Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 35
  • Poslední: 30.5.2017 15:09
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Co dokáže lež ?

Snad by to chtělo pořad CO DOKÁŽE ČESKÁ TELEVIZE ! Dokument jako stvořený bývalou Zelenkovou ČST ! A co dodat k manželům Romancovovým snad Moravské přísloví - POTURČENEC HORŠÍ TURKA !

Bezpečnostní analytik Schneider

Každý příspěvek "bezpečnostního analytika" Jana Schneidera mne jen znovu a znovu utvrzuje v tom, že je to zcela neprůhledná figura. Docela by mne zajímalo, v jakých službách tento člověk stojí!

Re: Bezpečnostní analytik Schneider

A co Vy pane Fohl, jak průhledná figura jste Vy?

Re: Bezpečnostní analytik Schneider

Tady jde, milý pane, o to, že pan Jan Schneider pod nálepkou "bezpečnostní analytik" ohlupuje svými názory veřejnost! Jestli já jsem průhledná figura, je v této souvislosti zcela nepodstatné!

Mapy

Ten pořad televize jsem se zájem sledoval. Nechci tady polemizovat s článkem (propagandou) p. Schneidera. Jen poznamenávám z mého pohledu:

1) srovnání map v ruské televizi (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11238050887-co-dokaze-lez/416235100021001; 32:23) z 22. června 1941 a z 22. června 2016. To je síla a naprostá manipulace. V prvním případě (rok 1941) SSSR násilně OKUPOVAL východní část Polska (dodatek k paktu Molotov-Ribbentrop;

https://www.britannica.com/event/German-Soviet-Nonaggression-Pact;

mapy: https://msuweb.montclair.edu/~furrg/research/mlg09/m-rpact.html.

Za pozornost stojí označování na uvedených mapách těch, co ovládají: rok 1941 – hákový kříž proti SSSR, rok 2016 znak NATO proti označení Rusko. Víc není třeba komentovat.

2) pro mne je důležitá (sebe)reflexe minulosti těch, co v minulosti ovládali a dnes ovládají. Z toho mně jasně vyplývá, pod čím vlivem bych byl raději, pokud bych si mohl vybrat.

Re: Mapy

Pane Vávro, dovolím si oponovat. Pakt Molotov-Ribbentrop byl realizován v roce 1939 a ne jak píšete v roce 1941. Když si dáte tu práci, zjistíte kupodivu, že armáda SSSR se zastavila na hranicích, které Rusku byly vymezeny Versailleskou mírovou smlouvou z roku 1919. Polsku porušením této smlouvy získalo násilně území, které jí podle této zásadní smlouvy nemělo nikdy patřit. V roce 1939 pak o tohle území zase přišlo. Každý chvilku tahá pilku.

Re: Mapy

Tvrzení: "armáda SSSR se zastavila na hranicích, které Rusku byly vymezeny Versailleskou mírovou smlouvou z roku 1919." není už houpání, ale přímo veletoč, po té co nacistické Německo a SSSR do roku 1939/41 předvedly s "dodržováním" Versailleské "mírové" smlouvy a dalších smluv. Jak obě tehdejší velmoci vyrazily za územními lupy. Nacisté tomu říkali životní prostor, Sověti později bratrská pomoc.

Jen poznamenávám, že tím rokem 1941 jsem myslel utajené dodatky k M-R paktu, které se právě týkaly územních zájmů/sféry vlivu, a pokud vím, tak tam o Versailleskou "mírovou" smlouvu nešlo.

Re: Mapy

Pane Vávro, na mapu jste se asi nekoukal. Tak vám odkaz na jednu posílám.

http://geacron.com/home-en/

Re: Mapy

Pane Vávra podpisem mnichovských dohod se všechny ostatní smlouvy staly jen cárem papíru. Takže vyčítat jejich nedodržování v takové době je poněkud mimo dobovou realitu.

Re: Mapy

K tomu Polsku lze jen dodat, že těsně po " Mnichovu " okupovalo část našeho území a že od sedmileté války / za Marie Terezie/ vlastně neexistovalo !

Re: Mapy

Podle této logiky si nacistické Německo a SSSR dělilo neexistující stát. Území bránili nějací "pešmergové". Kupodivu déle než Francouzi své území.

Re: Mapy

Vaše ironie není na místě. Ani Československo neexistovalo, jenže imperiální ambice Polska silně přesahovaly jeho možnosti. Bez francouzských expedičních sborů by jeho hranice po 1WW vypadaly úplně jinak.

...

Moc to tady nesleduju, ale prijde mi, ze tak dva prispevky pod clankem je na CP dnes celkem dost...

Ta aktivita profashingtonskych botu je jasnym dukazem, ze Putin zije...

Z blbosti, nebo za cizí peníze

Po 38 letech, strávených v komunistickém režimu nepotřebuji žádné seznamy, ani vysvětlující TV pořady. Nicméně zmíněný TV pořad mi nepřipadal jako propaganda. Podle mého názoru z něj byla vidět snaha o objektivitu a věcnost. To, že existují proruské lživé weby (AC24, sputnik atd.) je neoddiskutovatelný fakt. Jejich "zásadní " zprávy totiž neověříte nikde jinde, než na webech jim podobných. Obrázky jsou často zfalšované, nebo úplně odjinud, než článek. Udivuje mě proto, že p.Schneider, snažící se (podle jeho slov) odolávat propagandě, toto ještě neví. Psát takovéto články se totiž dá buď jen z blbosti, nebo za cizí peníze.

Hele znalče

já jsem se nesetkal s ac24 a sputnik atd, asi web stránky. Vy asi je sledujete tak mi prosím sdělte,který jejich článek uvádí lživé info. Zkusím ty uvedené weby kouknout a uvidím co tam je. Jinak ten pořad na čt je přesně v vašim stylu, nic konkrétního, ale to za komančů bylo stejné. Je fakt, že komanči to měli snažší, nebyl internet, který by mohli rušit.

Re: Hele znalče

Na rozdíl od pana Víta jím jmenované weby jsem navštívil snad 3x. Zato ČT skoro denně a tam je propaganda nepřetržitě. Mají to v popisu práce. Jen jako příklad, při informování o konci 2WW.

1. Ostrava byla osvobozena. Chybělo kým a to tam zahynuly desítky tisíc našich a sovětských vojáků..

2. Plzeň osvobodili Američané, přitom Plzeň se osvobodila sama celkové ztráty Američanů v ČSR byly necelé dvě stovky.

Tohle už není zlovůle jednotlivých redaktorů, ale systémová práce na vymývání mozků.

Pane Schneiře, výborně jste popsal jednostrannou omezenost čt. Myslím si, že ta současná čt svou omezenou zabedněností trumfla komančskou čst. V kvantitě určitě a také reakce Vaších kritiků vám musí připomínat minulý režim. Jo čecháčky nezměníte

...

Tedy, ten pořad vůbec nebyl špatný, ale že na Lidovkách budu číst takový kremlobotický slint, to by mě vážně nenapadlo.

Překousla jsem i toho Jandu, i když se sevřenou pěstičkou... ;-)

Pane Schneidere, jste obětí ruské propagandy.

Měl by chodit kanálama

Scneidere, nelze vás brát vážně, když jste poskokem ruské propagandy.

http://www.vladimirhucin.cz/?q=node/587

http://forum24.cz/laureat-ceny-proruskych-webu-jan-schneider-nikde-zadne-ruske-agenty-nevidi-jak-by-mohl/

Kanálama ne, nechci vás potkat

Předvedl jste typickou propagandu, naprosto necivilizovanou. Už Římané prosazovali, aby byla slyšena druhá strana. Vy jste barbar. Musím vás tedy pokárat a doložit to, co byste asi nikdy neudělal:

http://forum24.cz/reakce-na-clanek-jan-schneider-se-ohradil-proti-clanku-o-ruskych-agentech/

Dehonestační kecy od osoby která nevidí

obrovskou ruskou dezinformační válku, kterou se mimochodem nijak netají ani sám Kreml.

Od člověka, který se ztotožňuje s tím, že neexistují žádné důkazy a ruském ovlivňování amerických voleb.

Jakou má asi váhu jeho názor?

0

Re: Dehonestační kecy od osoby která nevidí

Rád se seznámím s nějakými důkazy, které by obstály v soudním řízení, tedy nikoliv s pavlačovými žvásty, že "všichni vědí, že...". To je právě ta propaganda, které podléháte. Já se snažím jí odolávat několik desetiletí, troufám si říci, že o jejích mechanismech něco vím. Dejte na stůl svoji minulost, prokažte skutky, jak jste si vedl in puncto propagandy, a necháme čtenářům na porovnání a posouzení, jakou váhu má který názor.

Re: Dehonestační kecy od osoby která nevidí

Můžeš ukázat jediný důkaz, troubo Sýkoro??

Re: Dehonestační kecy od Sýkory

Když jste tak uvědomělé přesvědčen o své pravdě, že jsou důkazy o ruském ovlivňování voleb, byl byste váženej ekšperte uvést aspoň nějakej jedinej důkaz. Já jsem dosud také nikde nic nečet. Už se těším co si počtu

Zábavné čtení

Několikrát jsem se od roku 1977 na politické debaty chtěl dívat, nikdy jsem nevydržel déle než 5 minut, daleko veselejší jsou takovéto články,

Sleduje někdo tyhle pořady

které podle mne přesvědčují přesvědčené?

Pan Kundra informátor o dezinformátorech, co chválí antivaxxerku a homeopatku Elekovou?:http://mediahub.cz/tema-tydne/506844-proc-alternativni-medicina-vypina-novinarum-mozek

Váš ÄŤlánek je dĹŻkazem, Ĺľe ÄŚT pracuje dobĹTMe a odhaluje vás veĹTMejnosti. :)

Váš článek je důkazem, že ČT pracuje dobře a odhaluje vás veřejnosti. :)

Re:

Schneider se odhaluje i v serverech typu Parlamentní listy či jim příbuzné Nové republice. Tam to je teda počteníčko!!

Re:

Antonín Reček se odhaluje ve čtení zločinných servrů typu Aktuálně Cz a pod., samostatně maslet zřejmě nemůže.