Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 23.5.2017 16:45
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Nechme si ujet Evropskou federaci

Jana Machacka jsem povazoval za prumerne objektivniho novinare. Tento clanek je nazornou ukazkou novinarske manipulace. Vsimnete si, ze mimo Pavla Kohouta jsou to sami eurooptimiste. A ted moje vyhrada: Pokud se dostaneme do jadra EU ktere nenapadne smeruje k vytvoreni evropske federace bude o zasadnich otazkach rozhodovat europarlament zvoleny mimo jine 80 miliony nemeckych volicu a 10 miliony ceskych volicu. Takze je logicke se z Ceske republiky stane bezpravna provincie o jejimz osudu se bude rozhodovat v Bruselu a Berline. Jak si myslite, ze takovy parlament rozhodne napriklad o uprchlickych kvotach?

Re: Nechme si ujet Evropskou federaci

ČR bude evropská provincie, protože to lidé, jako jste vy, chtějí. Zásluhou neustálého národoveckého a komunistického rebelantnství a urážení Evropanů je znemožňováno českým zástupcům se v evropských orgánech prosadit. Přitom v EU zdaleka neexistuje takový útisk Čechů a takové bezpráví regionů jako v ČR, kde vše diktuje pár kluků v Praze.

Re: Nechme si ujet Evropskou federaci

Pokud v Bruselu budou vladnout moudre a spravedlive zadny narodovec je nebude kritizovat. Reknu par temat: Recko, Italie, migracni krize, terorismus, Ukrajina. Takhle vladne EU.

Přes 27 let doháníme západ a pořád jsme v zadu.

Asi někde děláme chybu. Ale s eurem to myslím nemá nic společného.

neberme euro

Myslím, že by ČR neměla být v té centralizovanější části EU. Ztráta práva tisknout si vlastní peníze znamená zásadní omezení státní

suverenity a v případě krize obrovské bezpečnostní riziko. ECB tiskne

spoustu ničím nekrytých eur.

Re: neberme euro

Ono stačí, že už naše bankovnictvi je loutkové divadlo na cizich špagátech. Kam "tečou" penízky _?

Nedovedu si představit,

jak jinak bychom mohli bez Německa fungovat. Český průmysl, který by vyráběl a dodával vyspělé finální výrobky téměř neexistuje. A o dodávkách investičních celků si můžeme nechat jen zdát. České banky nemáme a z praxe vím, že o poskytnutí většího úvěru rozhodují matky v zahraničí. Moc mě také rmoutí fatální úpadek řemeslné a technické úrovně našeho národa. Myslím, že jsme předurčeni k tomu, abychom hráli v Evropě druhé housle. O širším povědomí v ostatním světě ani nemluvě. Myslím, že by si to lidé u nás měli uvědomit.

Re: Nedovedu si představit,

Určitě je více zemí, kam můžeme dodávat zboží, orientovat se na jednoho odběratele přináší otrockou pozici v tomto vztahu. Je třeba se vrátit do Ruska a dalších východních trhů. Tam si nás vážili a neměli nás za zrovna ze stromu slezlé opice, jako žabožrouti a další. Jejich socialismus je stejně cesta do pekel, není o co stát.

Re: Nedovedu si představit,

Pane Macků, existuje mnoho zemí, kam dodáváme, ale bohužel jen jako subdodavatelé. Ovšemže jsou i u nás firmy, které vyrábějí prodejné finální výrobky, pár jich osobně znám, ale je jich žalostně málo. Je iluzí si myslet, že kdybychom si udrželi "reálný" socializmus, že by náš průmysl lépe prosperoval. Už v osmdesátých letech jsme měli značné problémy s odbytem a o naše "kvalitní" výrobky neměl zájem ani bratrský Sovětský svaz. Oni si už tehdy mohli vybírat, měli totiž čím platit, na rozdíl od nás. I já jsem si myslel, že příchod kapitalizmu tento úpadek zastaví. Byl jsem ovšem naivní, neuvědomoval jsem si, v jakém stavu se česká společnost nacházela po dlouhém budování socializmu a k jakým "hodnotám" západ směřuje.

Závislost podniku

Pořád se mluví o závislosti (nebo bytostné spjatosti nebo provázanosti) naší ekonomiky - jakoby všichni celou ekonomiku chtěli řídit či manipulovat. Důležitá je ale závislost konkrétních podniků a té si jistě všímají vlastníci těchto podniků. Tuto otázku by si měl klást každý podnikatel. Na čem je mé podnikání závislé?

Integrace raději ne

"...Reálně nám však hrozí, že zůstaneme na periferii, kde se čím dál více rozhodnutí, které se nás týkají, bude dělat bez naší přítomnosti."

To nám nehrozí, to se dnes běžně děje. Vstup do eurozóny a vyšší integrace by nebyla v principu špatná kdyby:

- V eurozóně nebyly státy typu Řecka na které se jen doplácí.

- Přes všechny řeči o partnerství, demokratickém rozhodování atd. nebyla EU podřízena diktátu Německa a Francie, jak jsme viděli v záležitosti uprchlických kvót.

- Je zde snaha "starých" členských států EU řešit své problémy na úkor nových. Viz různé regulace zejména na omezení konkurence a naopak vnucování norem, které zajišťují odbyt tamním výrobcům.

- Ve vedení EU a potažmo zejména Německa nebyly levičácko-zelené elity, toužící po neomezené vládě v Evropě a prosazující politiku zhoubnou pro evropské národy. Politickou korektností počínaje, přes drahé zelené nesmysly, podporu muslimské imigrace a nenávistným postojem vůči Izraeli konče.

Z toho plyne, že je naopak pro nás do bu

Re: Integrace raději ne

...do budoucnosti výhodné se od tzv. integrace pokud možno držet zpátky, protože až dojde ke krachu EU, budou škody menší.

Souhlasím. Ostatně pamatuji jeden koncert

(myslím, že to byl Spirituál kvintet), kdy došlo k otočení diváků a ti, co byli vzadu najednou byli vpředu a opačně. I to se může stát. Ostatně stejně rozhoduje jen Merklová a někdy i francouz. Na to přišli i Britové a proto vzali zpátečku. Měli bychom se držet zpátky také. Nebo se snad ptala někoho, když pozvala všechny nebohé do Evropy, že se o ně postaráme? Vzhledem k tomu, že jsme 10 let nesměli na německý pracovní trh, je dost odvážné, od nás chtít v této věci solidaritu.