Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 16.7.2017 9:44
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Problém není zdaleka na straně Čechů

půjčujících si týden před výplatou. Problém je na straně MINISTERSTVA FINANCÍ ČR ! Chválím Vás pane redaktore za větu, cituji: "Čtvrtina klientů si půjčuje na úhradu nákladů spojených se začátkem školního roku, platbu kroužků nebo táborů pro děti". Právě zde, v rodinách pracujících rodičů vychovávajících děti, je onen příslovečný zakopaný pes. Ministerstvo financí v letošním roce schválilo daňový odpočet nákladů na výchovu dětí v horentní výši 13 404 Kč u prvního dítěte, 19 404 Kč u druhého a 24 204 Kč u třetího. Přitom ČSÚ vykazuje průměrné náklady na výchovu jednoho dítěte ve výši 79 992 Kč ročně v rodině s 1 - 3 dětmi a mzdou rodičů v mediánu! Pokud zohledním výši daňového odpočtu na výchovu dětí v rodině ve výši 50 %, jak tomu bylo do roku 1992, pak dostanu následující výsledek pro rodinu se dvěma dětmi: (13 404 + 19 404) - (2 x 39 996) = - 47 184. Výsledek 47 184 Kč je aktuální nadměrné zdanění rodiny pracujících rodičů se dvěma dětmi! U rodiny se třemi dětmi je nadměrné zdanění

Re: Problém není zdaleka na straně Čechů

U rodiny se třemi dětmi je nadměrné zdanění ve výši 62 976 Kč. Pak není žádným překvapením, že rodiny zaměstnanců vykazují v rodinách se třemi dětmi 12x vyšší pravděpodobnost finančního bankrotu než stejné rodiny bez dětí! Tady máte vyčíslenou onu velkou podporu státu rodinám s dětmi ...která se ve skutečnosti týká výhradně rodin s dětmi nepracujících rodičů.

Exekuce jsou regulátorem

Jen exekuce jsou schopny vrátit mnoho lidí do normálu, kdy se jejich hmotné nároky dostanou do souladu s příjmy. Někdy ten návrat do reálu způsobí jen pohled na to, jak exekutor odnáší věci pořízené na dluh z bytu nebo změna stavu z majitele domu na nájemníka.

Stát by měl do tohoto procesu přizpůsobení nároků realitě příjmů vstupovat jen v případě, že náhlá a nenadálá skutečnost zabrání možnosti, aby se člověk sám mohl o sebe postarat. Jinak ne! Nevím, kde vzala myšlenka, že člověk odpovědný k sobě a své rodině, má mít přibližně stejnou životní úroveň, jako člověk neodpovědný, ale je to špatně! Když hlad naučil Dalibora hrát na housle, jak praví pověst, tak by zcela jistě hlad naučil nepřizpůsobivého se přizpůsobit.

Re: Exekuce jsou regulátorem

Proboha ty jsi ale hlupák, to se jen tak nevidí.

Na popis, jak PRACUJÍCÍMU člověku týden před výplatou nestačí peníze na základní nutné výdaje jako je bydlení, jídlo a zdravotní péče, může jen CENZORED reagovat jako ty.

Dokud bude prodavačka, sanitárka a podobné profese brát od 12000 hrubého a jídlo, energie atd. tu budou stát stejně jako v Německu, kde je minimální plat 40 000,-Kč, můžou být odpovědní jak chtějí a svoje hmotné nároky prostě nedostanou do souladu s příjmy, leda by tito pracující měli bydlet pod mostem a krmit se u popelnic.