Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 15.8.2017 23:29
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Dvě poznámky

Jednotlivosti by v článku mohly být akceptovány, až na to, že celkově to nejde dohromady.

Například pravice prý vyhrála studenou válku. Dobře. Tak proč vymírá?

A druhá věc - opravdu komická je zmínka o státní vlajce při fotbalovém utkání. Ráčil se někdy autor podívat na jména třeba těch "německých" hráčů, když už nebudu upozorňovat třeba na barvu kůže? (O francouzském týmu není třeba mluvit.) Ale to není výčitka, to je konečně přiblížení se normálnímu stavu. To znamená třeba Brazílii, kde odjakživa hráli hráči všech odstínů, a nikomu to nevadilo.

(A mají tam nejkrásnější holky, kdežto v tom rasově vyšlechtěném Německu ... no, možná to je důvod, proč vymírají.)

Re: Dvě poznámky

Nevymírá pravice. Vymírá pracující obyvatelstvo! Tři důvody vymírání. 1) Nadměrné zdanění rodin od 1.ledna 1993. K uvedenému datu kleslo daňové zohlednění nákladů na výchovu dětí o 3/4 (z 50 % na 12,5 %). V letech 1994 - 96 klesla plodnost o 0,5 dítěte/ženu. Jen v roce 2016 bylo nadměrné zdanění rodin ve výši 50 miliard korun, tj. 50 000 Kč na rodinu se 2 dětma. 2) Důsledkem nadměrného zdanění je vyplácení sociálních dávek rodinám a automatický propad rodin s platem rodičů v mediánu od druhého dítěte do sociální sítě. Výsledkem je z pohledu společnosti deklasování rodin pracujících rodičů na úroveň rodin sociálně vyloučených, tj. na tzv. socky! 3) Díky hrubé účetní chybě je vypočítávána výše důchodů jen s přihlédnutím k celkové výši hrubé mzdy a započítané době pojištění:

- bez ohledu na skutečný způsob financování starobních důchodů,

- bez ohledu na skutečný vklad jednotlivých klientů ČSSZ!

Ve výsledku se jedná o tunelování výnosů z vkladů rodičů do výchovy dětí bezdětným

Re: Dvě poznámky II

Ve výsledku se jedná o tunelování dividend z investic rodičů do výchovy dětí bezdětnými důchodci!

V současné době praktikovaná zásluhovost, posuzovaná pouze na základě pracovní aktivity, vynáší bezdětným důchodcům 500 % vkladu!!! Rodiče jednoho dítěte obdrží jako důchodci téměř trojnásobek vkladu, 278 %. Výživu důchodců bezdětných a rodičů jednoho dítěte ve velkém rozsahu ( v roce 2016 bylo odkloněno 37 miliard korun) a ke své škodě sponzorují ti, kteří vychovali tři a více dětí v rodině! Píšu o daních a důchodech z I. důchodového pilíře, tj. jde o pracující populaci!

Takto pojatý státní důchodový systém přímo stimuluje nízkou porodnost, tj. propad demografické křivky.

Re: Dvě poznámky III

Německo je zářným příkladem. Tam započali budování vyspělého sociálního státu a díky tomu cestu do zapomnění důchodovou reformou v r. 1957. Ta umožnila bezdětným stavět zabezpečení svého stáří na dětech cizích lidí. U zrodu byl samozřejmě německý kancléř! V 50. letech vyřkl Konrád Adenauer, když z moci kancléře zavrhl přestavbu sociálního systému ve prospěch rodičů, legendární větu: „Děcka budou mít přece lidi vždycky“! K tomu se postupně přidalo také nadměrné zdanění platů rodičů a s tím ruku v ruce výplata sociálních dávek. Němci od r. 1957 přišli ne méně než o 17 000 000 novorozenců, kteří se nenarodily do vyrovnané populační bilance! Už aspoň částečně chápete kancléřku A. Merkelovou?

Příručka pro nevládní neziskové organizace je nyní dostupná

https://cz.usembassy.gov/cs/prirucka-pro-nevladni-neziskove-organizace-je-nyni-dostupna-v-cestine/

Autore,

Afroameričanka nebo černoška?

Sám jste politickou korektností těžce postižen, ach jo...

Zvláštní je, proč si Němci myslí, že svoji vinu

smažou zrovna podporou muslimů, se kterými za druhé světové války aktivně spolupracovali na likvidaci židů?

Re: Zvláštní je, proč si Němci myslí, že svoji vinu

No, máte pravdu, ale! Mnoho jiných muslimů zase pomáhalo židům (známé jsou případy diplomatů, např. v Portugalsku), a mnoho muslimů bojovalo v řadách Spojenců proti nacistům. To jen pro pořádek. Mnoho křesťanů se zase velice aktivně podílelo na holokaustu. To jen kvůli vaší poněkud deformované optice.