Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 16.5.2017 6:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Díky, nechci! ;-))

Myslím co jedenáct let, či tak nějak, se na Slunci dostaví silné erupce, které mohou způsobit výpadky elektráren a rozvodných sítí. Existují v historii pravidelné erupce tak silné, že by energetika mohla v současné podobě zkolabovat na několi týdnů, až měsíců na celé Zemi. Co pak s platbou bez hotovosti a určitě by ani obchodní kasy nejely. Já už takovou situaci zažil v Albertu, kdy jim i dveře nešly otevřít, protože všechny počítače zkolabovaly a ač bez nákupu, nešlo i tak odejít, dokud jakýsi děda jim neporadil, jak otevřít posuvné dveře bez elektřiny. Úsměvná situace, ale představa plošného kolapsu elekřiny je děsivá.

Doufám, že se zrušení peněz ve fyzické podobě nedožiji. Už jen má počítačová gramotnost, co je na nízké úrovni, by mi dělala potíže při bezhotovostní platbě a v 64letech už se nechci trápit učením a vysedáváním při tom. To radši užít přírodu ;-)

Ráj nebo peklo?

Stane se bezhotovostním rájem? Proč ne bezhotovostním peklem? Kdo to určuje? Nedávno jsem četl článek, že v Rakousku se platí hlavně hotovostí, dokonce víc, než v ČR.

Terminál místo čepice?

Takže ten schoulený houmlesák klečící s čepicí nataženou před sebou v metru na Náměstí Republiky bude místo čepice před sebou mít platební terminál?

Snad se tento zlý sen

nerozsiri i mimo socialistické Švédsko.

dekuji nechci

Rad si zachovam moznost zaplatit nebo inkasovat tak, aby se to nedal vysmirovat.

O to hlavně jde. Abychom byli pod kontrolou.

Prostě vykopli jsme socialismus na východ a on se vrátil ze západu. MMF ať pojde!!!

Až zruší peníze, tak se prostě jen vrátíme k výměnnému

obchodu, jako naši předkové. Prostě pytel brambor za boty. A bude. Ostatně zajímalo by mne, jak by naše země fungovaly, kdyby nešel proud?

Karty už léta nepoužívám, naposledy když mne před lety vykradli v Košicích auto a v tašce byla, zjistili jsme, že jsme byli okradeni jen tak, že z našeho účtu zmizelo cca 9 tisíc. Kč. Od té doby je v trezoru.

Samozřejmě, že jsou rizika

Jsem již pár let v důchodu, ale platební karty používám mnoho let. Poprvé jsem se s nimi setkal koncem osmdesátých let v zahraničí a i tam to tehdy bylo dosti vzácné. O výhodách není třeba mluvit, jsou zřejmé. Totéž platí o bezhotovostních platbách prostřednictvím telefonu a internetu nebo použití telefonu jako terminálu. Nic nového pod sluncem, jen se tento způsob stává masovým a i technologie jsou stále dokonalejší. Už dlouho se mluví o RFID obalech, etiketách atd. Jen mně trochu nahání hrůzu představa nějakého kolapsu, např. energetického blackoutu nebo zhroucení datové sítě z různých důvodů. Co pak, zmizí-li téměř fyzické peníze a obchodníci nebudou ani vědět, jak ty bankovky vlastně vypadají? A zákazníci stejně žádnou hotovost mít nebudou. Budeme platit dlužními úpisy nebo plátěnými šátečky. To by mě celkem zajímalo. Že taková situace může nastat, není přeci nemožné. Třeba i v důsledku živelné katastrofy větších rozměrů apod. Je samozřejmě možné, mít elektronické peněženky, tedy

Re: Samozřejmě, že jsou rizika

pracovat offline, ale i zde potřebujete trochu té energie a obchodník také. Také zneužití platebních karet je vážný problém. Je toho více, co mě napadá.