Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 24
  • Poslední: 29.5.2017 20:02
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Znám dostatek praktikujících křesťanů

které rozhodně není možné označit za fašisty, nebo xenofoby, kteří rozhodně nesouhlasí s přístupem hlavy církve (jinak ekvivalentu politické strany) k migrační politice Evropy! A to nejsou v případě reálně hrozící islamizace Evropy tou nejohroženější skupinou (jinověrci), tou nejohroženější skupinou jsou totiž ateisté (bezvěrci), ale tato skupina obyvatelstva, ani jejich budoucnost Halíka ani papeže stejně naprosto nezajímá! Vlastně je tato skupina pro politickou stranu s názvem církev stejně ohrožující, jako je ohrožující pro muslimy.

Česká Pozice se opičí...

Časopis TIME měl svého času na titulní straně fotografii tu Hitlera, jindy zase Stalina.

Rozhovor s arogantním nadutým vlastizrádcem a vítačem muslimských násilníků a vrahů tedy toleruji - ale silně s tímto krokem nesouhlasím.

Zlý záměr nebo nevědomost ???

Silové pole ve světě (tudíž i v ČR) je ale v přesně opačné konfiguraci než tvrdí prof. Halík !!! Plutokraté ovládají nejen G7, ale postupně i malé národní vlády. Co je cílem? Aby se volení zástupci lidu stali jejich zástupci (mechanismem korupce a zastrašování). " Demokracie" svými institucionálními mimikry se snaží poněkud trapně dokazovat svou validitu. Rozhodovací pravomoc mají ale nevolení loutkoherci jimiž se volená "elita" nechává řídit. Bohužel k těmto řízeným krypto-politikům patřil i pan Havel. Primárně je nyní demokracie Evropy ohrožována velmi masivní silou jdoucí ze ZÁPADU (!!!), nikoli z východu.

O nějaké kultivovanosti ruského živlu nelze hovořit - to je fakt daný hist. vývojem. Problém je ale jinde. Rusko (stejně jako Orbán, Marie Le Pen a patrně i Zeman) si velmi jasně uvědomují, že démon Nového světového řádu (mluvil o něm v náznacích G. Busch jun. v roce 2000 - viz eseje Olivera Stonea) rozdrtí autonomii, svébytnost i politickou praxi jakékoli země do níž expanduje (

Re: Zlý záměr nebo nevědomost ???

jakékoli země do níž expanduje (prostřednictvím EU, NATO apod.). Nyní jsme (občané ČR) v situaci, kdy se musíme rozhodnout, jestli se přikloníme na stranu pohodlné konformity (viz Havel, Halík a jim podobní) s tím, že z našich dětí výhledově vyrostou poslušní bio-roboti, loajální občané nového Matrixu; NEBO !!!, zvolíme nevyšlapanou cestu ke svobodě s tím, že za námi budou stát prezidenti typu Duterte - Putin. Jsou to prezidenti, kteří z hlediska demokratické kultury vykazují značnou neohrabanost a možná i nepoužitelnost, ovšem disponují devizou vpravdě královskou: správným geopolitickým kompasem v hlavě. Nemá je však rád prof. Halík a to tak, že hodně. Proč asi? Nadpis mého příspěvku je i mou odpovědí. S pozdravem R. Z. (rolav.zi@gmail.com)

Halík se vtírá do politiky

Tohoto bezcharakterního flanďáka, který místo lásky kterou lživě hlásá, je plný nenávisti, by měl kardinál Duka už dávno vykopat z katolické církve, které tento gauner jen škodí. Měly by se objasnit cesty korupce, kterými se tento gauner dostal k Templetonově ceně. O jeho bláboly přece vůbec nikdo nestojí.

Kampak se to vtírá Kluzák?

Vy tu píšete o Haliíkově nenávisti - a při tom z Vás nenávist kape v každém druhém slově. Je dobře, když se lidé jako Vy demaskují, jen otevřou ústa ;-/

Re: Kampak se to vtírá Kluzák?

A je dobře když se demaskují blbečci jako tento Zajíc, jehož mozeček není schopen rozpoznat v Halíkových blábolech jejich nenávistnou a nebezpečnou podstatu. Takový Zajíc by jistě volil křivého flanďáka Halíka za prezidenta...

Jste velmi vzdělaný a citlivý člověk.

Naprosto s vámi souhlasím.

Pravdoláskař

Celý národ se těší až před ním budeš stát černopr..............

Dobře jste se charakterizoval:

Nactiutrhač.

To musel Halík část článku psát před zrcadlem,

tolik netolerance, možná i nenávisti a povýšenectví se hned tak nevidí. Zase na druhé straně to má své přednosti, taková persona v naší zemi nikdy nezíská moc pozornosti a jeho vliv se omezuje výhradně na těch pár tisíců pravdoláskařů. Naštěstí se něco takového, nafouklého nenávistí, objevilo v dnešní době, jinak bychom Halíky viděli v čele vymítačů ďábla smolou a sírou ......

Postavit se před zrdcadlo - to by Vám určitě pomohlo

Hned byste viděl člověka "nafouklého nenávistí".

A možná byste napsal něco uměřenějšího.

Takhle jen plodíte typickou protihavlovskou břečku. Na to je už málokdo zvědavý - zvlášť mezi mladými lidmi.

S ledascim z uvedeneho mohu souhlasit

Ale marna slava. Pan Halik neni duveryhodna osoba. Neni, jak si o sobe mysli, ani moralni ani intelektualni autoritou.

A Vy jste důvěryhodný?

Pro koho?

Myslím, že byste byl docela rád, kdybyste byl důvěryhodný aspoň pro tolik lidí, jako Tomáš Halík. :-)

Fuj

Falešný, zlý a prázný Halík. Z očí mu kouká akorát nenávist.

Nespletl jste si ho s někým?

Třeba se sebou ;-/

Re: Nespletl jste si ho s někým?

Blbečku Zajíci, jsi zřejmě pilný koupený propagátor gaunera Halíka, a ukazuješ veřejně svou slabonyslnost.

nikdy není pozdě

Prunere, nesnažte se "filozofovat". To Vám stejně nikdo, kdo čte Vaše příspěvky, neuvěří. A Tomáš Halík není ve skluzu. Ten pravý skluz pražského hradu nastal až v okamžiku zvolení (p)rezidenta zEmana.

Když tomu rozumíš

jako koza náklaďáku, tak to nečti...

pozdě

Ten úvodní odstavec měl pan Halík říkat už za prezidenta Havla, je ve skluzu.

Myslím, že prezident Zeman je pročeský a proevropský - oproti tomu lidé typu pana Halíka jsou globalisté, kteří svůj národ obětují "vyšším" zájmům, zastávají bruselský socialismus.

Re: pozdě

Ad Pruner: Souhlas, dobrý a racionální koment!

To jsou konce ....

Vy jste tedy dopadl, pane Venci.

Tleskáte Zemanovi za jeho proruskou krátkozrakou politiku.

Proberte se

Hulvátství, lži a posléze i kouř na Hradě za Václava Havla rozhodně doma nebyly. To dosvědčují lidé, kteří tam s Václavem Havlem byli v různých pozicích. Ale chápu, že lidi Vašeho typu je zbytečné o tom přesvědčovat, protože jste se nikdy s Václavem Havlem nepotkal, natož, abyste s ním něco prožilo, skoro nic jste od něj nepřečetl, ani nemáte svědectví od lidí, kteří s ním opravdu nějakou dobu prožili.

Daleko podstatnější je, že pro Vás Evropa nejspíš začíná v Rusku a končí na našich hranicích. Miloš Zeman se skutečně před nástupem prezidentského úřadu tvářil jako přesvědčený evropský federalista. Vzor pro nás viděl ve Švédsku. Tedy celkem standardní sociálnědemokratická vize.

Jenomže dneska je mu blíž Putin než celá sociální demokracie západní Evropy a rád proti ní podpoří kdejakého pravicového poděsa, který je protievropský.

Zeman se chce zdát "pročeským" - jenomže právě to, co vyvádí, je z hlediska strategického politika, která není vůbec v českém zájmu. Je totiž pravým opakem té politiky, k

Re: Proberte se

Když už blbečku Zajíci jsi Halíkem koupený, tak ho chval - nic ti to u lidí nepomůže, ale je neúnosné a trapné, když se takový blbeček ZAjíc naváží do prezidenta republiky. To uráží většinu tohoto národa a nakonec to vyvolá odpor a odvolení Kalouska a spol. z parlamentu. Tak dál, hllupý Zajíci !!