Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 18.7.2017 17:20
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Znepokojující je klimatický alarmismus

pana Ištvana Léka.

Neexistuje jediný důkaz toho, že jsou klimatické změny způsobeny člověkem - to by dělali ultralevicoví Zelení jiný cambus.

Voice of Wisdom, představovaný Donaldem Trumpem, zazněl za pět minut dvanáct. Díky, Donalde!

(Jenom aby nám no kurňa neodpráskli ...)

Výplod vymytého mozku

Bože, to jsou kydy... Člověče, musíš něco umět, něco znát a pak můžeš posuzovat a psát články. Jenom věřit a ohánět se jedničkou z malé násobilky nestačí!!!!

....

(Západo-) evropská civilizace, včetně Austrálie a Nového Zélandu, se dokáže chovat dost udržitelně.Nebo spíš chovala někdy od 50. do 80. let 20. století, než odeslala všechny výroby do nízkonákladových zemí. Naproti tomu zbytek světa se nekontrolovatelně množí a zničil všechny mnohé zdroje.

Pozitivní vývoj v západní Evropě koreluje s odklonem od náboženství, naproti tomu nastolení udržitelného populačního vývoje ve zbytku světa komplikuje vesměs právě náboženství.

Až se výroby vrátí, což se stane, až se mzdy vyrovnají (směrem dolů :-(), bude se Evropa chovat zas rozumně. Respektive, nebude zatížena tím, že kdosi jiný za ní pracuje bez kontroly - rozumem.

Re: ....

Váš optimizmu nesdílím, při dlouhodobé neschopnost Evropy dosáhnout populačně alespoň holé reprodukce nemá "civilizace bílého muže" žádnou perspektivu.

Re: ....

Evropa se chová v souladu s přírodními zákony. I snížení evropské populace k tomu patří. Je zajímavé pozorovat, že dekadentní část populace neplodí děti a to jen dobře. Aspoň se sníží počet neproduktivní části Evropanů. Snížení počtu obyvatel sníží nároky na využívání přírodních zdrojů, nebude nutno stavět další energetické zdroje, nebude potřeba tolik potravin a tak se velká část pozemků vrátí k původnímu účelu, k zajištění potravin pro zvěř a k zadržování vody.

Průšvihem jsou nápady na doplňování úbytku Evropanů migrací příslušníky jiných civilizací. Místo toho, aby se nechala Afrika být a nechaly se tam působit přírodní zákony, které nedovolí přemnožení a počet tamních obyvatel se bude redukovat tak, jak se reguloval po tisíciletí, začali západní dekadenti po nesmyslných t.zv. "humanitárních" pomocích, jejichž výsledkem jsou jen války a ztráta schopnosti tamních obyvatel se uživit, dokonce Afričany exportovat. Umělý zásah do vývoje populace v Africe, je náš největší průšvih, ne zabe

Re: ....

Váš druhý odstavec neguje ten první. Přesto natalita v Evropě 1,5 na ženu není nic racionálního, ale pro naše potomky katastrofa. Okolní kmeny nás utlučou čepicemi. Také si občas říkám, že to tak asi má být.

PS. I v tom stále válčícím Afghánistánu se počet obyvatel zvýšil od 1970 z 12 na 33 mil.

Souhlas s článkem

Dovolím si tvrdit, že proces odtržení člověka od přírody začal v okamžiku, kdy náboženství povýšilo člověka nad všechno ostatní. V průběhu několika tisíciletí jsme dospěli k současnému stavu, kdy už nedokážeme bez dalšího znásilňování přírody existovat. Pokus o sebenápravu je sice žádaný, ale nejspíše nereálný. Doporučuji seznámit se s dílem John Michaela Greera