Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 13.9.2017 21:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Cena másla !

Cena másla je již tak vysoká, že od teď již nebudeme moci říci, že ten, či onen politik " MÁ MÁSLO NA HLAVĚ " !

Sláváááá!

U nás mají máslo. jeden druh. V českém řetězci CBA. Tradiční máslo, 200 gramů, cena 66,90 !!!

Přeceda máslové lobby se spletl.

Znalec promluvil.

České ceny jsou ovšem stále nízké v porovnání s německými. V tamních řetězcích prodávají čtvrt kila másla v přepočtu až za 60 korun.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/evropska-maslova-krize-cena-by-se-mela-ustalit-okolo-43-korun-ple-/tema.aspx?c=A170908_023800_pozice-tema_lube#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Re: Znalec promluvil.

Nemáte pravdu. Ono totiž nestačí číst hloupé odkazy, ale zajet se tam podívat. V Německu a zejména v Polsku je máslo mnohem levnější a to nemluvím o akcích. Je sice také drahé, ale levnější než u nás.

Krizi vyvolalo několik faktorů?

Ty hlavní faktory však uvedeny nejsou. To, co je zde uvedeno (vysoká poptávka v Číně, , nízká tučnost mléka) jsou faktory pouze zástupné, ikdyž, musím uznat, že existují. Ceny žene nahoru především nenažranost zpracovatelů mléka a obchodníků, kteří si účtují mnohdy i 100 a více % marži. Producenti mléka z toho nemají téměř nic. Ceny žene nahoru také přitroublost prodejných novinářů, kteří vždy předem straší lidi zdražováním všeho možného (zde másla) Vyvolávají totiž mezilidmi paniku a ovčané následně houfně nakupují předražené máslo. Jde o to, že náklady zpracovatelů a obchodníků téměř nerostou, roste jen jejich nezasloužený zisk. Jde také o to, že hlupáci slyší na podobné žvásty těm, které tvrdí, že vajíčko je dražší proto, že stupla cena ropy o 1 Kč na barel. Lidé mají ve svých rukou velmi účinnou zbraň, která nežádoucímu růstu může zamezit. Předražené zboží nekupovat. Je pravdou, že u některých potravin toto nefunguje (chléb,sůl, cukr, ev i brambory) U másla by to však fungovalo ste

Re: Krizi vyvolalo několik faktorů?

stewjně jako před pár lety, kdy obchodníci také prudce zvýšili cenu másla. Lidé je přestali kupovat a obchody během měsíce máslo zlevnily na téměř původní cenu. Jde o to, že lidé (pokud chtějí) bez másla vydrží dlouhou dobu. Obchodníci a zpracovatelé bez jeho prodeje nikoliv.

Re: Krizi vyvolalo několik faktorů?

Vaše rada nekupovat je racionální. Vždy to tak dělám, čas ukáže jestli šlo o bublinu, nebo realitu. OK

Re: Krizi vyvolalo několik faktorů?

Bohužel je nás, takových, málo.Většina lidí se nechá zblbnout novináři a následně se účastní paniky. Jde o to, že máslo lze ve většině případů nahradit např. vepřovým sádlem, které je navíc zdravější.

Re: Krizi vyvolalo několik faktorů?

Problém je v tom, že ostatní výrobci tuků si taky hned přisadí a konečný výsledek bude stejně nová, vyšší cenová hladina.

Cena by se měla ustálit kolem 43 Kč???

Tak tedy, cena se ustálí tam, kam ji doženou zpracovatelé a obchodníci a kam ji až pustí spotřebitelé. Pokud se spotřebitelé budou chovat jako dosud, ustálit se může i na 70Kč. Jde totiž o to, že naši lidé se stále ještě nechají vyprovokovat novináři a televizními moderátory, kteří vždy s předstihem věští všelijaká zdražení. Lidé následně ve své hlouposti navštěvují obchody a skupují předražené zboží, místo toho, aby je nekupovali a donutili tak obchodníky ke zlevnění. Zde opět platí, že každý dělá jen to, co je mu dovoleno. Dokonce to vypadá, že novináři a moderátoři jsou podplaceni obchodníky, aby paniku vyvolávali. Já osobně jsem si koupil máslo naposledy v prosinci loňského roku, ještě za 25 Kč. Jak je vidět, nezemřel jsem a žiji i bez másla. Jsou přece i jiné živočišné tuky, které lze namazat na krajíc chleba.. Kdyby se takto chovali všichni, je již dávno cena másla na 29-30 Kč.

pěkný článek

Díky paní Krupkové a panu Kopáčkovi. Konečně pěkný článek, který vysvětluje objektivně problematiku kolem másla. Ani nezvyšuje hysterii nakupujících jako jiná média, aby měly řetězce důvod cenu másla dále zvyšovat.

Co máte porád s tím máslem?

V naší sámošce českého řetezce BALA máslo už asi 10 dní nemají žádné, a přežili jsme.