Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 19.6.2017 10:37
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Kořeny problémů sociální demokracie i dalších stran

nejsou principiálně v korupci a kariérizmu politiků, ale, pro mnohé možná překvapivě, ve společenském pohledu na dítě! Pochybení sociologů v 80. letech min. století při redefinici sociálního kapitálu bylo tragickou chybou. Chybou, která se negativně promítla i do aktivit ekonomie v sociální oblasti. Tato chyba sociologů doslova odstrčila dítě z místa společensky plně uznávaného subjektu. Z dítěte se díky sociologům stal pouhý objekt sociální péče. Lze to doložit současnou sociální politikou státu.

Dítě je dnes cílovým objektem sociálních dávek, místo aby bylo subjektem chápaným jako investice pro budoucnost. Investice hodná řádného daňového odečtu rodiči vynaložených nákladů. Opět lze tvrzení doložit daňovou politikou státu vůči dítěti vychovávanému v ekonomicky aktivní rodině. Do 31. 12. 1992 stát zohlednil v průměru 50% nákladů na výchovu dítěte v rodině, v následujících 20 letech již jen 15 % +- 2 %.

Právě zde si sociologové ve své neschopnosti pojmenovat, definovat a řešit sociáln

Re: Kořeny problémů sociální demokracie i dalších stran

Právě zde si sociologové ve své neschopnosti pojmenovat, definovat a řešit sociální problémy zahrávají s dítětem a tím také s budoucností sociálního státu. V setrvání sociologie v dosavadní pasivní úloze při tvorbě sociálních reforem se skrývá nebezpečí zániku sociálního státu. V neposlední řadě se jedná také o nebezpečí zániku sociálně orientovaných politických stran. Stát s chybějícím sociálním systémem žádné sociology ani sociálně orientované politiky nepotřebuje.

Sociální demokracii vyschlo

podhoubí, z něhož mohla kdysi čerpat smysl své existence. Zmizel utlačovaný revolučně naladěný dělník, který chtěl změnu a tím pádem byl ochoten naslouchat vábení sirén o nové, lepší společnosti.

Sociální demokracie přešla k vymáhání benefitů pro zaměstnance, kteří mají život dávno zajištěný a v podstatě se mají jako prasata v žitě. Ale vždy bude existovat závist a touha po pohodlí - jenže jaké vznešené myšlenky z toho můžou vzejít?

Slabší?

Strana, která hájí slabší ve společnosti? Kdo jsou to ti slabší? Nejsou to náhodou jinak řečeno ti línější? Podle mne ano. Každý člověk je totiž podle mne tvorem silným, jinak by nemohl dosáhnout stupně, který zaujímá nyní. Tedy ČSSD je stranou lenochů a nebo lidí z těch lenochů žijících či lenochy volených. A o tom to je.

Re: Slabší?

aha, takže 90letá babička s mizerným důchodem je všehovšudy líná, protože kdyby byla pracovitá, tak žádnou ochranu (ve smyslu slušného důchodu) nepotřebuje. Hm. A matka od tří dětí, kterou nikde nevezmou do práce, si také ochranu nezaslouží, protože kdyby byla silná, tak - no, uškrtí děti? nebo máte jiný návrh, jak by měla projevit svou sílu? a člověk z malé vísky, který je vděčný za práci za minimální mzdu, je také líný slaboch?

truchlivý pláč

Ano, hodinu jsem neutišitelně plakal. Ovšem ne nad osudem ČSSD, ale nad úrovní článku Ištvána Léka, majetku Andreje Babiše.

Levice nejenom u nás zakrněla

tím,že se bafuňáři socialistických stran nepotkali s realitou života těch, o kterých před volbami žvaní, že dělají politiku pro ně. Ve Francii se socialisté stávají marginální stranou, socialisty v Německu ani Schulz nedovede k vítězství a u nás jsou ve svých názorech, pomineme-li exoty jako je Semelová, i komunisté jako levice modernější než ČSSD. Sobotka, který o reálném životě neví vůbec nic, neb se s ním nikdy nesetkal, Marksová, která žije od mládí "ve vatě" pohodlného života , se stará víc o nepřizpůsobivé a feminismus, než o život zaměstnanců a teorii předpotopního socialismu, který praktikuje pochytila od svých rodičů, ale ani vystudovaný marxistický filozof Zaorálek české socialisty nezachrání, protože život"podhradí" nikdy nepoznal a jen žvaní o něčem, o čem neví vůbec nic..

A definitivně ČSSD položí, když budou muset splatit své dluhy!

Re: Levice nejenom u nás zakrněla

Obecně nemizí jen levice. Mizí i pravice a další, politiky a novináři vymyšlené kategorie rozdělování lidí. Mizí rozdíl mezi dosud zavedenými ideologiemi, lépe řečeno lidé se přestali o tyto ideologie zajímat. Ohánět se v dnešní době cca 200 let starými politickými dogmaty je trapné a neúčinné. Prostě a jednoduše politické strany hrají poslední dějství své existence. Občané totiž vůbec netouží být rozdělováni podle různých politických ideologií, které mají zastávat, ale hodlají se stále více stát skutečnými občany, občany, které nic nerozděluje, ale naopak sjednocuje. Občanství a ne politické ideologie. Také proto se lidé stále více upínají k občanským hnutím a odcházejí od politických stran. Politických stran, které se stále více jeví jako přežitek minulosti. Zde samozřejmě mlivím o politických stranách, které vládnou občanům, nikoliv o politických stranách jako spolcích občanů.

Re: Levice nejenom u nás zakrněla

Naprostý souhlas. Tak, jak se vyvíjí společnost a civilizace, zanikají překonané politické modely a schémata. Veškerá aktivita klasických politických stran se pak soustředí na udržení svého zkostnatélého politického modelu, místo toho aby pracovaly pro voliče. Žvaní a bojují mezi sebou. Ono jim ani nic jiného nezbývá, neboť nic jiného neumí. Tím však pouze urychlují svůj pád a zánik. Např. takový Zaorálek působí jako klaun, nikoliv jako volební lídr. Tyto volby 10-12%, příští volby pod 5%.

Copak dělník

gender a MC, PC je dnes důležitější. Dokonce i dělnickou akademii přejmenovali.

Asi nečetli Baťův názor co je to dělník!

Re: Copak dělník

Sám pojem "dělník" u nás již ztratil svůj vnitřní význam. Dnes máme "operátory výroby".