Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 18.9.2017 9:50
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Macron zklamal všechny.

Po ňoumopresidentovi Hollandovi čekala Francie nového De Gaulla. Místo toho se objevil Macron s vlastní dominou za zády.

co je na tom divného?

Jen by mě zajímalo, proč ho Theresa May pozvala do Downing Street 10

ještě jako jednoho z kandidátů na prezidenta. To bylo velmi divné.

Co je na tom divného? Kdyby volby mohly cokoliv rozhodnout, už dávno by je zakázali. Karty se rozdávají přeci jindy a jinde, než u voleb. No a občas se někdo dopustí přehmatu a prozradí to nechtěně nějakou aktivitou nebo prokecnutím.

Článek plný protimluvů a nejasností

1) V článku se píše o "černoších" jakožto obyvatelích bývalých francouzských kolonií, a zároveň o Alžírsku... Francie neměla kolonie jen v "černé Africe" a Alžířané jsou běloši. Ne že by na tom věcně záleželo, ale fakta mají sedět.

2) Hlavním problémem Afriky je kolonialismus? Proč je toto tvrzení (které není ničím jiným než tvrzením) představeno jako předpoklad, který není třeba dokazovat? Opravdu nemá Afrika jiné zásadní problémy, jejichž kořenem není kolonialismus?

3) Na jednu stranu se tu vytýká Macronovi, že nechce "Marshallův plán" pro Afriku, protože lít peníze do nestabilní oblasti znamená vyhazovat je oknem, a na druhou stranu se mu vytýká, že dotacemi léčí pouze symptomy... Protimluv.

4) Neznamená rozdat mango vojákům mnohem demokratičtější gesto, než kdyby palácoví kuchaři uvařili marmeládu pro potřeby prezidentského sídla?!

5) Jedno jediné slůvko "civilizační" naprosto mění vše, co Macron dělá a říká?

Re: Článek plný protimluvů a nejasností

A konečně 7)

Macron si dovolil říct, že hlavní výzva pro Afriku je "civilizační" a údajně se tím zařadil po bok imperialistických kolonizátorů... Promiňte, ale pokud se někde bez umrtvení obřezávají 12leté dívky, aby nebyly v pokušení podvádět svého manžela, pokud se kamenují ženy kvůli pouhému podezření z nevěry, pokud jsou homosexuálové posílání na 20 let do vězení, pokud se lidem usekávají ruce, protože pak nebudou moci házet do uren volební lístky, pokud se drogami a vymýváním mozku vyrábějí vojáci a kati z 10letých kluků, pak výzva pro takovou oblast JE především civilizační...!

Macron je takový líbivý Trudeau

Macron zblbnul nejen Afričany v Africe, ale i bělochy doma. Prostě mu naletěli. Jen by mě zajímalo, proč ho Theresa May pozvala do Downing Street 10 ještě jako jednoho z kandidátů na prezidenta. To bylo velmi divné.