Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 10.9.2017 11:58
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Dejte úkol bankéři

ve věci řešení zabezpečení na stáří ...a vymyslí bankovní produkt - penzijní fondy! Penzijní fondy do kterých si musí všichni povinně spořit na stáří. Tohle jsme jako občané byli nuceni dnes a denně poslouchat od dob I. Bezděkovy komise, přes Poradní expertní sbor (PES), až po částečnou, protože naštěstí nepovinnou důchodovou pseudo reformu prosazenou nejlepším ministrem financí chemikem Kalouskem. Proč pseudo reformu? Protože správně provedená důchodová reforma musí řešit demografický problém! Pokud Vás to zajímá, tak stačí zadat do vyhledavače název článku: "Komplexní řešení demografického problému". Článek vyšel v časopisu Demografie.

Jen smrt je jistá

Kdo si šetřil na stáří, přišel při měně o vše, výměnky padly, zbyl sociální důchod 90 korun. Koloběh dějin má svá nepsaná pravidla. Kdo povinně odváděl 40 let státu, je nyní obviňován, že si peníze neukládal. A pod Hradem jsou plné paláce bankéřů a ekonomů.

Re: Jen smrt je jistá

Samozřejmě, že máte pravdu. Moje babička, po zrušení prvorepublikových penzijních fondů komunisty, dostávala závratnou penzi, 130 Kčs. A že stát by nesáhl na střádalům na úspory, pche, naposledy jsme to viděli u ministra Kalouska, který chtěl zpětně odebrat finanční příspěvek státu pro stavebko a část financí z rozpočtu na průběžné financování penzí ve prospěch pochybné penzijní reformy, a to za souhlasného mručení ODS. Socani by zase nejraději vše rozdali právě těm, kteří do systému nic neodvádějí. Také rozkrádání, ale není na to tak vidět. Nezapomeňme, koho budeme letos volit.

Re: Jen smrt je jistá

Můj pradědeček od konce 1WW přišel o úspory na stáří 4x. Ten proces nezačal v roce 1948.

Pár poznámek

Není pravda, že by Češi obecně nemysleli na stáří. Ti, kdo na to mají, využívají celého portfolia možností, tedy od investic do drahých kovů nebo starožitností, nemovitostí, vzdělání až po životní a penzijní pojištění, příp. investic do cenných papírů. Lidé zvažují zhodnocení investice, míru rizika a likviditu. Bohužel, dost lidí přežívá nebo žije na dluh, s kterým tak významně pracují právě bankovní domy. Střádal je nezajímá, ale potenciální dlužník je pro ně terno. Důvody jsou sice z hlediska banky logické, avšak k morálnímu chování to má daleko. Pokud budou bankéři lhát a na klienty chystat finanční pastě, pak jim lidé těžko uvěří.

Z třetinových platů při 110% němec. cenách?

Jak ? Perpetum mobile ještě nikdo nevynalezl a navíc, během pěti let končí hotovost a podle poslušnosti odměňovaní lidé budou bez šance, stačí jeden nepohodlný názor a máte vynulované konto, dokonalé otroctví ...