Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 18
  • Poslední: 1.8.2017 12:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Příkladná demagogie

Kdo souhlasí s nějakým ze "zavrženíhodných" bodů, připisovaných JAKO CELEK proklínané "politické korektnosti", je hozen do onoho smolného sudu a zavržen. Co mají však dělat ti, co o problémech něco opravdu znají (nejen, že o jejich existenci vědí), kteří souhlasí tu s jednou, tu s druhou stranou? Řekl bych, že takových je většina. Dělící rovina, naznačená článkem, je umělá a demagogická. Příklad: "Islamismus nemá nic společného s islámem". Jsem religionista, autoritativně tvrdím, že islám má s islamismem společného asi tolik, jako křesťanství s inkvizicí. Chce-li se někdo přesvědčit o tom, že mezi křesťany jsou i lidé válkychtiví, ať si vzpomene na křížové výpravy, od středověku až po neocony. Chce-li se někdo přesvědčit, že mezi muslimy jsou i lidé mírumilovní, ať čte Abuelaishovu knihu "Nebudu nenávidět", nebo dole uvedený odkaz na mírový pochod muslimů.

1***

No, začalo to s Frankfurtskou školou, ze které to přetáhli do USA a tam se to rozjelo po univerzitách.. A odtamtud se to šíří zpět na Evropu..

Pane Duhane

Skvěle napsáno, pod to se podepisuji.

?

Občas teda pěkně kecáte... "Člověk může libovolně měnit sexuální identitu." - Ne, to nikdo netvrdí. Ani od žádného "neomarxisty" jsem to neslyšel. Můžeme debatovat, jestli se to nepřehání se státní podporou menšinovým akcím (jako pravičák jsem proti jakýmkoliv státním podporám), ale to, jak tady manipulujete, už prostě přeháníte zase do opačného směru.

Nemáte pravdu..

Mé dítě si o pohlaví rozhodne samo, tvrdí rodič. Kanadské úřady souhlasí - http://zpravy.idnes.cz/kanada-pohlavi-transgender-dite-dn3-/zahranicni.aspx?c=A170704_081059_zahranicni_aha

Co vlastně politici obhajují?

Evidentně neobhajitelné, zejména když má převážná většina muslimů prokazatelně jasný cíl!

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/mirovy-pochod-muslimu-prilakal-mene-lidi-nez-se-cekalo_434748.html

Vynikající článek!

Tento text by se měl co nejvíce rozšiřovat. Je zcela korektní a při tom naprosto přesně odhaluje podstatu zrůdnosti toho, pro co vžilo označení "politicko korektní vystupování a mluva".

Je mi jasné, že příznivci tradiční levice protestují, že absurdnosti typu gender rovnováha, společenské zvýhodńování homosexuálů a transsexuálů, relativizování mužské a ženské role ve společnosti a odmítání role tradiční rodiny jako základu společnosti, je označováno jako levicový projev. Ale New Left je něco odlišného a s tradiční levicí se shodne jen ve snaze budovat stát na bázi sociální spravedlnosti. New Left k tomu přidala nadstavbu, což jsou zrůdnosti, které dnes rozkládají základy naší civilizace, tedy vše, co s naší civilizace vytvořilo vůdčí světovou civilizaci jak ve vědě a technice, v respektu individuálních svobod a vysokém stupni tolerance názorové rozdílnosti. New Left se stále víc a víc projevuje stejná forma totality jako byl pozdní komunismus (u nás v době normalizace) a raný it

Re: Vynikající článek!

V podstatě se ve snaze ovládat společnost podle svého ani tak moc neliší od IS!

Bravo, skvěle napsané!

To se divím, že to tu nechali. Tohle si myslí 99 procent populace, jen většina médií to vidí jinak a stále nám vymývá mozky v souladu s doktrínou Bruselu.

Re: Bravo, skvěle napsané!

Bruselská doktrína není příčinou, ale důsledkem vítězství Nové levice v Evropě. Politické elity ovládající EU tvoří většinou ti, které u nás nazýváme osmašedesátníky. (Merkelová je produkt komunistické FDJ, na to nesmíme zapomínat) Nebýt drtivé porážky politických seskupení, které se vytvořily po rozpadu OF kolem levicových chartistů, zejména Dientsbiera, či Šabaty a kdyby projevy New Left v Sociální demokracii nebyly zpočátku tlumeny tehdejším předsedou Horákem a respektovanou osobností Baťekem, možná bychom byli v zajetí ideologie New Left už v devadesátých letech a byli místo rebelem, spíše tahounem evropské integrace a miláčci Bruselu.

Chiliasmus 21 století

Politická korektnost je chiliasmus 21 století. Modleme se aby jeho vyznavači nedopadli jako v době husitské.

pěkné

Jen mi nedá, abych nepochválil autora za pěkný článek...

Re: pěkné

souhlas

Re: pěkné

Souhlas, pěkný článek.

Tak nejen Peter, ale i Andrej. To se ti Duhanové

pěkně v Česku zabydleli a všichni v médiích. Taťka jim umetl cestičku.

Re: Tak nejen Peter, ale i Andrej. To se ti Duhanové

myslíte, že taťka Peter píše za Andreje tak výborné články? A co teprve, až další Andrej (Babiš) bude českým premiérem? Jen jestli nemají ti Slováci zdravější krev :-)))

Jak to vidím já?

Politická korektnost = otevřená lež. Viz všech 18 příkladů v článku uvedených je nepokrytou lží. Podle mne to nemá nic společného ani s levicí, ani s pravicí. Politická korektnost je projevem obecných de bilů, politicky nezařaditelných.

Re: Jak to vidím já?

Zde nejde o doktrínu tradiční levice, ale o mnohem nebezpečnější neobolševické rakovinové bujení, které metastazuje do všech částí organismu - společnosti viz http://casopisargument.cz/2017/01/12/multikulturalismus-jako-politicke-nabozenstvi/

Vše ostatní jsou pouze sekundární události, které zrůdná politická korektnost vytváří!