Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 28
  • Poslední: 21.5.2017 5:20
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
reseni= preprint servery

1) donutit poskytovatele pochopit, ze jejich pozadavky na indikatory maji lvi podil na teto situaci.

2) podporit filosofii pre-print serveru - aby publikace na pre-print serveru byla zakladnim akceptovanym vystupem s hodnotou stejnou jako publikace v neimpaktovanych casopisech a vasopisech s nizkymi impakty.

Re: reseni= preprint servery

Ale, najednou... Copak, v Cell to nevzali?.. Pamatujete o čem jsme diskutovali před čtyřmi roky... samizdat...

Nejlepším bojem s predátorskými časopisy je číst články a chápat co v nich je. A ověřit to kontrolním experimentem. Jenže to trvá tak pět šest let. To si můžou dovolit profesoři s tenure a ne zaměstnanci ústavu AV se smlouvou na dobu určitou.

Re: reseni= preprint servery

... zjistete si, co je pre-print server a jak funguje, Dalibore, at tu ze sebe nedelate vola. Neco jineho je vlozit manuscript na BiorXive na zacatku publikacniho procesu a dojit s nim do kvalitniho IF casopisu a neco jineho je vydavat si knihy u Grady. Chapu, ze kdyz je treba uspokojit poskytovatele, necht dostane, co zada. V tomhle nikomu nic nezazlivam.

Re: reseni= preprint servery

Zjistěte si kolik článků na preprint serveru ArXiv mám a kdy jsem je tam vložil.

Nedělejte ze sebe všichni voly. Preprint servery existují od roku 1991 a kdyby biologům šlo o vědu a ne o to vyhrát zápas v rugby a postoupit na žebříčku, už by je měli dávno. Potíž je v tom, že vědci, a biologové především, jsou vesměs neúspěšní sportovci, kteří se rádi předhánějí s jinými. Což by bylo vcelku jedno, kdyby to nedělali za veřejné peníze.

Re: reseni= preprint servery

Zjistěte si taky, jaké publikace mezi lety 2009-2017 mám. Vyhrávám i vaší ligu, byť jsem do ní byl přihlášen proti sví vůli.

Re: reseni= preprint servery

... podival jsem se a nepochopil jsem z toho, o jake lize mluvite a co tam vyhravate. A nebudu nad tim plytvat casem a odchazet od meritu veci - problem predatoru je dusledek chovani poskytovatelu ...

... jo, a uvedomujete si vubec, jak jste vuci biologum agresivni? :-D ... driv jsem si myslel, ze je to jenom averze, ted mi to pripada jako posedlost. ;-)

Re: reseni= preprint servery

Biologové přinesli impakt faktory. Za to budou věčně zatraceni.

Preprint servery se z diskuse vytratily? Tam jste úplně ujel...

Více v mém příspěvku na vedavyzkum.cz Není to problém poskytovatele, ale systému. A ten, jak tamtéž psal Michal Šebek, si nastavili vědci sami.

Jan Urban, Jan Vaněk, Jiří Soukup and Dalibor Štys, (2009) Bioinformatics 25, 2764-2767 (2. v oboru Mathematical & Computational Biology v roce 2009)

Levitner T, Timr S, Stys D.,(2010) Bioinformatics, 26, 278-279 (2. v oboru Mathematical & Computational Biology v roce 2010)

Reshak, A. H., Stys, D.; Auluck, S.; et al. (2011) Phys Chem Phys, 13, 2945-2952 (5. v oboru Physics, Atomic, Molecular & Chemical v roce 2011)

Urban, J., Afseth, N.K., Štys, D.,. (2014) 53: 126-136. (2. v oboru Chemistry, Analytical 2014)

Rychtáriková R., Náhlík T., Shi K., Malakhova D., Macháček P., Smaha R., Urban J., Štys D.: Ultramicroscopy (2017), 179, 1-14 (1. v oboru Microscopy 2016)

Pravda, něco jako Cell nevyjde každý rok, ale j

Re: reseni= preprint servery

Pravda, něco jako Cell nevyjde každý rok, ale jednou za dva roky je to docela fajn.

Re: reseni= preprint servery

... posledni komentar, stejne to jako vzdycky nikam nevede:

... preprint servery se z diskuse vytratily, ani jste se nezeptal, jak bych si to predstavoval a hned jste zahajil palbu. Vidim, ze v tom mate jasno. Dokud odmitnete uznat, ze zakladni (nikoliv jediny) "problem v systemu" je adaptivni chovani vedcu, kteri v nem chteji prezit, a ze tohle chovani tvaruji poskytovatele, tak si nad tim muzete komplexne a systemove premyslet porad dokola a nikam se nedostanete. Dopadnete jako kazdy jiny intelektual, ktery udelal tu chybu, ze se rozhodl vymyslet system, ktery zvitezi nad lidskou prirozenosti ... nevim, proc si ostatni skoro nikdy nenechaji poradit od biologu ;-) ... ale tesi me, ze Vas moje prispevky motivuji ke psani, kdybyste me ignoroval, tak bych se nudil [sarcasm] ;-)

Re: reseni= preprint servery

Vědci chtějí přežít v systému, který si sami stvořili :-)

Proč tedy odmítáte jiný systém, mnohem jasnější a jednodušší. Věda se dělá na vysokých školách spolu se studenty a je to věda, ne rutinní opakování, průmyslový výzkum a vývoj. A hodnotí se věcně kvalita profesorů, které si vysoké školy jsou schopny sehnat.

Mimochodem, zznamenal ještě jedno adaptivní chování, které ovšem predátorské ani nepredátorské časopisy v žádném případě nezachytí. Stovky článků psané ghost writery, převážně z Indie. Dokonce nic věcného proti tom nelze mít, ty články jsou správně, jsou v nich nové poznytky, jen je jednoduše psal někdo jiný než autor.

Re: reseni= preprint servery

"Proč tedy odmítáte jiný systém, mnohem jasnější a jednodušší." ... protoze s nim, tak jako s kazdym jasnym a jednoduchym systemem, vyje*be adaptivni chovani. Ceskou akademickou kulturu dost dobre nelze transformovat na zapadni model shora, prekvapuje me, ze jste to dosud nepochopil. Ale klidne zkuste zavest ty Vase systematizovane profesory, ktere jste si tak oblibil ve Svedsku, ja to pak budu pouzivat jako exemplarni priklad Cargo Cultu ...

Re: reseni= preprint servery

"Proč tedy odmítáte jiný systém, mnohem jasnější a jednodušší." ...

protoze s nim, tak jako s kazdym jasnym a jednoduchym systemem, vyje*be

adaptivni chovani. Ceskou akademickou kulturu dost dobre nelze

transformovat na zapadni model shora, prekvapuje me, ze jste to dosud

nepochopil. Ale klidne zkuste zavest ty Vase systematizovane profesory,

ktere jste si tak oblibil ve Svedsku, ja to pak budu pouzivat jako

exemplarni priklad Cargo Cultu ...

Re: reseni= preprint servery

To je teda obrat. Vy jako obhájce té "naší české" vědecké kultury. No bavím se dobře a zároveň mne neuvěřitelně s....ete. Protože ve státě s takovouto vědou budu žít já i moje děti .... Já třeba ještě 35 let a moje nejmladší dítě taky třeba 90. To prostě nemůžu tak nechat a vy jste tím pádem pro mne nepřítel. Doufám, že to chápete.

Především se ledacos dalo dělat v revolučních letech po listopadu. Jenže AV dala přednost svým zájmům. Není divu, že má dodnes zafixováno dělení prostředků podle hlaviček v poměru z roku 1993. A že místo rigorózního hodnocení, které by vedlo k uzavírání ústavů a zakládání nových, vypouštíte každé čtyři roky mlhu.

Stejný výrobník mlhy bude Metodika 17+.

Bohužel je třeba říci, že i na západě se vyrábí spousta podobné mlhy. Taky jsou tam lidé jako Vy, původně radikálové, posléze pak obhájci svého smrádku a teploučka, kteří, aby se mohli něčím vykázat před veřejností, se každé čtyři roky zhodnotí a potřesou si rukama, jak jsou dobří. I v korporátních firmách to

Re: reseni= preprint servery

I v korporátních firmách to tak funguje.

Publikace na preprint serverech jako validní výsledek pro poskytovatele, to byl teda prvotřídní úlet. To jsem fakt nečekal ani od Vás.

Re: reseni= preprint servery

... jeste chvili povedete tenhle monolog vyprovokovany jednou vetou, kterou jste si vylozil po svem, a zacne to ohrozovat Vase zdravi.

Re: reseni= preprint servery

... aby bylo jasno, to neni vyhruzka nejakou inzultaci, ale starost, aby Vas ze me nekleplo ;-)

Re: reseni= preprint servery

... to neni zadny obrat. Vy jenom nechcete pochopit, ze ceskou vedu na zapadni model lze transformovat jenom zdola skrze nejmladsi generaci vedcu, ktera se bude do CR vracet potom, co v tom zapadnim modelu stravi nekolik let ... a ze kazdy senior, jako treba Vy, kdo se jim pritom bude vysmivat do xichtu a bude plytvat jejich casem, skodi budoucnosti ceske vedy. Uz to chapete? Zatimco bojujete se svymi utkvelymi predstavami, unika Vam podstata veci ;-)

Re: reseni= preprint servery

Ti už se vrací 20 let. A pořád žádná změna. Německý hospodářský zázrak nastal 7 let poté, co bylo Německo totálně rozstřílené. Jak dlouho máme čekat?

Tzv. mladí protože projdou stejným procesem jako Vy, od radikála k obhájci starých pořádků, který si je vědom, že žádnou skutečně moc novou vědu nedělá. Že používá převzaté metody a jen si vybral celkem zajímavé téma. Výhodu má jen v tom, že pracuje na instituci jejíž ředitel je úspěšný "Schaumschläger".

Roli zápecnického seniora v naší diskusi hrajete vy. Já mám za posledních 10 let originálnější výsledky v lepších časopisech, nové teoreticky i experimentálně.

Re: reseni= preprint servery

Vzhledem k tomu, ze vite, co je preprint sever, musim trvat na zneni puvodniho vyroku.

Re: reseni= preprint servery

... a dal, "nejlepsim bojem" ... problem je, ze mimo samotnych vedcu ty clanky nikdo cist a chapat nebude. Predatori jsou problem adaptivniho chovani vychazejici ze soucasneho systemu hodnoceni a financovani vedy. Pamatujete si, jak jste jako ministr reagoval, kdyz jsem kritizoval, ze MSMT trva na predem definovanych indikatorech typu poctu IF publikaci v zadosti o grant a smlouve? Tak presne tam je jeden ze zdroju problemu s predatory. To s vasi milovanou AVCR to nema co delat.

Re: reseni= preprint servery

Cílem vědeckého publikování je sdělování poznatků. A z tohoto pohledu je úplně jedno kde je publikace umístěna. Jenže to jste nejen nezapomněli, ale ani nikdy nevěděli, protože jste posedlí svým rituálním chováním.

MŠMT počítat publikace naučil Václav Hořejší, donedávna Váš ředitel. Potažmo sbor hodnotitelů ERC, jehož byl členem. Teď to najednou vehementně kritizuje. No, na každého dojde, dobře mu, a vám všem, tak.

Kdybyste učili, MŠMT vás platí za učení, a publikace si vyhodnotí univerzitní sbor profesorů, který vás bude nominovat mezi sebe. Já jsem ještě chtěl přidat prezidentskou mezinárodní vědeckou radu složenou s emeritních rektorů evropských univerzit. Když chcete být privilegováni a chcete si sami určovat, za co jste placeni, nemůžete se divit, že vás někdo vezme za slovo.

Re: reseni= preprint servery

Mate vytecny dar vytvaret legendy o zasadovych postojich, ktere podepiraji Vase diskutabilni postoje a jednani. Myslim, ze jsme na to narazili uz kdyz jste byl necinny pri jmenovani profesoru a pak jste to vysvetloval dabelskym planem, ktery nedaval smysl. Nicmene k obsahu Vaseho prispevku Vam a nekterym Vasim kolegum muzu rict neco, nad cim se muzete trochu zamyslet:

Re: reseni= preprint servery

Nebýt mého ďábelského plánu tak dnes uděluje profesury správní soud každému, kdo se o ně přihlásí.

Co děláte děláte nejspíš dobře ... až na to, že na špatné instituci. A na té, kde by to bylo potřeba, pak váš politický hlas schází. Jinak řečeno hádáte se Hořejším a ne se Zimou.

Re: reseni= preprint servery

Dalibore, uz jsou tady zase ty Vase rady, jak by mel svet fungovat a ja v nem. A uplne ztracim slova nad blahosklonnym uznanim, ze co delam, delam nejspis dobre. Vite, jak to rika Vachek, ne? ;-)

He who knows when he can fight and when he cannot, will be victorious.

Read more at: https://www.brainyquote.com/quotes/quotes/s/suntzu383904.html

He who knows when he can fight and when he cannot, will be victorious.

Read more at: https://www.brainyquote.com/quotes/quotes/s/suntzu383904.html

He who knows when he can fight and when he cannot, will be victorious.

Read more at: https://www.brainyquote.com/quotes/quotes/s/suntzu383904.html

Re: reseni= preprint servery

:-)

Myslím, že byste o tom měl napsat článek a poslat ho na nějaký preprint server. Třeba by Vám ho uznali do NPU II+, které Vám určitě na míru vypíše nějaký ministr školství, kterého si tam AV dosadí.

Re: reseni= preprint servery

... muzu to zkusit. Co nazev "How his grudge against biology makes Stys blind" ;-) ... nemusite ani odpovidat, zde uz opravdu koncim.

Re: reseni= preprint servery

Já biologii dělám - což jste si mohl všimnout, kdybyste neměl mlhu před očima. Dokonce biomedicínu, což je, podle Vás, všech věd futrál,

Nemám rád posedlost biologů impakt faktory, ale dovedu s ní žít. Dokonce v té hře docela vyhrávám, ale vím, že je to jen hra a nové poznání je něco jiného.

Teď už opravdu končím. Mým cílem bylo nechat Vás odkopat a konfrontovat Vás s realitou, která je tam venku, mimo zdi UMG. A to se povedlo. Příště si už své útoky na mne lépe rozmyslíte.

Re: reseni= preprint servery

Vratil jsem se v roce 2007 po osmi letech venku na UMG, se kterym jsem

predtim nemel nic spolecneho. V CR to byla nejlepsi mozna destinace. Diplomku jsem delal v laborce, jejiz sef z CR davno odesel. Nepatrim do zadne party, jsem soliter, veci si delam po

svem. VH, ktery mimochodem neni uz mym reditelem, vi sve. Ucim, skolim, zkousim a nezkousejte mi zasahovat do toho, co a jak delam. A jestli zase vytahnete nejake mentorske kecy, co bych mel delat a jak, budete muset strpet,

ze si z Vas budu delat srandu. Jestli chcete osobni Nemesis, staci rict

;-)