Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 18
  • Poslední: 29.8.2017 14:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Ani Babiš ani Sobotka , ale Okamura

To je jediné řešení. Okamura je již léta zcela konzistentní. Druhý takový politik v republice není.

Re: Ani Babiš ani Sobotka , ale Okamura

Pane Cermane, nechci Vám brát iluze, ale mí přátelé co ho znají ještě z dob kdy dělal průvodce na něj mají zcela odlišný názor. I ten původní Úsvit vypadal jako podnikatelský projekt. Takže slova jsou jen slova a zavřel pusu, zavřel krám.

To chcete za premiéra neschopného blba, co

umí jen nastřádat na byt z příspěvků na dopravu? Jednoho už máme. Nevidím, že bychom si pomohli, jen rozhazuje naše peníze a slibuje a slibuje. Ostatně ani manželka už s ním nežije a co teprve děti?

Babiš vcelku slušný chalan

Ale vždyť je to opravdu slušný chalan, který nezneužívá nikdy nic:

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/nasi-klekli-na-tu-fau-prerov-babis-na-nahravce-mluvi-o-chemicce-kterou-znicila-financni-sprava-36243?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Ano, jeví se to jako podvod

ale v souladu s našimi zákony. Takže ve výsledku nic proti ničemu. Jsem zvědav na jaký zákon to naši policejní packalové přilepí.

Re: Ano, jeví se to jako podvod

Podle jejich žádosti poslanecké sněmovně k vydání Babiše a Faltýnka k vyšetřování jde o porušení § 212 a § 260 zákona č. 40/2009 sb. Tedy zákona, který v době spáchání tohoto činu neplatil. V předešlém zákoně tyto paragrafy nebyly obsaženy. Zdá se tedy, že jde opět o diletantismus nejhrubšího zrna.

Re: Ano, jeví se to jako podvod

Nejde o obecný, ale o dotační podvod. Tedy o čin, který v době kdy se stal, nebyl trestným činem.

Je Capi hnizdo farma?

Babis postavil pro svoji rodinu z dotacnich penez zabavny park a pro ANO klubovnu. Vse luxusni nevkus. I v Rusku maji oligarchove dace, ktere postavili z nakradenych penez. Protoze nase republika neni pravni stat, policie a justice bojuji proti vetrnym mlynum. Narod musi byt spokojen. Uz dnes je na co nadavat.

Re: Je Capi hnizdo farma?

Tak treba takovy Palas z CSSD uz svuj penzio na severu mopravy davno ma a nikoho to cele roky nezajima. Tipnul bych si, ze kdyby se o to nekdo zajimal, bude to podobny pribeh. Protoze ono tam neni moc co koho zajimat. klasicke zlodejny se delaly davno, dnes je to vsechno legalni, posvecene zakony a statem, priklepnute uredniky. tezko za to vinit babise. Stejne jako tezko vinit lidi, kteri meli informace a styky, ze je po revoluci proste vyuzili. Byli by blbi, kdyby to neudelali. Tak to holt byva.

Zoufalí socani

Je na bíledni, že tato kauza stojí na hliněných nohách. Ze všech dopodud známých informqcí vyplývá, že se jedná o zoufalý pokus starých politických struktur ovlivnit před volbami veřejné mínění. Svědčí o tom hlavně energie a publicita, která je kvůli 50mil. případu věnována oproti daleko závažnějším kauzám co do výše škody.

Po volbách to všechno nakonec vyšumí

do ztracena jako s Nečasem...nebo Rathem...

Re: Po volbách to všechno nakonec vyšumí

To jenom dokazuje jasnou věc. Nešlo o trestný čin. Ten je sice dnes trestný, pokud jej pachatel spáchal, ale v době, kdy se údajně stal trestným nebyl. Nelze jej tedy dnes soudit podle zákona, který v době ev. spáchání tohoto činu neplatil. A ono těch špinavostí, vycházejících z "volné soutěže politických stran" podle čl.5 ústavy bylo více než uvádíte.

A co teprve případ Parkanová?

Takže jestli policie a naše soudy budou pracovat tak dlouho, tak oba stihnou ještě alespoň dvě volební období.

Uz jenom ta skutecnost

z jakou presnosti se piplaji s Ptacim hnizdem a eventuelni skodou 49 997 443,36 korun je podezrela. S OKD ci Mosteckou uhelnou kde se vyparily desitky miliard bylo vubec za tezko odpovedet na dopis svycarskym vysetrovatelum, natos pak vest uspesne vlastni vysetrovani

Re: Uz jenom ta skutecnost

Ano, je něco smradlavého ve státě nikoliv Dánském. Tím něčímje článek 5 ústavy, který nahradil úspěšně čl. 4 ústavy minulé.

Jak to vidím já.

Celá tato t.zv. cauza je velice podivná a opravdu v sobě nese zásadní prvky účelového postupu policie. Troufám si tvrdit, že za celou totuto šaškárnou není policie, ale někdo jiný, kdo nechce být jmenován. Policejní vyšetřování neprobíhá na základě běžného trestního oznámení, ale a n o n y m n í h o udání. To za prvé. Za druhé, paragrafy "dotační podvod" a "poškozování finančních zájmů Evropské unie" nebyly podle tehdy platného zákona až do konce roku 2008 vůbec obsahem tohoto zákona. Nemohly tedy ani být porušeny. Transakce s akciemi, převody společností tedy byly v té době legální a navíc běžné. Jde o to, že není-li něco zákonem zakázáno, je to obecně povoleno. Opravdu by mne zajímalo, který diletant konkrétně ono anonymní udání podal a nebo za jeho podáním přinejmenším stojí. Nabízí se hned několik jmen a to zejména z TOP 09 a ČSSD. Za třetí, proč se policie vůbec zabývá anonymními udáními? To zcela nechápu. Anonymní udání je totiž něco tak neuvěřitelně podlého, že by mělo být ihned po

Re: Jak to vidím já.

podání na policii skartováno a zničeno. Po listopadu 1989 jsem si myslel, že takováto anonymní udání již nikdy nebudou u nás brána v potaz, poněvadž jsme nastopupili cestu k právnímu státu. Asi jsem se mýlil. Neuvědomil jsem si totiž, že u nás existuje něco, co pojmenovává čl. 5 ústavy jako "volnou soutěž politických stran". Volnou soutěž, která je doopravdy volná a při níž jre dovoleno vše vč. podpásových úderů, špinění, podezírání a jiných hnusů. Situace dnes již došla tak daleko, že by pro pány Babiše a Faltýnka bylo nejlepší, kdyby byli vydáni k vyšetřování, aby mohla být prokázána jejich vina či nevina před doufám že nezávislým soudem. Do doby, kdy v této věci rozhodne soud je nutno na oba pány pohlížet jako na nevinné a podle toho i konat. Jde o to, že presumpce neviny platí pro každého

Re: Jak to vidím já.

občana a tedy i pro politika. V případě, že by soud nakonec oba viny

zprostil, je nutno toho, kdo celou tuto hnusnou kauzu vyvolal tvrdě

potrestat a to nezávisle na tom zda má či nemá nějakou imunitu.Pokud

tomu tak nebude potom již zcela ztratím víru v to, že žiji v právním

státě. Že naopak žiji ve státě, ve kterém je dovolena každá špinavost a

to zvláště pokud se jí dopouštějí ti politici, kteří jsou chráněni

poslaneckou imunitou.