Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 10.9.2017 12:57
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Sociální dárky od státu,

jako je třeba rodičovská dovolená, nebo údajné daňové bonusy či dokonce sociální dávky pro PRACUJÍCÍ rodiče vychovávající děti(!), mají za úkol jen zastřít skutečnou sociální politiku státu. Ta je od 1. 1. 1993 zaměřena v daňové oblasti proti rodinám s dětmi pracujících rodičů! Nové daňové a sociální zákonodárství převzaté z EU a platící u nás od 1. 1. 1993, připravilo rodiče o 3/4 peněz určených do té doby na krytí nákladů výchovy dětí v rodinách (pokles z 50 % na12,5 %). Češi na to reagovali stejně jako za Husáka, jen v opačném gardu. Za Husáka stoupla porodnost za tři roky o třicet tři tisíc dětí ročně, za Klause klesla v letech 1994 - 1996 o třicet a půl tisíce dětí ročně ...a začali jsme hromadně vymírat (koeficient plodnosti 1,2 dítěte/ženu v r. 1996). Aktuálně se dá vyčíslit skutečná, tj. asociální politika státu v nadměrném zdanění platů rodičů ve výši 45 384,- Kč ročně u rodin se dvěma dětmi. U rodin se třemi dětmi dělá nadměrné zdanění 61 176,- Kč ročně.

Zdravý rozum zatím vítězí

a stejně to k ničemu nevede.

co dítě

Nějak se mi ve všech těch úvahách ztrácí zájem dítěte. Už profesor Matějček mě na přednáškách přesvědčil, že malinké dítě potřebuje matku a tu fixaci vidím také u malinkých dětí kolem sebe. Vedl boj v socialismu, nyní v současném režimu jeho prapor nikdo nezvedá, ideologie různých -ismů má přednost před zdravým rozumem i potřebami dětí.

Re: co dítě

Dite tu nikoho, krome rodicu, nezajima. Stat zajima, aby zena sla co nejdiv makat a platit dane. Ideologisti potrebuji prosadit ty sve zvracenosti.

Re: co dítě

Mám obavy, že si tu budeme sice hezky notovat, ale za provázky tahají jiní a ti mají úplně jiné noty, popírající přírodní princip protikladů. Dobře nám tak.

Čeští muži na rodičovskou nechodí většinou proto, že

a) pořád ještě se nenaučili kojit

b) matky jejich děti je nenechají doma s dětmi, protože si ti chtějí užít samy a někdo je přece živit musí.

Re: Čeští muži na rodičovskou nechodí většinou proto, že

c) je to neprirozene

d) zeny nejsou dobytek, takze jejich cena na trhu prace je naprosto irelevantni argument.