Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 20
  • Poslední: 30.7.2017 10:08
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Je třeba opustit stereoptypní myšlenky typu, cituji:

"migranti mají vyšší porodnost než původní obyvatelé", nebo "Evropa je díky prosperitě pro obyvatele chudých zemí ekonomicky přitažlivá". Za prvé u Evropanů z tzv. sociálně vyspělých zemí je nízká porodnost vyvolána pouhými dvěma faktory. Nadměrným zdaněním rodin a jejich následnou společenskou degradací zaviněnou vyplácením sociálních dávek. Nelze dále tolerovat jev, kdy stát sebere na daních rodičům 35 % mzdy a uvrhne je automaticky již při dvou dětech do sociální sítě. Stát dnes okrádá rodinu se dvěma dětma nadměrným zdaněním o 50 000 Kč ročně. Makroekonomický údaj je v r. 2017 u nadměrného zdanění rodin ve výši 47 miliard korun. Další, tentokrát nepřímou brzdou porodnosti pracujícího obyvatelstva je fakt, že nemusíme vychovat děti, protože se nám na důchod složí z odvodu sociálního pojištění úplně cizí děti, které jsme nevychovali. Sečteno a podtrženo, výsledkem je schodek v porodnosti pracující populace 40 300 novorozenců jen za rok 2016. Proto není problém, pouhou úpravou daní a

Re: Je třeba opustit stereoptypní myšlenky typu, cituji:

Proto není problém, pouhou úpravou daní a sociálního zabezpečení, do tří let a 9 měsíců dosáhnout plodnosti žen na potřebné úrovni 2,1 novorozence/ženu. Za druhé, Evropa je pro migranty z chudých zemí přitažlivá především díky štědrým sociálním systémům, jak vidíme ve Švédsku či v Německu. Bohužel systémům štědrým pro tzv. sociálně vyloučené a migranty. Pro rodiny s dětmi pracujících rodičů jsou tzv. vyspělé země EU naopak sociálním peklem, viz audit vyspělého sociálního státu: slideplayer.cz/slide/2825793/

oj...

3,9 % jsou "téměř každý dvacátý"? Pak se nelze divit, že se humanitně vzdělaným technici a přírodovědci smějí, když jim to takto usnadňují.

Pane Chloubo díky

Pane Chloubo díky jste ojedinělý humanitní intelektuál, který se nebojí podívat pravdě do očí. Dík. A vy ostatní co ho kritizujete, zkuste se vžít do jeho role. Kolik z vás v 69 podepsalo, že jste proti sovětské invazi a šli jste k lopatě hrdinové. Tak se hlaste Zimo a další.

Stačí opět málo.

Ale svým způsobem nutnou odvahu.Prostě ISLÁM JE NEŽÁDOUCÍ IDEOLOGIE DLE ZÁKONA O HNUTÍCH ATD. POTLAČUJÍCÍCH LIDSKÉ SVOBODY A MYŠLENÍ.Do evropských států(společnosti) se nehodí svou nesmyslnou násilností.Nebo podřezávání neposlušných dcer,milujících jinověrce,kamenování(házením šutrů) po ženách a dívkách oblékajících se dle evropského způsobu,ořezávání ohanbí dětem,obzvláště dívkám(!),vyhrožováním ,,fatvou" alias smrtí všem,co by odstoupili od islámu,to prý není násilí,ale jen projevem ,,mírumilovných" zvyklostí,slučitelných s demokratickým právem!Který trouba tomu věří?

Tento text obsahuje řadu lží a zamlčení

Tento text, i když správně pojmenovává některé problémy, v podstatě říká, že se nedá nic dělat nebo vyslovuje zbožná přání, která se nemohou nikdy uskutečnit. V některých bodech pak vyloženě lže.

Proč není možná militarizace schengenských hranic? Pro EU s jejími penězi a potenciálem to nemůže být žádný problém. Stačilo by půl roku režimu, kdy by se všechna plavidla bez milosti vracela tam odkud připlula a pašeráci lidí by zkrachovali. V tom okamžiku by i vlády Libye a dalších zemí začaly slyšet na koncept záchytných center na jejich území financovaných z EU, kde by se zjistili skuteční političtí a váleční uprchlíci. Těch by odhadem bylo tak 10% současného počtu.

Autor tvrdí, že "křesťanství samo o sobě neobsahuje o nic více tolerance než ostatní světová náboženství". To je naprostá lež, neboť dnešní křesťanství vychází z Nového zákona, kde žádná nenávist není, naopak prosazuje lásku k bližnímu. Ani buddhismus nebo šintoismus nehlásá nenávist k jinověrcům jako islám. Dávat za příklad malý

Re: Tento text obsahuje řadu lží a zamlčení

...Ázerbajdžán, ještě k tomu zparchantělý sovětským režimem je opravdu mimo mísu.

Dále popisuje současný stav jako něco náhodného, vzniklého mimo Evropu nebo z nějaké nekompetence. Naopak tento stav je součástí dlouhodobého plánu evropských levičáckých elit na likvidaci identity evropských národů.

No, je třeba

opustit mýtus, že islám je stejné náboženství jako křesťanství!

10%

Nelegalni migrace porad pokracuje a asi ji nema nikdo zajem ukoncit. Zacleni se tak max. 10% slimaku. EVROPA ZA PAR LET TVRDE NARAZI.

Re: 10%

Je třeba si položit otázku, proč není zájem na ukončení migrace. Odpověď je, že se jedná o plán evropských levičáckých elit na "naředění" evropských národů, zbavení je identity a vytvoření nevzdělané na státu závislé ovladatelné masy. Tím si neokomunisté, kteří EU vládnou vytvoří elektorát k zajištěni trvalé nadvlády v Evropě a velké firmy, se kterými jsou socani jedna ruka, budou mít masu levné pracovní síly.

Militarizace evropských hranic vs. zavedení státních hranic?

..."Úplné „zmražení“ by tedy vyžadovalo militarizaci evropských hranic a nejspíše znamenalo humanitární katastrofu, neboť migranti by museli být vraceni do často nestabilních oblastí. .... Jediným efektivním řešením proto zůstává zrušení Schengenu a znovuzavedení státních hranic."

Jak se tato dvě řešení liší? Zdá se mi, že v prvním případě by docházelo k (nepřípustnému) vracení do země původu, kdežto v druhém - kam? Evropa by žila na účet Řecka, Itálie a dalších nárazníkových států?

(Mimochodem - vnější hranice EU je téměř 2x delší než rovník, sama námořní hranice přes 60tis. km)...

Re: Militarizace evropských hranic vs. zavedení státních hranic?

Tak pokud jde o námořní hranici, tak celková délka pobřeží Austrálie je 35 876 km a dalších 23 859 km představuje délka pobřeží australských ostrovů. A taky si to umějí ohlídat. A je jich jen necelých 25 milionů, tzn. 2,5x více, než Čechů.

Otázka

Kolipak členů české společnosti je asi tak nezačleněných?

Já to vidím tak

"není důvod si myslet, že hidžáb (zakrývá pouze vlasy) je neslučitelný s hladkým průběhem vyučování. Připomeňme, že v pražské kauze jde o hidžáb.

.

Ovšem pokud budeme chtít stejná práva pro všechny a to zřejmě evropaská kultura chce, tak potom musí respektovat to, aby si kterýkoliv žák mohl ve škole nechat na hlavě cokoliv, co uzná za vhodné.

Neboť poku nějaká vyhláška nebo zákon povolí pouze ty šátky (klidně pro všechny), tak to bude zase jen ústupek islámu a to nebude mít se stejnými právy pro všechny nic společného.

Článek je sice zajímavý, leč poměrně naivní

problém není v západní, již tak multikulturní společnosti, jako spíše především v převážně náboženské monokultuře migrantů, kteří atakují Evropu. Autor musí myšlenku tohoto článku vštěpovat především přicházivším po statisících do Evropy, násilným fanatickým multikulturalistům, kteří si svým konáním řeší zastydlé sociopotíže, na půdě OSN, převaděčským mafiím, neZISKOVÝM organizacím, kterým plynou z migračního toku nemalé finanční prostředky a zemím, kterým by vyhovoval hospodářsky významný pokles EU. Zde to skutečně nemá cenu, snažit se musíte na jižním břehu středozemního moře a u výše jmenovaných.

Východisko?

Jeden moudrý muž nedávno řekl, že kdo chce do budoucnosti zachránit Evropu, musí zachránit Afriku! A já dodávám, že to bude zatraceně drahé!

Re: Východisko?

Evropa musí naučit Afriku, jak se zachrání sama!

Re: Východisko?

Afrika musí chtít zachránit sama sebe.

Východisko?

Jeden moudrý muž nedávno řekl , že kdo chce v budoucnosti zachránit Evropu, musi zachránit Afriku! A já dodávám, že to bude zatraceně drahé!

Re: Východisko?

Výchdiskem by bylo vyhladit populaci severní Afriky a Arabského poloostrova.