Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 17
  • Poslední: 1.8.2017 20:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Rozumný příspěvek

Je vždycky povzbudivé narazit v internetových diskusích na někoho, kdo při tom v prvé řadě myslí, je dostatečně poučný a ještě to umí napsat :-)

Politika je pružná,

francouzský král se například občas spojoval s tureckým sultánem proti císaři, islám neislám.

Islám není náboženství, ale komplexní totalitní ideologie.

Spousta filozofických keců, ale to hlavní chybí. Islám je nesnášenlivá, krutá diktatura uvízlá v krvavém starověku, která náboženství používá jako úočnou zbraň. S cílem pomocí násilí ovládnout celý svět.

Ano, značná část muslimského občanstva je ve víře vlažná, ovšen jen do okamžiku, kdy se dostaví nějaký ten fanatik a připomene, že vlažný výkon víry je tím nejhorším hříchem, trestaným smrtí. A pak už to jede.

A v tom je ten problém. Islám prostě do civilizovaného, tedy demokratického světa, křesťanské Evopy zvlášť, nepatří. To co předvádí dnešní EU rádoby intelektuální elity je sebevraždou demokraticko-křesťanské Evropy, tedy snad s výjimkou Ruska.

Re: Islám není náboženství, ale komplexní totalitní ideologie.

I kdybyste k tomu jako Chruščov mlátil botičkou do pultíku, chybějící argumenty nenahradíte. Používáte stejné věty, jako Islámský stát, jako byste byl jeho náhončí. Nikdo jiný, než islamisté a islamofobové totiž nevykládají islám takto, v podstatě doslova stejně. Je asi miliarda muslimů, kteří to vidí s menšími či většími rozdíly jinak. Dědictví islámu je hluboko součástí evropské kultury a civilizace, od matematiky, chemie, astronomie lékařství až po překlady antických děl zpět do evropských jazyků ... Ale to byste musel chtít vidět u věcí i druhou stránku, což evidentně není váš případ.

A jestli se vám stýská po jiném příkladu komplexní totalitní ideologie, čtěte Stefana Zweiga: Svědomí proti násilí, o Castelliově zápase s Kalvínem, letos to vyšlo znovu. Taky součást demokractikého světa, křesťanské Evropy zvlášť, jak píšete.

sekularizace v praxi.

Jeden z mých kamarádů pracoval na kontrakt jako pozorovatel OSN v žhavých oblastech celého světa. Tak od něj převzatá zkušenost z Kosova.

V zásadě původně sekulární kosovská společnost, které k samostatnosti výrazně ekonomicky, ale i vojensky pomohly salafismus vyznávající státy se dostala po vítězství nad Srby do situace, kdy dosazení zahraniční islámští duchovní obcházeli místní hospody a bezostyšně kosovské Albánce nutily místo hospod navštěvovat mešitu postavenou tam za peníze těch fanatiků.

Re: sekularizace v praxi.

Mluvíme o jednom případu, který nelze generalizovat na miliardu lidí v 50 státech světa. Ale platí, a je nutno se ptát, jak vznikl. V Sarajevu bylo na hřbitově do půlkruhu 6 smutečních síní různých náboženství ... a jak se to celé dostalo do tohoto stavu. Samo sebou nikoliv, někdo tomu rozbití Balkánu pomohl (hlavně Němci), někdo to stále zdálky podporuje, jak píšete (Saúdi zejména). Pak ale nejde primárně o problém islámu, ale o to, že někdo v něm podporuje ty extremistické proudy (ty jsou ale v každém náboženství). Primární problém je tedy jinde, a je třeba se na něj zaměřit, a ne se nechat svést lákavým sice, a mediálně vděčným, avšak falešným směrem. K tomu je ten článek výtečnou pomůckou.

Re: sekularizace v praxi.

Mezi námi, on ani ten článek když ho pozorně čtu tu sekularizaci nevidí tak úplně růžově.

PS. Celý život jsem se snažil nepodlehnout žádné formě vylučování jedněch proti druhým. Dost mne však šokovala právě arabská čtvrť Marseille, kde i nakoupit v blbým kiosku byl problém. Prostě mně odstrčily, tečka.

Nebo pořad v na ČT kdy si Karel Burián na téma islám pozval řadu diskutujících, včetně představitele muslimů v Čechách. Z hodinové diskuze jsem si odnesl krátký závěr toho co posluchačům ten zástupce muslimů sdělil. "Když si demokraticky naše náboženství zvolíte za své, my vám tu demokracii rychle zatrhneme.

Re: sekularizace v praxi.

Rád bych té sekularizaci islámu věřil, jenž to asi římští patriciové o křesťanech mysleli také.

Re: Islám není náboženství, ale komplexní totalitní ideologie.

Druhou stránku vidím i vnímám, včetně oné stopy islámu v evropské civilizaci, kdy islám na rozdíl od středověkého křesťanství uchoval a Evropě předal antickou filozofii a vědění. Ale pak je tu dnešní realita, kdy jsou po staletí poklidné a nenásilné islámské komunity nuceny islámskými fanatiky, financovanými z ropy, se radikalizovat. A bohužel když se tohle v islámu rozjede, jako že se rozjelo, není jiné cesty než islám z Evropy vypudit. Tedy má-li Evropa zůstat demokratická a anticko-židovsko-křesťanská. Ono stačí, že na třetině Evropy je sice křesťanské, ale islámem mentálně načuchlé Rusko.

O co islamistum jde.

Cilem islamistu je islamska Evropa. Proto vyuzivaji kazdou prilezitost, aby se o islamu mluvilo. Jde jim o to, aby si Kristi na islam zvykli. Proto s vekym nakladem rozdavaji manipulovany koran na ulici. I dzihad je upozorneni:S nami musite pocitat. Nejdrive zacnou s bohapustym terorem, po case s tim prestanou a vyvolaji dojem, ze iIslam neni tak strasny.Takove drze vystupovani si nedovoluje zadna jina cirkev. Jen v zemich, kde se o nabozenstvi zasadne nemluvi je klid. Tam tato taktika nefunguje. Takovou zemi je napriklad Svycarsko.

Výtečný článek

Díky za něj, je třeba rozbíjet hloupé stereotypy, skutečnost je mnohem složitější - a není tak beznadějná, pokud se nenecháme vlákat do "střetu civilizací". Nic takového není nutno, jde totiž o agresi necivilizovaných proti civilizovaným, která probíhá v každé společnosti. V USA to je vidět v přímém přenosu, aniž by ta dělící čára byla nějaká jednoznačná...

Re: Výtečný článek

Naprostý souhlas

nemůže

islám má totiž jenom jeden problém - islám!

pracuje pro banku Rothschild !!!

a pan nam bude vysvetlovat jak zaclenovat muslimy do nasi evropske spolecnosti. Proc jako? Touzi tady nekdo po urcitem slozeni obyvatelstva, ktere bude promichano dle vzoru - kazdy pes jina ves. Mozna i jina kocka, nebot klasicka rodina muz, zena, dite, se straci do pozadi. Nejaka identita toho ci onoho naroda vymizi. Turek je po 50 ti letech v Nemecku porad Turek. Takze my tady v Evrope promichani se vsemi narody uz nebudeme nemci polaci holandani... Tam v zemich puvodu ovsem budou stale jen turci, lybijci ci cerni africane. Proste vyhlidky jako hrom. Co tohle ma znamenat?

Re: pracuje pro banku Rothschild !!!

Umíte si představit, jak muslim oblékne při mobilizaci českou uniformu a půjde bojovat za novou vlast ? Bude skládat přísahu ? Bude bojovat proti jiným muslimům- cizincům ?

Re: pracuje pro banku Rothschild !!!

Prave o to tady jde. A nemusi to byt ten pripad nejvysi- mobilizace. Tady jde o spoustu jinych drobnych problemu ktere resi puvodni obyvatelstvo prave proto, ze povazuje to kde zije za svoji vlast. Ekologie, zachovani a ochrana krajiny a jine. Pochybuji, ze nejakeho africana bude zajimat zabirani zemedelske pudy vystavbou skladovych hall. Proste tahle "mis-mas" spolecnost nebude mit zadne spolecne koreny a bude lehce ovladatelna prave takovymi ruznymi Rothschildy nebo Rockefellery se kterymi autor clanku spolupracuje, ci odebira svuj chleb vezdejsi.

Re: pracuje pro banku Rothschild !!!

Už pro ní nepracuje, to jen na okraj.

Vaše otázka je zcela mimo historickou zkušenost!!! Víte, kolik muslimů bojovalo v IIww třeba za Francii, nebo v britské armádě? Bezpochyby i v americké. Bez přísahy to šlo asi těžko. Ruští muslimové zcela nepochybně podléhají branné povinnosti (nemluvím o zakavkazských republikách).

Vaše otázka je nebezpečně návodná, nedávno ji opravdu nesmírně hloupě zmínil Petr Sak, zněla stejně a týkala se židů. Vzpomeňte však na Kulkovy knížky o Židech v československé armádě na východě i na západě!! Ostatně v SSSR bylo Hrdiny SSSR židů procentuálně mnohem více, než by odpovídalo složení obyvatelstva.

Nadto ve středověku, konkrétně ve Španělsku a Francii, bojovali nejen křesťané proti muslimům, ale i křesťané mezi sebou, a najímali si muslimské oddíly, které pak bojovaly v jejich dresu - proti jiným muslimům a křesťanům, kteří byli zase v jiných službách.

Nejde tedy o představivost, ale o historická fakta!!!