, poněvadž ve svém myšlení zastydli někde v první třetině minulého století, zde musím uznat, že mají svůj díl pravdy.

Populista?

Takže pokud je populistou ten, kdo osloví 8% voličů, jak pojmenovat toho, kdo by oslovil třeba 20% voličů ?

Čím jsou ti, kteří slibují světový mír, pomoc hladovějícím a migrantům, prosazování ekologických zájmů a boj proti nenávisti?

Re: Populista?

Pojem "populista" používají nesprávně zejména novináři, politici politických stran a politologové. Význam tohoto pojmu je jim zcela cizí a matou tak jen hlupáky. Podívá-li se kdokoliv do slovníku cizích slov na vnitřní význam pojmu "populismus", uvidí, že populistické jsou všecny politické strany a hnutí a populistickými jsou naprosto všichni politici bez jediné výjimky.

Okamura - produkt proislámského bruselismu.

Okamura - produkt pomatených sluníčkářů a análistů bruselské byrokracie - hlavně z ČSSD, TOP-09 a Zelených.

Na rozdíl od populistických socanů-dacanů

jje tenhle moravský šógun aspoň sympatický a tím i populární...